Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

Acer Iconia Çift Taraflı Dokunmatik Ekran Keyfi

Kısa bir süre önce dokunmatik ekranlı taşınabilir bilgisayarlar sadece bilim kurgu öykülerinde yer alıyordu. Acer şimdi yeni bir tablet deneyimi sunmaya hazır olan yeni konsept ürünü ICONIA’yı kullanıcıların beğenisine sunuyor. ICONIA, geleneksel 14’ form faktörünün çok yönlülüğünü eşsiz çift ekran tasarımı ve yüksek ölçüde sezgisel, her noktada çoklu dokunmatik fonksiyon ile birleştirerek aygıtı bütün parmaklarınızla kullanabilmenizi sağlıyor.

Kişisel bilgisayarlara farklı ve yenilikçi bir yaklaşım arıyorsanız çok uzaklara gitmenize gerek yok. Her noktada çoklu dokunmatik fonksiyona sahip iki ekranı olan Acer ICONIA geliştirilmiş bir içerik tüketim deneyimi sunar ve tablet pc ile etkileşimi yeni bir seviyeye taşır.

Acer Window7 Tablet

Multimedya, eğlence, iletişim, web tarama ve ofis verimliliğinin çift ekrandaki mükemmel akışı kullanıcıların yaptıkları şey için en iyi senaryoyu belirlemesini sağlar. Web sitelerin veya dokümanların okunabilirliğini arttırmak için pencere iki ekrana bölünebilir. Ayrıca çift ekran, bir ekran bir şey yaparken diğerinde başka bir şey yapabileceğiniz anlamına da gelir. Üstteki ekranda bir web sitene göz atarken alttakinde favori klasörünüzün içeriğini görüntüleyebilir veya üsttekinde video izlerken diğerinde multimedya kitaplığınıza bakabilirsiniz.

‘Bundan yola çıkarak, aralarında Akıllı Telefonlar, Dizüstü Bilgisayarlar, AIO PC’ler, Tablet ve son ürünümüz ICONIA Dokunmatik Tabletin de yer aldığı bir dizi kullanımı kolay dokunmatik aygıt tasarladık. Dokunmatik teknolojiye bu derece bağlılık diğer bilgisayar tedarikçilerinin rekabet edemeyeceği bir şeydir.’ diyor Acer Inc. Genel Müdür Yardımcısı ve ITGO Başkanı Jim Wong. ‘Intel® Core™ i5 işlemci dokunmatik teknoloji tecrübemiz ile birleşerek aygıtlarımızla daha doğal bir etkileşim yaratmak için kullanıcı deneyimini yeniden şekillendirmemizi sağladı.

‘Intel, Acer ile olan yakın işbirliğimizin Intel® Core™ i5 işlemcili, dünyanın ilk 10 çoklu dokunmatik ve çift ekranlı dizüstü bilgisayarı ile heyecan verici ve yenilikçi son kullanıcı deneyimini sunmasına yardımcı olmasından gurur duyuyor’ diyor Intel Corporation PC Müşteri Grubu Başkan Yardımcısı Mooly Eden. ‘Intel® Core™ i5 işlemcinin uyarlanabilir ve enerji tasarruflu performansının Acer’ın Iconia tabletiyle birleşmesi favori video, fotoğraf, web site ve filmlerinizi görüntülemeniz ve onlarla etkileşim kurmanız için yeni ve etkileyici yöntemler sunuyor’.

Her iki 14 inç ekran HD 1366×768 çözünürlük, yüksek parlaklıkta Acer CineCrystal™ LED-arkadan aydınlatmalı TFT LCD’ye ve hassas ekran girişi için her noktada çoklu dokunmatik destekli son teknolojiye sahiptir. Ultra ince ve bir o kadar dayanıklı Gorilla® Glass ile korunan ekranlar çizilmeye ve parmak izine karşı dayanıklıdır, temizlemesi kolaydır ve aynı dokunmatik fonksiyonelliği sunar.

ICONIA çift ekran tablet en iyi düzeyde her noktada çoklu dokunmatik deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır. İşte bu nedenle Acer sayısız çoklu dokunmatik teknoloji olanağından yararlanan bir dizi sezgisel ve kullanımı kolay özellikler ve uygulamalar ile donatılmıştır. ICONIA’nın dokunmatik özelliklerini, kontrollerini ve uygulamaları başlatmanın başlangıç noktası Acer Ring’dir.

Sadece beş parmağınızı ekrana yerleştirip kavrama hareketi yaparak Acer Ring’i ekrana getirebilirsiniz. Acer Ring, Uygulama kartları arasında geçiş yapıp istediğinize dokunarak dokunmatik uygulamaları başlatmanızı sağlar. Ring, aynı zamanda Sanal Klavye, Dokunmatik Hareket Editörü, Pencere Yöneticisi ve Aygıt Kontrol Konsolu’na hızlı erişim sağlar.

Sanal Klavyeyi, Acer Ring aracılığıyla veya iki avucunuzu alttaki ekrana yerleştirerek başlatabilirsiniz. Akıllı tasarım kullanıcının avuç içi konumunu algılar ve klavyeyi başlatır. Kullanıcılara geleneksel fiziksel klavye deneyimini sunan tam ölçekli QWERTY klavye düzenine ve dâhili dil desteğine sahiptir ve tahmini metin girişi özelliği ile hataları önleyerek normal hızda yazmalarını sağlar. Sanal Klavyede ayrıca dokunmatik fare ile nümerik tuş takımı da bulunmaktadır ve kolayca el yazısı moduna dönebilir. Bütün bu fonksiyonlar size geleneksel fiziksel klavyeyi aratmayacak!

Dokunmatik Hareket Editörü ile özel uygulamaları başlatmak, web sitelerini açmak masaüstünüzü görüntülemek veya bilgisayarınızı kilitlemek için kişiselleştirilmiş dokunmatik hareketler ayarlayabilirsiniz. Dokunmatik Hareket Editörü ICONIA’yı ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde kişiselleştirmek için basit ve sezgisel bir yöntem sunar.

Pencere Yöneticisi çift dokunmatik ekranda kullanıcıların çeşitli uygulama pencerelerini organize etmelerini sağlar. Pencereler ve uygulamalar ekranlar arasında hareket edebilir, böylece her zaman ihtiyacınız olan şeye ihtiyacınız olan yerde sahip olabilirsiniz. Ayrıca, çalışan uygulamalar listesine göz atabilir ve pencereleri yeniden boyutlandırabilir, yerleşimini düzenleyebilir veya kapatabilirsiniz.

İçerikleri kolayca yönetmeniz için tasarlanmış çok sayıda dâhili dokunmatik uygulama sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar. Acer’ın dokunmatik aygıtlarında bulunan ve zumlamak, döndürmek, çevirmek ve kaydırmak için dokunmatik ekran hareketleri ile geliştirilmiş gezinti deneyimi sağlayan TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic ve TouchVideo gibi özelliklerin yanı sıra, ICONIA’da SocialJogger, My Journal ve Scrapbook adında üç yeni özellik bulunmaktadır.
SocialJogger, aynı yerden Facebook, YouTube ve Flickr güncellemelerini almanızı ve kontrol etmenizi sağlar, çift ekran sayesinde alttaki ekrandan yayınlanan öğeleri ve güncellemeleri kontrol eder ve ikinci ekranı daha fazla içerik keşfetmek ve görüntülemek için kullanır.

MyJournal’ı istediğiniz konularda web kliplerini toplamanızı sağlar. Web klipleri, en yeni bilgileri görüntülemek için dinamik olarak güncellenir ve ihtiyaçlarınıza göre kategorize edilerek görüntülenebilir. Tam erişim için sadece alınan Web Klibine dokunun ve üst ekranda tüm web sayfasını görüntüleyin.

Scrapbook klipleri, yayınlanan öğeleri ve başka kaynaklardaki hemen hemen her şeyi aynı yere kaydetmenizi sağlar. İnternetten veya bir uygulamadan ekran görüntüsü alabilir, onları düzenleyebilir ve not ekleyebilirsiniz. Not ve yorum eklenmiş fotoğraf koleksiyonları oluşturabilirsiniz. Ayrıca koleksiyonlarınızı sunumlarınıza ve dokümanlarınıza ekleyebilirsiniz. Scrapbook ilginç, eğlenceli veya değerli bulduğunuz her şeyi takip etmenize ve paylaşmanıza yardımcı olur!

Intel® Core™ i5 işlemci ailesi ile üretilen Acer ICONIA multimedya, sosyal ağ ve istenilen diğer başlıca uygulamalarda akıllı performans sunar.

HDMI™ portu ile yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve Dolby Home Theater v3 ile kullanıcıyı saran canlı ses deneyimi sunan, en yeni ve en iyi teknolojinin füzyonu ICONIA 3G bağlanabilirlik özelliği ile donatılarak kullanıcıya bütünüyle özgürlük sağlayabilir.

Sonuç? Olağanüstü bir eğlence deneyimi!

ICONIA bütünüyle yeni bir bilgisayar kullanımı ve dokunmatik deneyim sunar. Hazır mısınız?

Acer Hakkında:

Acer 1976’da kurulduğundan bu yana insanoğlu ile teknoloji arasındaki engelleri aşma hedefine ulaşmak için mücadele etmiştir. Kendi markasını taşıyan BT ürünlerini dünya çapında pazarlamaya odaklanan Acer, en hızlı büyüyen 5 şirket arasında dünya genelinde bilgisayar alanında 3’üncü, dizüstü bilgisayar alanında ise 2’nci sıradadır. Kârlı ve sürdürülebilir Kanallı İş Modeli Acer’ın sürekli gelişimine yardımcı olurken Gateway ve Packard Bell’in de gruba katılması şirketin ABD’deki varlığını güçlendirip Avrupa’daki güçlü konumunu geliştirerek global ağı tamamlamaktadır. Acer Inc’in dünya genelinde 5000 çalışanı vardır. 2007 yılında şirketin kazancı 14,07 milyar ABD Dolarına ulaşmıştır. Acer’ın en hızlı BT sektöründe 30 yılı aşkın bir geçmişe sahip olması doğru yolda ilerlediğini göstermektedir. Şirketin temelinde yatan kapsamlı Ar-Ge ve pazarlama gelişmelerine odaklanma stratejisi, gelecekteki zorluklara göğüs germeye hazır bir şirket yaratmıştır.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu