İş Fikirleri ve İş Kurmak

Balık Büfe Konseptinde Stand Açabilirsiniz

Balık Büfeleri  Son Dönemin Trend İş Fikirleri Arasında Yerini Almaya Başladı

Türkiye, balık restoranı açısından özellikle büyük şehirlerde oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Ancak balık ekmek konsepti açısından büyük bir boşluk söz konusu. Daha çok sahil kesiminde görülebilen balık ekmek konsepti, artık AVM’lere, caddelere de taşınıyor. Hatta son olarak Dardanel, Dardenia Fish+Bread markasıyla fast food restoranlar açmaya başladı. Bunun için küçük bir dükkan ya da mobil stand konseptinde bir yer kiralamanız yeterli. Yatırım maliyeti 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Kâr marjının oldukça yüksek olduğu bu iş modelinde aylık 25 bin ile 30 bin TL arasında ciro elde etmek mümkün.

hamsi-finger-standi

HAMSİ FINGER

2013 yılında kurulan ancak hızla büyüyen bir balık büfe konsepti. Geçtiğimiz yıl kurulmuş olmasına karşın 10 şubeye ulaşmış durumda. 2014 yılında 40 şube açmayı planlayan firmanın hedefindeki yerler İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Adana, Konya, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Malatya, Çanakkale, Manisa, Aydın, Bodrum, Antalya ve Mersin. Franchise giriş bedeli olarak 10 bin TL alınıyor. Toplam yatırım maliyeti lokasyona göre 20 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor. Royalty bedeli yok. Kâr marjı yüzde 100 ile 200 arasında. Aylık ciro hedefi ise 30 bin TL.
Başvuru için: 0545 93010 20 ya da info@hamsifinger.com

FISHANDCHIPS

1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Fish And Chips de franchising vermeye başladı. Şuan dört şube ile faaliyet gösteren şirket, 2014 yılında 25 şubeye ulaşmayı planlıyor. Çok büyük bir mekana gerek olmayan bu konsept için yatırım maliyetinin metrekare başına 2 bin 200 TL + KDV olduğu belirtiliyor. Franchise giriş bedeli alınmıyor. Royalty bedeli olarak ciro üzerinden yüzde 3 alınıyor. Kâr marjının yüzde 100 olduğu bu iş modelinde bayi için hedeflenen aylık minimum ciro 25 bin TL.
Başvuru için: 0549 445 03 62

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu