Şirket Haberleri

Big Chefse’den dürüm restoran zinciri markası

Big Chefse kardeş yolda

Big Chefs Kumcusu Gamze Cizreli, bir dürüm restoran zinciri markası yaratmaya hazırlanıyor, ilk restoran eylül veya ekim ayında açılacak. Dürüm konseptiyle hızla şubeleşmeyi planladıklarını söyleyen Gamze Cizreli, Big Chefs’in yurtdışı büyümesinin ise Dubai’nin ardından Suudi Arabistan’da açılacak restoranla süreceğim belirtiyor.Restoran zinciri Big Chefs, yeni bir marka yaratmaya hazırlanıyor. Yeni marka, ‘fine fast food’ (sağlıklı hızlı yemek) kategorisinde faaliyet gösteren bir dürüm restoran zinciri olacak. Yeni markanın ilk restoranı eylül ya da ekim ayında açılacak.

Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli, hizmete açacakları dürüm konsepti-nin rakiplerine kıyasla farklı özellikler taşıyacağım vurguluyor. Cizreli, bu konuda şunları söylüyor: “Ne yediğinizin farkında olduğunuz, besin değerini bildiğiniz, tarladan sofraya uzanan bir zincir oluşturacağız. Taze lavaş ekmeği müşterilerimizin önünde pişecek. Tam tahıllı ya da beyaz un seçeneği müşterinin tercihine bırakılacak. Bunun yanı sıra Anadolu lezzetlerini de sunacağız. Bulgurlu köfte, patlıcan salatası, Çerkez tavuğu gibi geleneksel lezzetlerle kendi dürümünüzü kendiniz yaratabileceksiniz.”

fine fast food

ANADOLU LEZZETLERİ

Yeni restoran konsepti Anadolu lezzetlerinin bir harmanı şeklinde kurgulanmış durumda. Gamze Cizreli, tüm ürünlerin kendi yörelerinden geleceğini söylüyor. İlk etapta 20 ile 25 arasında restoran açılması hedefleniyor. Restoran sayısı birkaç yıl içerisinde 100’e çıkarılacak. Restoranların büyüklüğünün 70-80 metrekare arasında olması planlanıyor. Bu mini restoranlar, uygun maliyetli ve ‘hızlı ye git’ konseptinde olacak. Cizreli, bu konsepti yurtdışına da taşıyacaklarını ifade ediyor.
Big Chefs, ilk yurtdışı açılımını Dubai’de ünlü işadamı El Maktum ortaklığıyla gerçekleştirmişti. Yurtdışmda da hızla büyüdüklerini söyleyen Gamze Cizreli, yeni yatırım planlarını şöyle anlatıyor: “Dubai’deki konseptimiz oldukça beğenildi. Bir yılımız dolmadan ikinci şubemizi eylül ayında açacağız. Bu arada Suudi Arabistan’ın önde gelen inşaat şirketlerinden Ete Group ile el sıkıştık. Suudi Arabistan’da ilk restoranımızı kasım ya da aralık gibi Cidde’de, tiyatro, performans ve restoran konseptinde inşa edilen Jumeirah Be-ach Road’da yer alan Jumeirah Box Park’ta açacağız. Ardından Bahreyn gelecek.”

SIRADA MISIR VAR

Gittikleri ülkelerde güçlü ailelerle çalıştıklarını, bunun da başarıyı getirdiğini vurgulayan Gamze Cizreli, Güney Kore’den Malezya’ya kadar mas-ter franchise teklifleri aldıklarım ifade ediyor. 2016 ve 2017’nin yurtdışmda büyüme yılları olacağını söyleyen Cizreli, Mısır’da Kahire için görüşmelerinin sürdüğünü, yakın bir zamanda bu ülkede de yer alabileceklerini sözlerine ekliyor.

Gamze Cizreli, Big Chefs’in yurti-çinde de hızla büyüdüğünü kaydediyor. Cizreli, şu bilgileri veriyor: “Bu yıl ilk kez Bodrum’a gittik. Marina Vista Oteli’nin içinde 2 milyon dolar yatırımla restoran açtık. Üst katma da bar açıyoruz. Yeni açılacaklarla birlikte yurtiçinde 33 şubeye ulaşacağız. Bunlardan dokuzu franchise şube. Bin 600 kişiye istihdam sağlar hale geldik. 2014 yılını 120 milyon TL ciro ile tamamladık. Bu yıl yüzde 25 büyüme hedefliyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu