Anasayfa / Şirket Haberleri / Bama Teknoloji, İlk yerli robotik rehabilitasyon sistemini yaptı

Bama Teknoloji, İlk yerli robotik rehabilitasyon sistemini yaptı



Bama Teknoloji, sağlık sektöründe yüksek teknolojili ürünler geliştirmeyi kendine hedef edinmiş fizikçi Murat Topçu, fizyoterapist Birol Topçu ve makine mühendisleri Akay Öztürk ve Can Mehmet Ali Çiftçi önderliğinde, KOSGEB desteği ve 100 bin TL bütçe ile 2010 yılında ODTÜ Teknokent’te kuruldu. Ayrıca şu anda Ostim’de bin metrekare kapalı alanda üretim tesisi bulunuyor.

bama-teknoloji




Yüksek kalitede geliştirdiği ürünlerle engelli insanların tedaviye ve hayatlarını kolaylaştıran cihazlara ulaşabilirliğini sağlama hedefinde olan Bama Teknoloji, ürünü Robogait ile Türkiye’de robotik rehabilitasyon alanında ilk ve tek yerli üretici şirket. Robogait, travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, inme, nörolojik veya ortopedik nedenlerden kaynaklanan yürüme yeteneğinin kaybı durumlarında, yürüme yeteneğinin tekrar kazanımı ve geliştirilmesi için kullanılan robot destekli yürüyüş rehabilitasyon sistemi.

Ürün, Türkiye genelinde tüm devlet hastaneleri, özel hastaneler, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri ve DAL merkezleri tarafından kullanılıyor.

Yurtdışına satışı henüz bulunmayan ürünün ihracat atağı da başlayacak.

Genel Müdür Haşan Murat Topçu, “Türkiye’de GE Healthcare yatırım ağı ile görüşmeler gerçekleştirdik. Yapılan görüşmelerin ihracat potansiyeli yüksek olan cihazımızın yurtdışına açılımını hızlandıracağı kesin. Amerika’da kurulan ikili ilişkiler neticesinde medikal pazar araştırmaları da dahil çeşitli alanlarda pazar araştırması faaliyetleri yürüten bir danışmanlık şirketi ile birlikte çalışılıyor. Bu bağlamda, Chicago’da yer alan Cook County Hospital ile aktif olarak görüşmelerimiz devam ediyor” diyor.

  Bir Firma İçin Nereden Ödül Almak Daha Kıymetli?



Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir