Anasayfa / Bayilik ve Franchise / AVM’lerde Bayilik ve Franchise Sistemiyle Stand Açmak

AVM’lerde Bayilik ve Franchise Sistemiyle Stand AçmakSermayesi düşük, riski az işler

AVM’lerde başarılı olmuş stant sahipleri şimdi de ülke geneline yaygınlaşmayı hedefliyor. Bayilik ve franchise sistemleriyle açılacak stantlar arasında Türkiye’de ilk kez denenen işler de var. İşte AVM’lerin popüler stantlarının yatırım şartları…

avm lerde stand acmak

2013’te 25 yeni AVM daha açılacak. Bu, 1 milyon 100 bin metrekare kiralanabilir alan demek. Büyük markalar yeni açılacak AVM’lerde çoktan yerlerini aldılar. Ancak küçük yatırımcılar için hala fırsatlar var. Son dönemin en popüler işleri arasında gösterilen başarılı stant girişimleri de buralarda yer almaya hazırlanıyor.

Üstelik şekerciden takıcıya, oyuncakçıdan kozmetikçiye birbirinden çok farklı stant konseptlerine rastlamak mümkün.

AVM’Ierdeki restoran ya da mağazalara göre yatırım tutarı oldukça düşük olan stantlar girişimcilere yüksek ciro vaat ediyor.

Tabii girişimci istediği standı istediği AVM’de kafasına göre açamıyor. Bunun birtakım kuralları var. En başta stanlarda satılacak ürünlerin AVM mağazalarına rakip olmaması gerekiyor. Mağazalarda satılanları tamamlayıcı ürün ve hizmetlerin şansı daha fazla. Stantların bulunduğu noktaların AVM içinde trafiğin yoğun olduğu yerlerde olması başarı için önemli bir koşul. Tabii aynı zamanda mağazalar ve gelen ziyaretçiler için de engel teşkil etmemeli. AVM’de kendi başınıza stant açabileceğiniz gibi, bu alanda başarılı olmuş markalardan bayilik ya da franchise da alabilirsiniz. AVM’lerdeki popüler stantları araştırdık. İşte ayrıntılar…
BUBBMIX
Doğal içecekler

Bubbmix’te dünyaca ünlü Tayvan çayları satılıyor. Tamamen bitkisel olan bu çaylar soğuk sıcak yada dondurma kıvamında servis ediliyor.

Çayların içinde sakız gibi çiğnenen rengarenk baloncuklar bulunuyor. Bubbmix’in menüsünde muz aromalı inci çayı, yaban mersini aromalı çay, çilek aromalı çay, şeftali aromalı yeşil çay ve çilek topları gibi çok çeşitli seçenekler var. Bubbmix’te İstanbul Forum ve Marmara Forum AVM’lerinde iki şubesi var. Şirket, Türkiye genelinde franchising sistemiyle şubeler açacak.

Telefon: 0216 651 47 61 E-posta: info@bubbmix.com

COOLFUNNY
Meyve toplu içecek

Mekong Gıda, Tayvan menşeli Taivvan Possmei’in ürettiği çayları Türkiye’ye getirerek Cool Funny markasıyla stantlar açıyor. Cool Funny’nin muz, çilek, mango, kivi, yaban mersini, kavun ve portakal aromalı gibi birçok farklı çeşidi bulunuyor. Yeşil ve siyah çayla sıcak içilebilen Cool Funny, isteğe göre soğuk olarak da servis ediliyor. Çayların içinde birçok meyvenin inci topları bulunuyor.

Telefon: 507 622 29 92 E-posta: info@coolfunny.com.tr

BEARD PAPA’S

Japon menşeli Beard Papa’s mas-ter fraııchise’ını alan Taksan İç ve Dış Ticaret, Türkiye genelinden yeni şubeler açacak. Beard Papa’s ilk şubesini İstanbul Forum AVM’de açtı. Beard Papa’s stantlarında kremalı puf satılıyor.

Beard Papa’s, ilk olarak 1999 yılında Japonya Osaka faaliyete geçmiş. Elde ettiği başarılar ile önce Uzakdoğu’da fenomen haline gelen gelmiş, ardından da ününü Amerika ve Avrupa’ya taşımayı başarmış. Şu anda Asya, Amerika ve Avrupa’da 20 ülkede faaliyet gösteriyor.

Telefon: 0212 659 32 32 E-posta: info@beardpapas.com.tr

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Bubbmix ve colfunny için izmit avmmicinde stand kiosk benzeri ni kurulum için toplam ortalama maliyet ne kadardır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.