Kahve Kafe Bayilikleri

Baraqah Coffee Bayilik Şartları

Baraqah Kahve Kafe Açmak

Kahvenin keyifli dünyası Baraqah ile yeniden dizayn edildi.

Markamız 2015 yılında Antalya’da merkez şube formatında açtığımız ilk mağazamızda kendine has konsepti ve ‘zamana değer katan tatlar’sloganı ile kurulmuştur. Kısa sürede özgün ve samimi tarzı ile yükseliş yakalayan markamız, franchise sistemi ile büyümeye karar vermiş ve değişik lokasyonlarda hizmete girmiştir.

Mağazalarımız mimari konsepti, otantik tarz’da olup günümüzün gerektirdiği modern dokunuşlardan da esintiler içermektedir. Ürün ve hizmet sınıflarımız ise markamıza has pişirme tekniklerinden, içerik farklarına varıncaya kadar sadece mağazalarımızda bulabileceğiniz türdendir. Kahve, nargile ve diğer tüm yiyecek, içecek gruplarımız ile hizmet vermekteyiz.

Markamız 1 ‘i merkez mağaza olmak üzere toplam 6 mağaza olarak hizmet vermekte olup, 100’ün üzerinde istihdam sağlamaktadır. Büyüme grafiğinde çok özenli ve uzun vadeli bir strateji ile gerek merkez ekibimiz gerekse markamız danışmanları ile sürekli değerlendirme yaparak her adımımızı planlı ve gelecek odaklı atmaya özen gösteriyoruz.

Yurt içi ve yurt dışı mağazalarımız ile hizmet ağımızı genişleterek karlı mağazalar ile iş ortaklarımızı mutlu etmenin yanı sıra daha fazla istihdam ile toplam kalitemizi artırma iddiasındayız.

Baraqah Cafe

Markamız yatırımcı iş ortaklarına sağladığımız desteklerin başında mağaza inşai tasarım sürecinden uygulanmasına, eğitimden denetime kadar olan tüm süreci markamız profesyonelleri yöneterek bu zorlu süreçte iş ortağımızın yapması gereken tek şeyin açılışa kalan günü hesaplaması olarak yönetiyoruz. Yine tüm bu süreçleri raporlayarak en ince detayına kadar maliyetlendirip eğer isterse iş ortağımızın yönetimine sunuyoruz. Mağaza açılışında, sonrada sözleşme süresince sürekli merkezi eğitim, denetim desteklerimiz devam ediyor.

Ülkemizde kahve sektörü kısa sürede çok hızlı bir büyüme süreci kaydederek olumlu ve olumsuz etkileri ile yoluna devam ederken hala potansiyelini korumaya devam ediyor. Hızlı ve alt yapısı olmadan kurulan bir sürü marka yanı sıra kısa sürede çok iyi işler başarmış yerli markalarımızın da olması bize gurur veriyor. Durağan bir süreç içerisinde olan sektör kısa sürede yine tırmanışa geçerek iyi markaların hak ettiği yerlere geleceklerine inanıyoruz.

Her geçen gün büyüyen nüfus ve eğitim ortalamasını gelişmesi, yatırımların çoğalmasına, istihdamların artmasına sebep olmuştur. Yeni nesilin daha atılımcı olması hızlı tecrübe kazanması, her 4 kişiden birinin iş yeri sahibi olmasına neden olmuştur.

Siz de daha kolay ve daha efektif, aynı zamanda tecrübeli bir takımla kendi iş yerinizin sahibi olabilirsiniz.

Uzun ama keyifli bir ar-ge sürecinin ardından, Kahve Delisi ekibimizin 2016 yılında başlattığı bu serüven, Antalya’da açtığımız ilk BARAQAH ile kısa sürede kendine has özgün konsepti ve zamana değer katan tatlar’ı franchising sistemi ile bütünleştirerek tüm yatırımcı ve kahve severler ile buluşturmuştur. Bünyesinde bulunan proje ekibi ile anahtar teslim BARAQAH şubeleri inşa etme gücüne sahip firmamız kısa sürede Kahve kavurma, paketleme entegre tesisi yanı sıra ISO 9001, ISO 22000 ve Helal Gıda sertifikaları ile menüsünde bulunan tüm Ürünlerin güvenliği konusundada tescillenmiş ve tüm misafirlerine gönül rahatlığı ile şubelerimizde vakit geçirme olanağını sunmuştur. Şimdi sizler keyifle kahvelerinizi yudumlarken, bizlerde size en iyiyi sunmak üzere çalışmalarımıza devam ediyor olacağız.

Ortak kültürler ile harmanlanmış zamana değer katan tatları, vakit geçirmekten keyif alacağınız mekanlarımızda sizlerle buluşturmak.

Zamanın değerini bilen İş ahlakına ve güvene önem veren ‘ben ‘ yerine ‘biz’ diyen Gelişimi, yaratıcılığı destekleyen Mücadeleyi seven Eğlenceli

Baraqah

Franchising Süreci

 • Ön görüşme: Yatırımcı adayına franchise sistemimiz hakkında ilk bilgiler verilir.
 • Sunum: Yatırımcı adayına, franchise sistemi, baraqah ve yatırım koşullarımız hakkında sunum yapılır.
 • Lokasyon Belirleme ve Fizibilite: Yatırımcı veya baraqah tarafından belirlenen mağazanın fizibilitesi yapılır.
 • Mimari proje hazırlanması: Belirlenen mağaza için mimarlarımız tarafindan proje hazırlanır.
 • Proje Sunum ve Sözleşme: Mimarlarımızın hazırlamış olduğu mimari projenin sunumu yapılır. Sonrasında karşılıklı olarak franchising sözleşmesi imzalanır.
 • İnşaat Aşaması: Sözleşme imzalandıktan sonra mağaza franchisor tarafından anahtar teslim olarak yapılır.
 • Personel Alımı ve Eğitimi: Taahhüt edilen inşaat süresinin bitimine yakın, personel seçimi yapılır. Eğitimleri baragah tarafindan verilir.
 • Açılış: Baraqah operasyon ekibi, projeye uygun şekilde düzenlemelerini gerçekleştirir. Ve yatırımcıya mağazanın teslimini yapar.

Neden Franchise Almalıyım?

Franchising almanın avantajlarına bakıldığında başka bir iş kurmak için harcanan emek ve yatırım dışında size sağlayacağı faydalara kısaca değinmek gerekirse;

KENDİ İŞİNE SAHİP OLMAK

Kendi işinin sahibi olmakta, sadece kendisi için çalışmaktadır. Bunun sağladığı maddi avantajların dışında, yatırım yaptığından ötürü işin her aşamasıyla ilgilenmekte, müşterilere daha yakından eğilmekte, verimsizliği gidermeğe çalışmakta, gerekirse fazla mesai yapmaktadır.

SİSTEMİN PARÇASI OLMAK

Bir takımın parçası olma duygusuyla işine sarılmaktadır. Bu şekilde kurum kültürünü benimsemektedir.

DENENMİŞ, KANITLANMIŞ İŞ

Giriştiği işin geleceği konusunda endişe taşımamaktadır.

Yüksek Standartlar

Bağımsız çalışan küçük bir işletmenin ayırması mümkün olmayan parasal ve insan kaynakları ile sistem geliştirilmekte, standartlar belirlenmektedir.

TANINMIŞ MARKA

Satılan ürün veya hizmetin potansiyel müşteriler tarafından bilinmesi.

BİLMEDİĞİ İŞE GİREBİLME

Hiç anlamadığı ama iyi olduğuna veya gelecekte olacağına inandığı bir sektöre geçebilmektedir.

BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Yatırımcı işi bilmese bile, franchise verenin sağladığı başlangıç eğitimi ile işletmeyi yürütecek temel bilgileri edinecektir.

Farkındalığımız

Franchising sistemine dahil olmak, temelinde dikkat edilmesi gereken başlıklar barındıran yapılardır.

Üç temel ilke vardır;

 • Güven
 • Kaynak
 • Motivasyon

Ve bunlara dikkat ederken, kazanımlarımıza da dikkat çekmek gerekiyor;

 • Kontrollü standarda ve kaliteye sahip olmak
 • Markalaşmanın sağlayacağı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı
 • Eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği
 • Personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında
 • Kurumun imkanlarından yararlanmak
 • Mali ve hukuk danışmanlarından yararlanmak
 • Kurumun sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmak

İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır. Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır. Girişimcinin kendi işini kurmasının getirdiği riskleri azaltmaktadır.

Bayi Açma Süreci

 • Bayi adayı “www.baraqah.com.tr” adresinden bayi başvuru formunu doldurarak veya O 242 344 46 66 numaralı telefondan yetkili arkadaşımızla irtibata geçerek başvurusunu gerçekleştirir.
 • Başvuruyu yapan bayi adayımız, değerlendirilerek, beklenen özelliklerin, var olup olmadığı tespit edilir. Bu değerlendirme sonunda olumlu görüş neticesinde görüşmeye çağırılır.
 • Görüşmeye gelen bayi adayının uygunluğu denetlenir. Bayi şartları hakkında bilgiler verilir. Sistemin işleyişi ile ilgili organizasyonumuz hakkında bilgi verilir.
 • Bayi adayının da beklentileri alındıktan sonra karlılık ve yatırım süreci hakkında bilgi alışverişi yapılır.
 • İşletmenin yeri ve yatırım tutarları hakkında görüşmeler yapılır. İşletmenin maliyetinin tam tutarını belirleyebilmek için ön sözleşme yapılır.
 • Minimum 100 metrekare kapalı, 100 metrekare açık olması Royalty bedeli % 3 tür. • Finansal kaynakların yeterliliği ile birlikte bayi sözleşmesi imzalanır.
 • Bayi sözleşmesine göre, tüm ön ödemeleri alınan bayi adayının bulduğu işletmedeki proje çalışmaları süreci başlar.
 • İşletmenin teslim edilmesinde önce kararlaştırılan tarihlerde personel eğitimi verilir.

Konseptimiz

BARAQAH, mekanlarında kullanılıcak alanlara yeniden hayat veren rahat, şık ve samimi tasarımı ile her neslin kahveyle buluştuğu nokta olacak.

 • BQ150 m2 iç mekan , 50 m2 dış mekan
 • BQ 2150 m2 iç mekan 150 m2 dış mekan
 • BQ 3 300 m2 iç mekan 300 m2 dış mekan

FRANCHISE BİLGİ HATTI

0242 3 444 666
0533 6 888 001

Kahve kafe sektöründe kendi işetmenizi açmak için kahve cafe bayilikleri başlıklı kategorimizde franchise ve bayilik tanıtımlarını incelemeyi unutmayın.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu