Anasayfa / Emlak Haberleri / Bodrum’un yıldızı büyümeye devam ediyor

Bodrum’un yıldızı büyümeye devam ediyor

Artemis Gayrimenkul, yıllardır Bodrum’un bir numaralı gayrimenkul yatırım danışmanlığı firması unvanını koruyor. Firma, deneyimli broker Metin Sığırtmaç yönetiminde Bodrum’un ötesinde global çapta başarılara imza atıyor…

ARTEMİS Gayrimenkul Bodrum’da verdiği kurumsal hizmet kalitesi, deneyimli ekibi, eğitim akademisi ve yenilikçi yönetim anlayışıyla yıllardır global çapta satış şampiyonlukları elde ediyor. Firmanın kurucusu, broker Metin Sığırtmaç, Bodrum’da gayrimenkul yatırımı, turizm sektörünün emlak piyasasıyla etkileşimi ve Artemis ofisi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında şu değerlendirmeleri yapıyor:

“GAYRİMENKULE YÖNELİM VAR”

“2016 yılının olağanüstü gelişmelere tanık olan herkes için zor bir yıl olduğunu, bununla birlikte Türk halkının bir bütün olarak ticari ve siyasi çöküntüyü engellediğini hepimiz biliyoruz. Gayrimenkul piyasalarının içinde bulunduğumuz bu yıl da büyümeye devam etmesini bekliyorum. Çünkü en güvenilir yatırım aracı her zaman olduğu gibi gayrimenkul olmaya devam ediyor. Türkiye’de satışlar son beş yılda iki katından fazla arttı. Beklentimin sebebi Türkiye ekonomisinin en güçlü lokomotiflerinden birinin inşaat sektörü olması.Turizm sektörünün ise 2017 yılında beklentilerin altında olduğunu görüyoruz. Nitekim konut satışını canlı tutmak için yeni düzenlemeler yapıldı. Tapu harçlarında indirime gidildi, KDV indirimi uygulandı. Bu sebeple turizm yatırımcılarının gayrimenkule yöneldiğini ve daha birçoğunun gayrimenkule yönelmesini bekliyoruz. Bodrum çok özel bir turizm kenti, Önceki yıllarda birçok yabancı turistin akm ettiği bölgemiz, 2016 ve 2017 yılının ortalarında yabancı tur operatörlerinin yatak sayılarını dolduramaması nedeniyle yerli turizme yöneldi. Yerli turizm sezonu, okulların açılış ve kapanış tarihleri arasında kısıtlı kalması sebebiyle yeterli gün sayısı doldurulamadı. Bu sebeple inşaat sektörü biraz daha hızlandı. Birçok büyük inşaat firması Bodrum’da proje üretti.”

“HERKESİN BODRUM’DA EVİ OLSUN”

Coldwell Banker Artemis Gayrimenkul, yerli tüketicinin Bodrum’da gayrimenkul edinme arzusunun her geçen yıl artmasına yanıt vermek üzere “Herkesin Bodrum’da Bir Evi Olsun” kampanyasına öncülük ediyor. Bu kapsamda Türkiye çapındaki 130’un üzerindeki Coldwell Banker ofisiyle ortak çalışmalar yapıyor. Artan iş hacmi ile müşterilere en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Artemis Gayrimenkul, Rei-din işbirliği ile en sağlıklı konut ekspertizini yapıyor. Findex işbirliği ile kiracı adaylarının güvenilirliğini anında analiz ediyor. Armut.com ile yaptığı çalışma ise satış sonrası hizmet kalitesini maksimuma çıkarıyor. Ve 2017 yılına damgasına vuran Coldwell Banker-İş Bankası anlaşması sayesinde özel koşullarda gayrimenkul alım ve kiralama kredisi sağlıyor.

Başarının Perde Arkası

Mstin Sığırtmaç, Artemis Gayrimenkul’un Bodrum, Türkiye ve global çapta elde ettiği sayısız başarının perde önündeki ve arkasındaki isim. Sığırtmaç, geçtiğimiz aylarda Başarının Perde Arkası isimli ilk kitabıyla gayrimenkul danışmanlığı ve satışı hizmeti verirken deneyimlediği kültüre ait ince çizgileri, tecrübeleri ve gayrimenkul danışmanlarını hedeflerine ulaştıracak püf noktalarını kaleme aldı. Sığırtmaç halen Artemis Akademi’de koçluk ve eğitmenlik yaparak, Bodrum’da ve sektörde fark yaratan projelere ve yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir