İş Fikirleri ve İş Kurmak

AVM ve İşlek Caddelerde Meyve Suyu Barı Açabilirsiniz

Düşük sermaye ile meyve suyu barı açmak

Son dönemin en popüler yatırımları sağlıklı yayaşam üzerine. Bunlardan biri de meyve suyu barları. Bu pazarın büyüme potansiyelini anlamak için rakamlara bakmak yeterli. ABD’de genel içecek pazarı yüzde 8 büyürken meyve suyu barı pazarı yüzde 30 büyüyor. Bu potansiyel pek çok yatırımcıyı bu alana çekiyor. Ufak tefek meyve suyu makinalanyla bu işi yapmaya çalışanların yanı sıra kurumsal olarak büyüme planı yapan zincirler de mevcut. Hem AVM hem de cadde mağazacılığı için uygun olan meyve suyu barı açmak için kalabalık bir lokasyonu tercih etmekte fayda var. Kâr oranı yüzde 350’ye kadar çıkan meyve suyu barı yatırımının maliyeti ise konseptin içeriğine göre 30 bin dolar civarında.

Meyve suyu barlari

JUICE PLANET

33 şubesi bulunan Juice Planet’in cafe, kioks ve mobil olmak üzere üç farklı konsepti var. Cafe konsepti metrekare başına bin 250 dolara mal olurken, mobil konseptin yatırım maliyeti 40-45 bin dolar civarında. İşin bütçesinden ziyade yatırımcının profiline odaklanan şirket, girişimcinin bütçesine göre klasik franchise, işletme ortaklığı ve işletme kiralama modelini uyguluyor. Yatırımın geri dönüş süresi maksimum iki yıl. Royalty ücreti önceden yapılan fizibiliteye göre en başta belirleniyor. Şirket, İstanbul, Ankara, sahil bölgeleri, Ortadoğu ve Asya’da büyümeyi planlıyor.
Başvuru için: www.jpgida.com

BUMEY

Sebze meyve üreticisi Delta Tarım’ın yaklaşık üç yıl önce kurduğu BUMEY’in kendine ait 10 şubesi bulunuyor. Bu yıldan itibaren franchise vermeye başlayan şirket, orta vadede şube sayısını 100’e çıkarmayı planlıyor. Şirketin ilk aşamada büyüme hedefinde İzmir ve İstanbul var. Mağaza konumuna göre maliyet değişiklik göstermekle birlikte ortalama bir büfenin kurulumu için 25 bin ile 35 bin TL arasında bir yatırım gerekiyor.
Başvuru için: 0224 443 7019

JUICE ZONE

Taze sıkılmış meyve ve sebze suları ve smoothies’lerin satıldığı Juice Zone’un yaklaşık yatırım maliyeti 25 bin dolar. Stant alanının 10-25 metrekare civarında olması gerekiyor. 300 dolar aylık marka bedeli alınıyor. Şirket, yönlendirmelere harfiyen uyulduğunda ortalama yüzde 350-400’lük bir kârlılığı garanti ediyor.
Başvuru için: www.juicezone.net

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu