Dönerci Bayilikleri

Baydöner Franchise Veriyor

Baydöner
TEMKİNLİ FRANCHİSE VERİYOR

İzmirli Apaz Gıda’nın markası Baydöner, 2006’da yola çıktı. Bugün Türkiye’de 41 şehirde, yurt dışında da Azerbaycan ve Kuzey Irak’ta toplam 116 şubesi bulunuyor. “Türkiye’nin en çok satan döneri ve en yaygın döner restoran zinciri konumunda” olduğunu açıklayan Baydöner, franchise verirken temkinli.

Franchise sayısının mevcut şubelerinin yüzde 25’ni aşmamasına özen gösteriyor. Baydöner CEO’su Bülent Polat:“2017 yılında, markamıza değer katacağına inandığımız lokasyon önerileriyle gelen franchise taleplerini değerlendireceğiz.” diyor. Baydöner’in 150 metrekarelik restoranları için yatırım başlangıç bedeli 250 bin ila 300 bin dolar arasında değişiyor.

Marka, isim hakkı olarak 50 bin dolar talep ediyor. Maliyete, her türlü inşaat, dekorasyon, ekipman, anahtar teslim bir dükkanı müşteri karşılayabilecek duruma getirecek olan masraflar dahil. Bu masraflar dükkânın durumuna ve metrekaresine göre de değişkenlik gösterebiliyor. Baydöner, Royalty bedeli olarak da yüzde 5 alıyor. Her yıl devam eden pazarlama ve tanıtım kampanyaları için ise franchise’lardan yüzde 2’ye kadar pazarlama katkı payı talep edildiğini de belirtelim.

Baydöner CEO’su Bülent Polat:“Öncelikle franchise adayının şirket kültürümüze ve işleyişine uygun bir yapıda olmasına özen gösteriyoruz. Daha önce restoran işletmeciliği konusunda tecrübeli olması da diğer bir tercih sebebimiz.” diyor.

Tel: (0232) 464 42 35

Döner ülkemizin milli yemeklerinin başında gelir. Yeme içme sektörüne yönelik restoran açacaklar dönerci bayilikleri başlıklı yazılarımızı inceleyebilir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu