Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Ab’bas Waffle Franchising Sistemiyle Yeni Şubeler Açacak

Ab’bas Waffle Franchising Sistemiyle Yeni Şubeler AçacakAB’BAS WAFFLE
17 şubesi var

Abbas Karakuş, Belçika’da gördüğü waffle konseptini Türkiye’ye getiren ilk girişimcilerden biri. Karakuş, ilk şubesini 1983’te İstanbul Bebek’te, Ab’bas Waffle adıyla açmış. Bu şubenin beklenenden çok ilgi çektiğini belirten Karakuş, “Talepler artınca yeni şubeler açmaya karar verdik. Büyüme stratejimizi franchising sistemi üzerine kurduk” diyor.

abbas waffle

Ab’bas Waffle’ın şimdi 14’ü franchise olmak üzere 17 şubesi var. Bu ay içinde İstanbul Kadıköy’de bir şubesi daha açılacak. Ab’bas Waffle’ın şubelerinin büyük çoğunluğu İstanbul’da. Şirketin İstanbul’da 11, Ankara’da iki, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da birer şubesi var. Şirket, yeni açılacak şubelerin tamamını franchising sistemiyle açacak. Yeni açılacak şubelerde yine İstanbul’a öncelik verilmiş durumda. Ancak gelişmiş il ve turistik bölgelerdeki il ya da ilçelerden gelecek franchise talepleri değerlendiriliyor.
Ab’bas Waffle’ın mevcut şubelerinin büyüklüğü ortalama 30 metrekare civarında. 30 metrekarelik bir dükkanın toplam yatırım tutarı 150 bin TL dolayında. Bu rakama franchise giriş bedeli, dekorasyon, kullanılan ekipman ve malzemeler dahil. Yeni açılacak şubelerde birebir projeye sadık kalmak şart. Dükkan yeri seçerken bir takım özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Yeni açılacak dükkanların yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu fast food işletmeciliğine uygun ana arterler, AVM’ler, süper marketler, sinema ve okulların yoğun olduğu bölgelerde olmasına özen gösteriliyor. Caddelerde açılacak dükkanların giriş katı olması gerekiyor.

Şirket, franchise adaylarına personel temininden eğitime kadar birçok konuda yardımcı oluyor. Ab’bas Waffle’ın girişimcilere sunduğu diğer destekler şu şekilde sıralanıyor: El kitabı, yer seçimi, bölge koruması, proje, ortak reklam, mal temini, pazarlama. Franchise alanların çok sıkı bir eğitimden geçirildiğini belirten Karakuş, “Bu eğitimi başarıyla tamamlayan girişimcilere şube açma hakkı veriyoruz. Franchise adaylarında aradığımız bazı özellikler var. Örneğin girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip olmalılar. Tercihen geçmişinde başarılı iş tecrübelerine sahip insanlarla çalışmak isteriz. Ayrıca asgari lise mezunu olmaları ve yatırımın gerektirdiği finansal olanaklara sahip olmaları da şart ” diyor.
E-posta: kurumsal@abbaswaffle.com.tr Web: abbaswaffle.com.tr

  Ot Kafe Franchise ŞartlarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Tostmatik Franchise Verecek

Türkiye’de ilk ve tek tost yapabilen Tostmatik tescilli marka adıyla uluslararası patente sahip bir tost …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir