Şirket Haberleri

Bodrum’daki üsse 14 milyon TL yatırdı

Turizm sektörünün duayen isimlerinden Nail Danyal, sektördeki sıkıntılara rağmen 14 milyon TL yatırımla Bodrum’da yeni bir lojistik üssü açtı. 5 bin metrekare büyüklüğündeki yeni lojistik yatırımım sektördeki tüm olumsuzluklara rağmen ertelemediklerini söyleyen Danyal, Türkiye’nin dinamizmine güvendiklerini belirtiyor.

Turizm sektörü oldukça zor bir dönemden geçiyor. Yurtiçinde büyük kentlerdeki terör saldırıları, komşu ülkelerle yaşanan sorunlar, 15 Temmuz darbe girişimi gibi arka arkaya gelen gelişmeler sektörü olumsuz etkiledi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen turizm sektöründe yatırıma devam eden iş insanları var. Bunlardan biri de Nail Danyal. Sektörün duayen isimlerinden Nail Danyal, turizm işine 1978 yılında abisi Erdal Danyal ve Kenan Magripli ile birlikte adım attı. Üç girişimci Princess Resort Hotel markasını yıllar içerisinde 12 tesisli 5 bin yatak kapasiteli bir zincir haline getirdi. Turizm sektörüne otelcilikle giren üç girişimci kısa sürede sektörün farklı alanlarındaki yatırım fırsatlarını araştırmaya başladı. Böylece Prenses Pazarlama fikri ortaya çıktı. 1987 yılında kendi otellerinin gıda, içecek, temizlik malzemelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Prenses Pazarlama’yı kurduklarını söyleyen Nail Danyal, ilk adımı Antalya’da attıklarını belirtiyor. Prenses Pazarlama, sektörün gelişimine paralel olarak yıllar içerisinde Marmaris, Bodrum ve Alanya’da lojistik merkezleri kurdu.

YATIRIMDAN VAZGEÇMEDİ

Turizm sektörünün farklı dallarında uzun yıllardır farklı projeler geliştiren Danyal, yaklaşık üç yıl önce tüm otellerini satarak tamamen Prenses Pazarlama’ya odaklanma kararı aldı. Turizm sektöründeki tüm sorunlara rağmen yatırım yapan Danyal, kısa bir süre önce Bodrum’da 14 milyon TL yatırımla yeni bir lojistik üssü kurdu. 5 bin metrekare büyüklüğündeki yeni lojistik yatırımını tüm olumsuzluklara rağmen ertelemediklerini söyleyen Danyal, “Son iki yılda ülke turizminin uğradığı olumsuzluklar diğer sektörleri de etkiledi. Bodrum’da yeni bir yatırıma giriştiğimizi duyan birçok kişi, bize yatırım için uygun zaman olmadığını söylese de biz vazgeçmedik.

15 BİN METREKARE

Bin 500 konaklama tesisi ile çok sayıda hotel, restoran ve kafe (horeca) ve ev dışı tüketim sektöründeki şirkete hizmet veren Prenses Pazarlama’nın Bodrum, Alanya, Antalya, Marmaris’teki depolarıyla birlikte toplam kapasitesi 15 bin metrekareye ulaşmış durumda. 200 kişinin çalıştığı şirketin 2017 yılını 200 milyon TL ciroyla kapatması hedefleniyor. Profesyonel bir mutfağın ihtiyacı olan gıda ve gıda dışı ana ürün kategorilerinde ulusal ve uluslararası markaların temsilciliğini, toptan satış ve dağıtımını yapan şirketin diğer taraftan şirketin kendi private label ürünleri de bulunuyor. Danyal, ‘Prenses’ markalı ürün gamının hızla arttığını söylüyor.

Üç yıl önce tamamen çekildi

Turizm sektörünün önemli şirketlerinden biri olan National Holding bünyesindeki Princess Resorts&Hotels zinciri içinde SyedraPrincess, Pashas Princess, Phaselis Princess, Bodrum Princess, Ephesus Princess gibi markalar bulunuyordu. Otelleri yıllar içerisinde yerli ve yabancı yatırımcılara satan Danyal, yaklaşık beş yıl önce Bodrum Türkbükü’ndeki Hilton otelini satarak otel işinden tamamen çekildi. Danyal, turizm sektöründe tedarik işinde daha ciddi bir boşluk olduğunu görerek bu alana odaklanma kararı aldıklarını belirtiyor.

AYŞEGÜL SAKARYA PEHLİVAN

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu