Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanmanın Yolları
İnternetten para kazanmanın pek çok yolu vardır, bu makalemizde blog yazarlığı yaparak para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

Download Başına Para Kazanma: Bu yöntemde bloğunuza sürekli yeni kaynaklar koymalı ve ziyaretçilerinizin indirmelerini sağlamalısınız.

Tıklama Başına Para Kazanma (PPC): Google Adsense vb. tıklama başına ödeme yapan reklam networkleri ile çalışarak sitenizde yayınlanan reklamlara tıklama başına ödeme alabilirsiniz.

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing): Bu yöntem tavsiye edilen ve en çok kazandırması muhtemel olan yöntemdir.

Satış ortaklığı sistemi şu bileşenlerden oluşur;

  • Satıcı
  • Ürün
  • Satış Ortağı
  • Satış Ortaklığı Platformu (Sitesi)

Satış ortaklığı sistemi şu şekilde çalışır;

Satıcı, ürününü Satış ortaklığı sitesine ekler ve Satış başına vereceği komisyonu belirler.

Satış ortağı, satış ortaklığı sitesine üye olur, istediği ürünü seçer ve satış ortağı olur.Satış ortağı ürünü blogunda tavsiye eder, ürün onun tavsiyesi ile satılırsa satış ortağı belirlenen komisyon kadar kazanır.

Satıcının ve satış ortağının kazancını satış ortaklığı sitesi öder. Aynı zamanda sitenin kendi komisyonu da vardır.

Satıcı ile Satış Ortağı birbirlerini görmezler. Satış ortağı ürünü alan müşteri ile görüşmek zorunda değildir, herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Tanıtım Yazısı Yazarak Kazanma
Belli bir konuya odaklı blog yazıyorsanız, o konuda tanıtım yazıları yazarak para kazanabilirsiniz.

Örnek: Bir yemek tarifi bloğu yazıyorsunuz, bir hazır çorba markası sizden en iyi çorba filan marka çorba diye bir yazı yazmanızı isteyebilir.

Link Satarak Para Kazanmak: Backlink hakkında biraz bilgi sahibi iseniz bilirsiniz, yeni web site ya da blog sahipleri, bloglarının değerini yükseltmek için PR değeri yüksek sitelerden link almak isterler, sizde bloğunuzdan link satışı yapabilir, bu yolla para kazanabilirsiniz.

Banner Reklamlar: Blogunuzun reklam alanlarını Adsense gibi PPC reklamlara veya Satış Ortaklığı reklamlarına ayırabileceğiniz gibi ücret karşılığında banner da alabilirsiniz.

Banner reklamlarda gösterim önemli olduğu için blogunuzun hatırı sayılır ziyaretçi kitlesine ulaşması gerekecektir.

Ama bu aşamada doğrudan hedef kitle konusunu atlamamalısınız. Örneğin; genel film/dizi sitesine konulan fotoğraf makinesi reklam banneri milyon kişi tarafından görülse bile çok az tıklanır..

Ama fotoğrafçılık üzerine yazılan bir blog daki foto.mak. reklamı daha az gösterimle daha çok tıklanacaktır.

Bu etki PPC ve Satış ortaklığında zaten daha çok kazanmanın anahtarıdır. Sabit banner reklam verecek olan reklam verenler de eğer işi biliyorlar ise bu etkiye dikkat ederler.

Makale Kaynağı: Bahadır Gerez
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Kapsamlı bir yazı olmuş. Blog ile para kazanmanın en iyi yolu sizin de yazıda belirtmiş olduğunu gibi satış ortaklığı ve Adsense.

  2. İnternetten garantili para kazanmanızı sağlayacak yeni bir sistem arıyorsanız emin olun XNETWORK sistemi ile buldunuz. Sistem hakkındaki videoyu izleyip siz karar verin link burada:

    ayrıca sisteme buradan katılabilirsiniz: http://tinyurl.com/3ou7ggl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir