Anasayfa / Şirket Haberleri / Beyaz Fırın’dan üç yılda 7 şube daha

Beyaz Fırın’dan üç yılda 7 şube dahaTürkiye’de fırın ve pastacılık alanında geçmişi iki aşıra uzanan Beyaz Fırın, 1.5 yıl önce başlattığı yenilenme sürecine ‘hızlanarak’ devam ediyor. Temeli 1836 yılında Cosmo Stoyanof tarafından Balat’ta atılan Beyaz Fırın, kuruluşunun üzerinden geçen 178 yıllık süreden sonra Avrupa Yakası’na geri dönüyor. Anadolu Vakası’nda Kadıköy, Çiftehavuziar, Suadiye, Erenköy ve Ataşehir’de olmak üzere beş şube ile faaliyet gösteren Beyaz Fırın, Avrupa Yakası’nda da uygun bir lokasyonda şube açmak için yer arayışlarını sürdürüyor.

Beyaz Fırın
Mevcut şubelerine her biri için 2 milyon TL’yi bulan yüksek tutarda yenileme yatırımı yapan Beyaz Fırın, yenileme harcamalarına rağmen beş şube ile bu yıl 23 milyon TL gibi yüksek bir ciroya ulaşmayı planlıyor. Bu rakam, bir önceki yıla göre yüzde 20’lik bir büyümeyi ifade ediyor. Şirketin 2015 yılı ciro hedefi ise yüzde 32 milyon TL olarak belirlendi. Beş şubede aylık ortalama 85 bin ziyaretçiyi ağırlayan, bu rakamı gelecek yıl 120 bine çıkarmayı planlayan köklü kuruluşun hedefinde, üç yıl içinde Beyaz Fırın ve Beyaz Fırın Brasserie olmak üzere 7 yeni şube daha açmak bulunuyor.

Beyaz Fırın’ın beşinci kuşak temsilcisi olan ve aynı zamanda genel müdürlük görevini sürdüren Nathalie Stoyanof Suda, ulaştıkları cironun Türkiye genelinde hizmet veren, çok daha fazla şubesi bulunan birçok firmanın cirolarıyla karşılaştırıldığında çok iyi bir rakam olduğunu belirtiyor. Suda “Biz 5 şube ile 50-60 şubesi olanların yaptığı ciroyu yapıyoruz.

Bu da bizim için kalitenin nicelik olarak değil nitelik olarak ön planda olması. Bu yüzden butik olma gayretimizi sürdürüyoruz” diyor.

Uygun lokasyon bulmaları durumunda iki yıl içinde dört yeni şube açmayı planladıklarını söyleyen Suda “Yeni mağaza açmak istiyoruz ama doğru lokasyon bulamıyoruz. 2015,2016 ve 2017 yıllarında 2’şer, 2018’de de 1 olmak üzere 7 yeni mağaza açma planımız var. Yeni şubelerin her birine 1.5 milyon TL ile 3.5 milyon TL arasında yatırım yapacağız” diye konuşuyor.

  Güneş, yelken takımının yeni üyesini Facebook'ta arıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir