Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / b-fit Ortadoğuya Spor Merkezi Şubeleri Açacak

b-fit Ortadoğuya Spor Merkezi Şubeleri AçacakABD’de yaşarken masa başı iş nedeniyle kilo almasıyla karar verdiği spor merkezi işinde altı yıl gibi kısa sürede başarıya ulaşan b-fit’in kurucusu Bedriye Hülya, sadece kadınların gidebildiği spor merkezini Ortadoğu’ya da taşıyacak. Almanya ve Kuzey Kıbrıs şubeleriyle yurt dışında kendini sınayan b-fit, Ortadoğu’da da şansını deneyecek.

b-fit Ortadoğulu kadınları da inceltecek

Girişimci Bedriye Hülya’nın yurtdışında görüp Türkiye’ye de getirdiği b-fit Spor Merkezi, Arap kadınlan da zayıflatacak. Sadece kadınların üye olabildiği ve Türkiye’de 6 yıl gibi kısa bir zamanda 212 şubeye ulaşan b-fit Spor Merkezi, bu defa Ortadoğu’da da büyüme karan aldı. Katar, Lübnan ve Kuveyt gibi ülkelerde de şube açmak üzere çalışmalar yürüten b-fit, 30 dakikalık programıyla Arap kadınlannı inceltecek. Türkiye’de 6 yıl önce kurulan ve şu an 212 şubeye ulaşan b-fit’e 100 bin kadın üye. 45 ilde bulunan spor merkezi Türkiye’nin doğu ucundaki Şımak ve Tunceli’de bile şube açmış. Sadece kadınların üye olabildiği spor ve yaşam merkezi olan b-fit’i herkes açamıyor. Sadece kadınlara franchise verilen bu spor merkezleri için hedef, bayilik kanalıyla çevre ülkelere de ulaşmak.

ABD’de karar verdi

Bedriye Hülya, çok değil altı yıl önce hayat verdiği bu girişime Amerika’da yaşarken karar vermiş. Hülya’nın bu alandaki kararını ise üye olup da bir türlü devam edemediği spor merkezlerinde gördüğü eksiklikler hızlandırmış. Bedriye Hülya iş serüveni ile ilgili şu bilgileri veriyor:

“Ben iç mekanda spor yapmayı sevmeyen bir insandım. En uzun spor merkezi üyeliğim iki ayı aşamamıştı. Amerika’da yaşarken masa başı iş nedeniyle oldukça fazla kilo aldım. Öğlen tatilinde home ofisimizin yan sokağında bulunan bir spor merkezine gitmeye karar verdim. Bırakırım nasılsa diye düşünürken altı ay su gibi akıp geçti ve ben farkına bile varmadan günde sadece yarım saatimi ayırarak kısa sürede iki beden inceldim. Sistemin benim üzerimdeki faydalarını görünce Amerika’da tanıştığım bu sistemin kadınların spora olan ihtiyacım cevaplamak için iyi bir araç olduğuna inandım.”
Franchise bedeli 35 bin TL

Şu an Türkiye’de 45 ilde hizmet veren b-fit, Türkiye dışında Almanya’da Bochum-Wattenscheid’da ve Kıbrıs’ta bulunan merkezleriyle 212 şubeye ulaştı. 250’den fazla kadının b-fit ile kendi işlerinin sahibi olduğu bu sistemde franchise adaylarının sadece kadınlar olabildiğini aktaran Bedriye Hülya, erkeklerin ancak yüzde 50 ortak olabileceklerini belirtiyor. Ancak işletmenin yönetiminin tamamen kadın ortağa ait olması gerektiğini anlatan Hülya, franchise vermek için aradıkları şartları ise şöyle sıralıyor: “100 – 250 metrekare büyüklüğünde, sosyal yaşam merkezlerine yakın salonlar, apartman daireleri ve kapalı geniş alanlar olsun istiyoruz. Toplamda franchise bedeli ise 35 bin TL arlı KDV. Bir de kuruluş malzemeleri ve tadilatı diyebiliriz.” Bayilik için en fazla ilgiyi İstanbul’dan aldıklarını da sözlerine ekleyen Bedriye Hülya, b-fit franehising sistemi ile kadınların aylık minimum 3 ila 6 bin lira arasında kâr sağladığını söylüyor.

  Everytime Car Rental Bayilik Veriyor

 

Yüzde 100 Türk markası

Çeşitli eğitimlere katılmış ve en sonunda bu işle ilgili fikirleri olgunlaşınca Türkiye’de ilk adımı atmak için harekete geçmiş. Bu arada başansı bilimsel esaslara dayanan ve tüm dünyada hayli yaygın olan bu sistemin Türkiye’de daha farklı uygulanması gerektiğini düşünen Hülya, yapacağı girişimin bir üye ve spor salonu ilişkisinden öte olması istemiş. O andan itibaren b-fit oluşumunun hızlandığını anlatan Hülya, her biri kendi konusunda çok deneyimli ve profesyonel 6 kadını da yayına alarak ilk şubeyi açmış.

b-fit’in yüzde 100 Türk markası olduğunu belirten Bedriye Hülya, “Her şeyi ile Türk, isim bizim, makineleri biz yapıyoruz, eğitimleri biz veriyoruz. Türkiye’de sistemi kurarken öncelikle denedik. Demografik ve sosyo-ekonomik özellikleri farklı olan üç farklı bölgede yer açtık ve her birinde pilot çalışma yaptık. Nasıl bir etki bırakıyoruz? Nasıl tepkiler alıyoruz? Ne tür sorunlarla karşılaşıyoruz? bunlan gördük. Bu anlamda ilk yıl tamamen denemeydi. Bu dönem, işin sistemini kurmak konusunda bize çok şey öğretti. 6 yıldır kadınlara spor hizmeti veriyoruz” diyor.

100 bin üyeye ulaştı

b-fit’in bugün ulaştığı 100 bin üyenin sistemin başansını gösterdiğini ifade eden Bedriye Hülya, bu sayının her geçen gün artmaya devam ettiğini söylüyor. Müşteri kitlesinin yüzde 54’ünün çalışan kadınlar olduğunu yüzde 46’sının ise ev hanımlan ve öğrencilerden oluştuğunu kaydeden Hülya, artık bu sistemi Türkiye dışına da taşımak üzere görüşmeler yaptıklarım kaydediyor. Almanya ve Kıbns şubelerinde işlerin iyi gittiğini ifade eden Bedriye Hülya, Ortadoğu’da da Katar, Lübnan ve Kuveyt gibi ülkelerde franchise vermek istediklerini söylüyor.

30 dakika ile bahaneyi kaldırdı

Kadınlar için 30 dakikalık bir programla zayıflama imkanı sağladıklarını ve yoğun ilgi gördüklerini ifade eden Bedriye Hülya, uyguladıkları sistemle tüm bahaneleri de ortadan kaldırdıklarını belirtiyor. Hülya, “Zamanım yok diyenlere spor yapma firsatı veriyoruz. 30 dakikadan daha az veya daha çok çalışmaya izin vermeyen istasyon çalışması, en çok kalori yakan spor programları arasında ilk sıralarda yer alıyor, b-fit ‘1er sadece bir spor merkezi değil aynı zamanda, birer sosyal kulüp olarak da çalışıyor. Ve kadınların yaşam kalitesini arttıracak pek çok aktiviteyi de içinde barındırıyor” diyor. Hülya, b-fit’in 50 TL – 115TL arasında değişen aylık ücreti ile farklı gelir seviyelerine sahip kadınlar için de çok ekonomik olduğunu dile getiriyor.

BodyFit Bayilik Veriyor

Sibel Atik / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Ebrar Group Türkiye Genelinde Bayilikler Verecek

Ebrar Group, Türkiye Genelinde Bazı Bölgelerde Bayi Yapılandırmasına Gidecek olan, Diş Sağlığı Sektöründeki firmamıza Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir