Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Bodrum’a 21 yeni otel geliyor

Türkiye’nin Cote’d Azur’u olma yolunda ilerleyen Bodrum, Seba İnşaat’tan Timur Gayrimenkul’e kadar 14 şirketin 21 yeni otel projesine ev sahipliği yapıyor. Yahkavak’tan Tilkicik Koyu’na kadar farklı bölgelerde yükselmesi planlanan lüks oteller, bulundukları projelere rezidans hizmeti de verecek. Bodrum’un dünyaca tanınır hale gelmesi yabancı markalan da buraya taşıyor.

Geçmişin balıkçı kasabası olan Bodrum, D-Mari nadan Palmarina’ya kadar marinalann verdiği rüzgarın ardından Mandarin, Jumeriah ve son olarak da Banyan Tree’ye kadar dünyaca ünlü otel markalarının üssü oldu. Yerii-yabancı turisderin uğrak yeri haline gelen Bodrum’da üretilen lüks villa ve rezidans projeleri de otel hizmeti veren yapılarıyla öne çıkıyor. Bu durum da son yıllarda bölgede geliştirilen ve geliştirilmesi planlanan otel sayısını artırdı. Yalıkavak’tan Tilkicik Koyu’na kadar Bodrum’un çeşitli bölgelerinde Seba İnşaat’tan Nef e kadar 14 markalı konut üreticisinin 21 yeni otel projesi planlama ve üretim aşamasında. Proje sayısının artmasında, lüks eğlence mekanları ile dünya sosyetesinin de uğrak yeri olmaya başlayan Bodrum’a olan talebin giderek yükselmesi etkili oluyor.

BODRUM’UN YÜKSELİŞİ

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Bodrum’da yer alan villa projelerinin sayısının son yıllarda hızla arttığını, orta ve üst gelir gruplarının tercih ettiği bölgede villalara rezidans hizmeti vermek üzere otel projelerinin de geliştirildiğini söylüyor. Bodrum’un birçok özelliği bir arada barındıran çok özel bir yarımadada bulunduğuna işaret eden Yazıcı, “Tarihi önemi kadar bölgede güzel bir yapılaşma da söz konusu. Havalimanı ve mari nal arıyla uluslararası yolcu gemileriyle kolay erişilebilen bir yer” diyor.

Doğası, güneşi, iklimi ve sosyal hayatı Bodrum’un yükselişinin en önemli etkenleri. Özellikle son 10 yılda Bodrum’da yapılan nitelikli yatırımlar da bu yükselişte önemli yere sahip. Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlanndan biri olan Bodrum, yapılacak yeni yatırımlarla Fransız rivierası Cote’d Azur olma yolunda hızla ilerliyor. Banyan Tree, Para-mount Hotels & Resorts gibi dünyaca ünlü lüks zincirlerin Bodrum’u üs seçmesi de bunun bir göstergesi.

İLK YATIRIMLARI BODRUM’A

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Banyan Tree’nin Bodrum’a 10+10 yıllığına gelmesinin Türkiye’deki güven ortamına da işaret ettiğini söylüyor. Banyan Tree gibi dünyanın en büyük otellerinden birisinin Avrupa’daki ilk yatırımını Bodrum’da yapmayı tercih etmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Timur, “Pek çok yatırımın ertelendiği bu dönemde, böyle önemli bir işbirliğine imza atarak gerek turizm sektörüne gerekse Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıdan mutluyuz. Banyan Tree’nin hizmete girmesiyle, sektöre çok sayıda yeni istihdam da yaratacağız” diyor.

Bodrum’un son yılların gözde destinasyonlanndan biri olduğuna ve dünya çapında ses getiren Mandarin Oriental ile başlayan ultra-lüks yatıranlarının dev am ettiğine dikkat çeken Servotel Başkam Ömer İsvan, Bodrum’a son getirdikleri lüks marka olan Banyan Tree’nin butik, lüks ve kendi başına destinasyon yaratma kapasitesi olan ender markalardan biri olduğunu vurguluyor. İsvan, “Bu tip markaların var olması tüketici gözünde destinasyonlann değerim artırıyor. Banyan Tree de Bodrum’a ve Türkiye’ye bir statü ekleyecektir. Bu, içinde bulunduğumuz dönemde oldukça önemli bir kazanım’’ diyor.

HOLYWOOD’DAN GELDİ

Kaliforniya merkezli Paramount Pictures’ın lisans bölümü Paramount Licensing Inc. ve PHR FZ-LLC işbirli-ğiyle hayata geçirilen Paramount Hotels & Resorts markasının dünyadaki ilk oteli The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts 13 Mayıs ta açıldı. Açılışa HoIlywood yıldızı Nicole Kid-man’ın da aralarında bulunduğu dünyanın dört bir yanından gelen konuklar da katılmıştı.

18 yılda Bodrum’da 20 civarında lüks site inşa ettiklerini hatırlatan Se-ba İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Engin Keçeli, önümüzdeki dönemde de Gündoğan ve Küçükbük’te toplamda 70 milyon dolara mal olması planlanan iki yeni villa projesi ve bunlara rezidans hizmeti verecek oteller yapacaklarım söylüyor. Bodrum’un son 10 yılda ciddi bir değişim yaşadığına dikkat çeken Keçeli, “Bodrum, Türkiye’nin İstanbul’dan sonraki ikinci en büyük markası. Doğal güzelliklerinin yanı sıra lüks eğlence hayatı ile de üst düzey turistlerin ilgisini çeken bir yer haline geldi” diye konuşuyor.

Görselin daha büyük hali için üzerine tıklayınız

İKİNCİ PROJE YOLDA

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, Bodrum’da hayata geçirdikleri LUX* Bodrum Resort& Residences projesinin mayıs ayında açılan otelinin işletmesini dünyaca ünlü otel zinciri LUX* Resort & Hotels’in 15 yıl boyunca yapacağını söylüyor.

LUX* Bodrum Resort& Residences’ın lüks segmentte hizmet veren LUX* markası tarafından işletilmesi ile de yüksek gelir grubunda yer alan turistlerin Bodrum’a çekilmesi hedefleniyor.

Akdoğan, “Yine aynı güzergahta, Kıyıkışlacık’ta 65 dönüm arazimiz var. Çok önemli bir nokta, havaalanına 22 kilometre. Hem konut hem turizm imarlı. Oraya da özel bir proje yapacağız” diyor.

LEVENT GÖKMEN

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu