Anasayfa / Şirket Haberleri / Atlas Halı Kendi Kendini Temizleyen Nano Halı Üretti

Atlas Halı Kendi Kendini Temizleyen Nano Halı ÜrettiAtlas Halı, nano teknolojisiyle kendi kendini temizleyen nano halı üretti

Halıda yarım yüzyıla yakın bir geçmişi olan ve geçen yıl Naksan Holding bünyesine katılan Atlas Halı, alanında bir ilke imza attı. Atlas Halı, nano teknoloji kullanarak dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan “kendi kendini temizleyen halı” üretti.

atlas-nano-hali

Bu inovasyon Atlas Halı’nın satışlarını ikiye katladı. Adaş Halı Genel Müdürü Meriç Bebitoğlu, “Bu işe 1.2 milyon Euro’luk bir yatırun yaptık. Işık enerjisiyle temizlenen halı geliştirdik. Dünyada nano halı üreten başka firma yok” diyor.
Türk halı sektöründe 46 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve dünyanın en büyük beş halı üreticisi arasında yer alan Atlas Halı, 2011 sonunda Royal Halı’nın çatı kuruluşu Gaziantepli Naksan Holding bünyesine katılmıştı. 2006 – 2011 yılları arasında hiçbir üretim faaliyeti olamayan marka, yeni sahipleriyle ciddi bir atağa geçti. Pazara sunduğu yeni ürünleriyle halıcılık alanında dünya ve Türkiye’de bir ilke attı. Atlas Halı, nano teknoloji kullanarak, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan, “kendi kendini temizleyen halı” üretti.

Vişne, nar, kahve, kola gibi çıkması zor lekelerin ve kirlerin ışık altında parçalanıp yok olmasını sağlayan teknolojiyle üretikleri halılarla sektörde yeni bir dönemin başladığını söyleyen Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, “Bu işe 1.2 milyon Euro’luk bir teknoloji yatırımı yaptık. Bu çapta bir iş için yatırım tutarının az bile olduğunu söyleyebiliriz. Atlas Halı, artık nano halı üreten bir marka oldu. Bütün ürünlerimiz bu özelliğe sahip olacak. Nisan sonunda çıktı ürünlerimiz piyasaya ve şu anda hiç reklam yapmamamıza rağmen satışlarımızı ikiye katladı. Geçen yıl 117 bin metrekare olan satışımız, bu yeni teknolojili ürünümüz sayesinde bu yıl 250 bin metrekareye çıkacak” diyor. Şu anda 230 olan bayi sayısının da 2013 sonunda 308’e, 2014 sonunda ise 420’ye çıkarılması planlanıyor.

  Dünya liglerine ismini verenler çoğalıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir