Reklamlar-Reklamcılık

Bay Döner’in Coss Reklam Kampanyası

Baydöner, radyoda da ‘cosss’ diyecek

Baydöner’in 15 saniyelik reklam filmleri hem dili hem de yayın sıklığıyla çok dikkat çekiyor. Yedi televizyon kanalında gösterilen reklamların müşteri sayısında ciddi bir artış getirdiğini beürten Baydöner Pazarlama Müdürü Burak Sarı, yalanda 28 kanal ve sekiz spotla radyo mecrasında da yer alacaklarım söylüyor.

2006 yılında kurulan Baydöner, üç ülke ve 38 şehirde toplam 87 şubesiyle hizmet veren bir şirket. Geçen yıla kadar sadece Baydöner İskender olarak bilinen şirket, şimdi Baydöner Burgola markasıyla da şubeleşiyor. Her iki konseptle ayda 4-5 yeni şube açma hedefiyle hareket eden şirket yönetimi, yurtdışındaki şube sayısını da artırmakta kararlı.

bay doner coss

Ancak Baydöner, son bir haftadır girişim hikayesi ve gelecek hedeflerinden çok reklamlanyla konuşulur oldu. En çok izlenen yedi televizyon kanalında şirketin 15 saniyelik reklamlarıyla karşılaşmamak neredeyse imkansız. Televizyonda üç farklı film izliyoruz. Bir tane daha film çekildi ama o sinemalarda gösterilecek.

Şirketin reklam kampanyasının altında ise TBWA-Integer imzası var. Baydöner Pazarlama Müdürü Burak San, bu kampanya için ajansa ilk brief i altı ay önce verdiklerini, ekim ayında kampanyanın hazır olduğunu ama doğru zamanı beklediklerini söylüyor. Satış odaklı ve bilinirliği artırmaya yönelik bir reklam kampanyası planlandığının altını çizen San, ekim-aralık arasında mecrada yaşanan yoğunlukta kaybolmamak için ocak ayında kampanyaya start verdiklerini ifade ediyor.

Müşteri araştırmalarında lezzetin bir numara olduğunu gördüklerine de değinen Burak Sarı, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Reklam kampanyamızda can çektirmeye özen gösterdik ve sunum ritüelimize yer verdik. Henüz reklam yayınlanalı bir hafta olmasına rağmen kampanyanın çok ses getirdiğini söylemeliyim. Müşteri sayısında da ciddi bir artış söz konusu.“

Şu anda yedi kanalda 15 saniyelik reklamlar gösteriliyor. Yakında kısa versiyonlu reklamlarla kampanyaya devam edilmesi planlanıyor. Aynca 20 Ocak’tan itibaren radyo mecrası da etkin olarak kullanılacak. 28 radyoda sekiz spot gireceklerini anlatan Burak San, sosyal medyada yer alan eleştirilerle ilgili ise şunlan söylüyor: “Sosyal medyada kullanılan sesin beğenilmemesi gibi bazı eleştiriler var. Biz dikkat çekmek adına absürt senaryolar hazırladık. Sert bir giriş bilinçli bir tercihti. Ancak günün sonunda reklam istediğimiz etkiyi sağladı. Çok konuşuluyor ve görünürlüğü fazla.”

Burak San, iletişim konusunda yatınmlan bundan sonra kesmeden sürdüreceklerini söylüyor. San, Burgola markası için böyle bir kampanya yapmak için erken olduğunu ancak şube artışıyla birlikte bu marka için de iletişim yapmayı planladıklannı sözlerine ekliyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu