Anasayfa / Kariyer ve İş / Bir İş Arkadaşından Bölmesini Temizlemesini İstemek

Bir İş Arkadaşından Bölmesini Temizlemesini İstemekBir arkadaşımın iş arkadaşı, bir gün iş yerinde kelimenin tam anlamıyla kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmıştı. Spor salonunda yoğun bir antrenmanın ardından işyerine dönen bu çalışan, terli çamaşırlarını ofisteki bölmesinin duvarlarına asarak kurutmaya karar vermişti. Koku büyük bir yaygara kopmasına sebep olunca, amiri çalışana kıyafetlerini spor çantasına geri koymasını söyledi.

 

ofis temizligi

Bazı çalışanlar ofisle ev arasındaki farkı ayırt edemezler. Bu yüzden zaman zaman onlara bu farkı ve küçük alanlarını düzenli tutmaları gerektiğini hatırlatmanız gerekebilir.
Çok sayıda dosyayla uğraşması gereken bir çalışan bunları bölmesinin içinde dağılmış halde saklıyordu. Yarattığı döküntü koridora kadar taşıyordu ve insanlar gün içerisinde sürekli olarak bu belgelerin üzerinden atlayarak geçmek zorunda kalıyorlardı. Sonunda biri şikayetçi olunca, adam aykırı dosyalama yöntemini düzeltmek zorunda kaldı. Benzer bir şekilde, başka bir çalışan da ofiste kitaplarını dengesiz yığınlar halinde üst üste koyuyordu. Yığınlar adamın izin gününde devrilince başka biri onun yerine bu dağınıklığı temizlemek zorunda kaldı.

Bu dağınık kişiler düzenli olmalarını istediğiniz zaman durumu bu kadar büyütmenize anlam veremeyip savunmaya geçebilirler. Bu yüzden adımlarınızı dikkatli atm. Düzensizliğin sizi nasıl etkilediğini açıklayın ve örnekler verin. Düzenlemeye yardım etmeyi önererek yaklaşımınızı daha ılımlı kılm. Bu dağınıklığa nasıl tahammül ettiğini sormayın. Bunun yerine, ona bazı eşyaları nereye koyabileceğiyle ilgili bazı önerilerde bulunun.

“Hayat senaryoları: Hayatın Eıı Zor Anlarında İstediğinizi Elde Etmek İçin Söylemeniz Gerekenler” adlı kitabın yazarı Step-hen M. Pollan şöyle diyor: “Dostça bir tavsiye veriyor gibi davranın. Bir amir gibi davranarak onu küçümsemeyin.”

  Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Öğretim Üyesi Alım İlanıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir