Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Akıllı Televizyonları Tehdit Eden Güvenlik Açığı; Red Button Flaw

Akıllı Televizyonları Tehdit Eden Güvenlik Açığı; Red Button Flaw

Siz bilgisayarınızı virüslerden, zararlı yazılımlardan korumak için onca zahmete girin, yeni aldığınız akıllı televizyon salonda öyle dursun. Olur mu? Olmaz. Üzerinde internet tarayıcı bulunan, Skype ve Facebook gibi ağlara rahatça bağlanabilen, etkileşimli servislerin kişiselleştirilmiş olanaklarından faydalanmak için üretilen bu cihazların tıpkı bilgisayarlar gibi güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabileceği uzun süredir dile getirilen bir şeydi. Nihayet piyasadaki milyonlarca akıllı televizyonu tehdit eden bir güvenlik açığını buldular. Adı Red Button Flaw.

akilli televizyonlara hackRed Button Flaw, dünya genelinde akıllı televizyonlara yayın aktarmak için yaygın olarak kullanılan HbbTVadlı hibrit yayın standardındaki bir açığı temel alıyor. Bu açığı kullanan kişi, televizyon yayınına bir kod ekleyerek yayının arka planında istediği internet servislerinin çalışmasına izin veriyor. Bundan sonra da ne yapacağı tamamen keyfine kalmış. Üstelik kod yayın sinyali üzerinden tetiklendiği için internet temelli saldırıların aksine tespit edilmesi son derece zor. Alın bir”drone”, üzerine güçlendirilmiş bir anten ekleyin, büyük bir sitenin ortasına doğru uçurun ve binlerce televizyonun hâkimi olun. İşin bu kadar da kolay olduğu söyleniyor. Detaylar için iss.oy.ne.ro/Aet-her adresine göz atabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir