İş Fikirleri ve İş Kurmak

Çubukta patates konsepti ile düşük sermayeli iş kurmak

Çubukta patates konsepti ile stand açmak

Geçtiğimiz yılların düşük maliyetli yatırımlarından olan bardakta mısır şimdi tahtını çubukta patatese bırakmış durumda. Patateslerin özel bir çubukta ve özel baharatlarla tatlandırılarak sunulduğu bu konsept özellikle yaz aylarında Ege ve Akdeniz gibi sıcak bölgelerde ilgi görüyor. Üstelik yatırım maliyeti çok düşük. Bu iş için özel olarak tasarlanan standların ücreti bin TL’den başlayıp 15 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bir çubukta patates ortalama 50 kuruşa mal olurken yerine göre 1,5 ile 3 TL arasında satılıyor.

cubukta patates

CHIPS FUNNY / BY PATATO

Chips Funny ve By Patato olmak üzere iki farklı marka oluşturan İzmirli Turan Özçengel, bu işe gönül veren bir girişimci. Kullanılan malzemenin kalitesine göre yatırım bedeli 990 TL’den başlayıp 9 bin 900 TL’ye kadar çıkıyor. AVM gibi kapalı alanlara yönelik standlarda ise yatırım bedeli 15 bin TL’ye ulaşıyor. Özçengel, kullanılan malzemenin kalitesine, üzerine eklenen ek iş imkanlarına ve standın ölçülerine göre fiyatların değiştiğini söylüyor.
Başvuru için: 0533 414 77 99

STORMCHIPS

İstanbul’da bulunan Stormchips 2009’dan bu yana patates tezgahı üretiyor. Bugüne kadar yüzlerce tezgah üretip Türkiye’nin yanı sıra yurtdışına da gönderdiklerini söyleyen Stormchips’in sahibi Fatih Akıncı, en büyük talebin Ege ve Akdeniz gibi tatil yörelerinden geldiğini söylüyor. Uzun vadeli olması için ekipmanların paslanmaz çelik olması gerekiyor. Akıncı, satışlarda stand ve sunumdaki temizliğin önemli olduğunu söylüyor.
Başvuru için: 0532 582 80 19

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu