İş Fikirleri ve İş Kurmak

İş Kuracaklara Yeni İş Modeli Waffle

Yeni İş Modeli Waffle. Belçika menşeili hamur tatlısı waffle Türk damak tadına uyarlanıp yeni çeşitlerle zenginleştirildi. Uzun yıllardır fazla rağbet görmeyen waffle böylece öne çıktı. Yeni tarzı uygulayan işletmeler franchising sistemiyle şubeler açmaya başladı…

Yeni İş Modeli Waffle

DÖNEM dönem bazı işler moda olur. Bu aralar waffle trendi büyük bir hızla yayılıyor. Waffle’a özellikle gençlerin ilgisi çok fazla. Sadece waffle satan mekanların sayısı hızla artıyor. Belçika menşeli bu hamur tatlısını her firma farklı bir tarzda yapıyor. Hazırlanırken kullanılan malzemelerden waffle’ın şekline göre birçok farklı kriter söz konusu.

Waffle’ı Türk damak tadına uyarlayan girişimcilerimiz yarattıkları yeni tatlarla ciddi bir müşteri kitlesi yarattılar.

Bunlar arasında Türkiye’de ve dünyada ilk olarak salatalı, dana jambonlu, tavuk jambonlu ve ton balıklı türleri satışa sunan firmalar var.

Yeni İş Modeli Waffle
Yeni İş Modeli Waffle Bayilikleri

Waffle satan dükkanlar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun ve Bursa’da yoğunlaşmış durumda. Bebek Moda ve Bağdat Caddesi ünlü markaların merkezi. Ancak yeni tarz artık belediyenin Beltur zincirinde bile satılmaya başlandı. Şimdi bu alanda başarılı olan şirketler franchising ya da bayilik sistemleriyle büyümeyi hedefliyor. Waffle’ın Türkiye’deki öncü markaları sahil şehirlerinde ve Anadolu’nun gelişmiş illerinde şubeler açmayı planlıyor. Bunların dışında mönülerine waffle ekleyen pastane ve restoranların sayısı da artıyor.

Waffle, yurtdışında her ne kadar kahvaltıda tüketilen bir tatlı olsa da Türkiye’de genellikle kahvaltının yanı sıra atıştırmalık bir ara öğün olarak tüketiliyor. Waffle, malzemeleri eklendikten sonra katlanarak ya da düz bir şekilde servis ediliyor, isteyen bir restoranda oturup çatal bıçak kullanarak yerken, dileyen sokaklarda dolaşırken yiyebiliyor. Eğer ilk kez waffle satın alacaksanız waffle’ın taze pişmiş olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Çünkü taze pişmiş ve orta sıcaklıkta bir waffle’ın en ideal olduğu belirtiliyor. Girişimci ve yatırımcılar için cazip fırsatlar sunan, son dönemin popüler işleri arasında gösterilen waffle’ı araştırdık.

Waffle Bayilik
Yeni İş Modeli Waffle

Sadece kahvaltılık değil

Belçika menşeli waffle, artık dünyaca tanınıyor. Önce Avrupa ülkelerinde yayılan bu trend şimdi başta ABD olmak üzere hemen tüm ülkelerde biliniyor, tüketiliyor. Waffle satan dükkanların yanı sıra mönülerine waffle’ı ekleyen restoranların sayısı da artıyor. İlk başlarda sadece kahvaltılık olarak değerlendirilen waffle, günümüzde hem kahvaltı masalarında hem de öğün olarak gün boyu tüketilen bir ürün haline geldi.

Nasıl Yapılıyor?

Waffle’ın (vafil) temel malzemeleri un, süt, yumurta, şeker ve maya şeklinde sıralanıyor, İlk önce bu malzemeler karıştırılarak waffle hamuru hazırlanıyor. Daha sonra hamur pişiriliyor. Bundan sonra üzerine konulacak malzemelerin seçimi size kalmış. Çikolata, meyve, reçel kuruyemiş, istediğiniz malzemeleri seçerek hazırlayabilirsiniz.

Waffle Bayiliği
Yeni İş Modeli Waffle

Waffle Art bayilik bilgileri için tıklayınız.

Queen Waffle anahtar teslim modeliyle bayilik veriyor. İncelemek için tıklayınız.

Mr. Waffle bayilik şartları için tıklayınız.

Hb Waffle bayilik bilgileri için tıklayınız.

100 Waffle House bayilik koşullarını incelemek için tıklayınız.

Hb Waffle bayilik fırsatını kaçırmayın. İncelemek için tıklayınız.

Juste Waffle İle Avm’lerde kiosk kurma imkanı için tıklayınız.

Vanilly Waffle franchise imkanı için tıklayınız.

Ab’bas Waffle şubesi açmak için tıklayınız.

Ersan Çıplak / Para

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu