Şirket Haberleri

ATP Digital Şirketinizi Dönüştürüyor

ATA Holding şirketlerine finansal çözümler sunmak üzere 25 yıl önce kurulan Ata Teknoloji Platformu (ATP), bugün aynı anda 60’ın üzerinde firmaya hizmet veren ve hızla büyüyen bir yapıya ulaştı. İş ve İT Çözümleri olarak iki çözüm ailesi ile müşterilerine hizmet veren ATP Digital, dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmak isteyen şirketlere yönelik çalışıyor.

ATP Digital

ATP Digital Direktörü Okan Kurdoğlu, kendileriyle görüşen her firmanın ihtiyaçları, karşılaştıkları problemler ve beklentilerinin çok farklı olabildiğini belirterek “İşe onları dinleyerek, mevcut sıkıntılarını, vizyonlarını anlamaya çalışarak ve iş süreçlerini analiz ederek başlıyoruz. Uçtan uca çözümler üreten bir teknoloji uzmanı şirket olarak, onlara en uygun analizi sunuyor, sonrasında da tam da ihtiyaç duydukları hizmetleri hayata geçirmeye çalışıyoruz” diyor.

ATP Digital Direktörü Okan Kurdoğlu. sundukları İT çözümleriyle birlikte iş zekâsı ve raporlama desteklerini, yeni teknoloji çalışmalarım ve iş ortaklıklarını anlattı.

ATP Digital nasıl kuruldu?

ATP (Ata Teknoloji Platformları) 25 yıl önce Ata Holding şirketlerine finansal çözümler sunmak üzere kuruldu. Zaman içinde şirketimize farklı yazılım ve entegrasyon sorunları yaşayan firmalar başvurmaya başladı. Bu ihtiyaçları karşılamak üzere, firmamızda ATP Digital markası adı altında, ERP’den başlayarak farklı teknolojik servisler sunmaya başladık.

ERP çözümlerimizi, CRM ve diğer hizmetlerimiz takip etti. Şu anda ATP Digital, aynı anda 60’ın üzerinde firmaya hizmet veren ve hızla büyüyen bir yapıya ulaştı. Bizimle görüşen her firmanın ihtiyaçları, karşılaştıkları problemler ve beklentileri çok farklı olabiliyor. İşe onları dinleyerek, mevcut sıkıntılarını, vizyonlarını anlamaya çalışarak ve  iş süreçlerini analiz ederek başlıyoruz. Uçtan uca çözümler üreten bir teknoloji uzmanı şirket olarak, onlara en uygun analizi sunuyor, sonrasında da tam da ihtiyaç duydukları hizmetleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. İşimiz bununla bitmiyor.

Hayata geçirdiğimiz sistemler çalıştığı sürece onlara destek, danışmanlık ve eğitimler veriyor, sürekli yanlarında oluyoruz. Bizimle bir sefer çalışmaya başlayan iş ortağımız, her sorununu çözmeye başladığımızı gördüğünde, daha büyük bir sistemini bize emanet etmeye başlıyor. Biz de onları daha da hızlandıracak, işlerini kolaylaştıracak teknolojik altyapılar kurmaya devam ediyoruz.

ATP Digital
ATP Digital

Öne çıkan ürün ve hizmetleriniz hangileri?

ATP Digital, İş  ve IT Çözümleri olarak iki çözüm ailesi ile müşterilerine hizmet veriyor. İş çözümleri ailemizde Microsoft Gold partneri olarak Dynamics NAV ERP, CRM, BI platformları üzerinden gerçekleştirdiğimiz geliştirmeler, özelleştirmeler ve entegrasyonlarla Türkiye, Çin ve EMEA bölgesinde 600’den fazla projede kurumsal müşterilerimize bilgi teknolojileri ve dijital dönüşüm çözümleri sağlıyoruz.

Uçtan uca teknoloji çözüm ve hizmetleri sunarken; farklı çözümlerden oluşan zengin portföyümüzle şirketlerin dijital dönüşümlerini destekleyecek Power Platform, RPA (robotik süreç otomasyonu), İş Akışı Doküman yönetimi, Azure, lisans, danışmanlık, yazılım proje hizmetleri gerçekleştiriyoruz.

Microsoft Dynamics 365 ürün ailesine ait ürünler için geliştirilmiş modül, eklentiler ve kendi geliştirdiğimiz uygulamalarla müşterilerimize ön analiz, kapsam, ihtiyaçların belirlenmesi, çözüm uyarlaması, çözüm danışmanlığı, proje yönetimi, yazılım geliştirme ve bakım aşamalarına kadar tüm süreçlerde destek sunuyoruz.

IT çözüm ailemizde;  siber güvenlik, network, altyapı bilgi güvenliği, lisanslama, SD-WAN (yazılım tanımlı geniş alan ağı), donanım, bulut yönetimi ve IT bakım destek hizmetleri de veriyoruz.

Yeni teknolojiler konusunda ne tür çalışmalarınız bulunuyor?

RPA, İş Akışı ve Doküman Yönetimi konularında çözüm sağlayıcısı olarak, iş zekâsı ve raporlamada destek sunuyoruz. E-Sipariş, portal, el terminali gibi müşterilere özel geliştirmeler de yapıyoruz. Microsoft Dynamics 365 sistemi üzerinde çalışan Invest2CRM ürünümüz, aracı kurumlar tarafından satış, pazarlama, aktivite yönetimi, kampanya yönetimi ve şikâyet yönetimi için kullanılıyor.

2025 yılına kadar, her yıl yüzde 16,5 büyümesi beklenen dünya dijital dönüşüm pazarında kurumsal yapısı, yenilikçi ve kapsamlı çözümleri ile her yıl büyümesini sürdüren ATP Digital’in, pazar payını daha da artırmayı hedefliyoruz.

Özellikle bulut yazılım ürünleri ve Low Code (Düşük Kod) platformların ilerleyen yıllarda daha fazla tercih edileceğini öngörüyoruz. Birbiriyle iyi entegre olmuş, farklı platformlarda çalışabilen ve yüksek yatırım maliyeti gerektirmeyen, aylık sabit veya kullandığın kadar öde yöntemiyle müşterilere sunulan sistemler gelecekte daha da önem kazanacak.

Bu noktada şirketler kendilerine hem fonksiyonel hem de maliyet noktasında doğru tasarımları sunup, bunları bir danışmanlık hizmeti olarak verebilecek firmaları tercih edeceklerdir. Bizim amacımız müşterilerimizin bizi tek bir ürün aldıkları veya proje yaptıkları bir tedarikçi gibi görmeleri değil, teknolojik anlamda onları doğru tasarım, tavsiye ve modellerle ileri götürecek stratejik bir iş ortağı olarak görmeleri.

Ne tür ortaklıklarınız bulunuyor ve size ne tür faydalar sağlıyor?

İş Akışı ve Doküman Yönetimi için Ggsoft firması ile iş ortaklığı anlaşmamız bulunuyor. ATP Digital’in yazılım çözümlerini, GGSoft’un İş Akışı ve Doküman Yönetimi çözümleri ile entegre ederek hedef pazarlarımıza ürünler şeklinde sunuyoruz. Toplam 950 restoranı kapsayan SD-WAN çözümü ile Türkiye’nin en büyük uygulamalarından birini tamamladık ve proje iş ortağımız Forcepoint tarafından küresel bir başarı hikayesi olarak duyuruldu.

Bu projede yeni nesil güvenlik duvarına entegre edilen Forcepoint Güvenli SD-WAN  cihazlarına yer verdik. RPA platformumuz da süreç otomasyonu için kullanılıyor. Küresel robotik süreç otomasyonu pazar büyüklüğünün 2021- 2030 döneminde dünyada yılda yüzde 27,7 büyüyerek 23,9 milyar USD’ye ulaşması bekleniyor. Bu pazar, bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

BUPA Acıbadem Sigorta ile yapmış olduğumuz iş ortaklığı çerçevesinde geliştirdiğimiz “Sencard Esnek Yan Haklar“ platformuyla birlikte şirket çalışanlarına yan haklarında seçim özgürlüğü, şirketlere de maliyet avantajları sağlamayı hedefliyoruz.

senCard Esnek Yan Haklar Platformuna en son QNB Finansbank katıldı. (Kutu olacak)

BUPA Türkiye iş ortaklığında sektöre sunduğumuz senCard Flexi; çalışanların, şirketin kendilerine sağladığı temel ve yan haklara ilişkin toplam değeri görebilmelerine, detaylarını kolayca inceleyebilmelerine ve diledikleri ürün ve hizmetleri alarak kendilerine özel yan hak paketlerini tasarlayabilmelerine olanak sağlıyor.

Ata Grubu’nun geçmiş tecrübelerinden de yararlanarak oluşturulan platform sayesinde QNB Finansbank çalışanlarının da kendilerine verilen yan hakları seçme imkânına kavuşurken, yan hakların yönetim zorluklarını da ortadan kaldırması planlanıyor. Şirketlere ve insan kaynakları departmanlarına, çalışanlara sağlanan yan hakların en verimli şekilde yönetilebilmesi için çok güçlü ve esnek bir araç geliştirdiğimizi söyleyebilirim.

Çalışanlar sadece ücretlerini değil, aynı zamanda şirketinin kendilerine sağladığı toplam yan hakların değerini de bu platformdan inceleyebiliyorlar. Tüm bu avantajlarıyla, senCard Flexi Esnek Yan Haklar Platformu çalışan bağlılığı üzerinde önemli bir iyileşme sağlıyor. Önümüzdeki dönemde yeni firmaların da bu platforma katılmasını bekliyoruz.

Dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmak isteyen şirketler size nasıl ulaşabilirler?

Firmalarında dijital dönüşüm gerçekleştirmek isteyen yöneticiler bizlere 0 212 310 65 65 numaralı telefonumuzdan ya da info@atp.com.tr mail adresinden her zaman ulaşabilirler.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu