Anasayfa / Kariyer ve İş / Bol Kazançlı İlginç Meslekler

Bol Kazançlı İlginç MesleklerDaha önce pek duymadığımız ilginç meslekleri sizler için araştırdık. İlginç olmalarının yanında, oldukça iyi para kazandırmaları bu meslekleri cazip kılmakta.

Türkiye’de adı pek duyulmayan bu işler:

Fantezi satıcısı
Bir doktor bir günlüğüne barda bir şarkı söylemek istiyor olabilir. Bir psikolog Bali’ de masaj yaptırmak isteyebilir. İşte fantezi satıcısı bu noktada insanlara bu isteklerini sağlama olanağı sunan kişidir.

Top toplayıcısı
Golf ve tenis gibi sporlarda etraftaki topları toplayan böylelikle çevre düzenini sağlayan kişidir.

Yangın gözetleyici
Ormanlık alanların yoğun olduğu bölgelerde bir kuleden 24 saat yangın olup olmadığını gözetleyen kişidir. Ülkemizde orman yangınlarının sıklığını düşünürsek yararlı bir meslek olduğunu düşünebiliriz.
Bulucular
Kayıp kişi ve hayvanları bulmak için çalışan kişilerdir.

Canlı kuklalar
Özellikle büyük firmaların çok sık kullandığı meslek türüdür. Bu kişiler büyük kuklaların içine girerek tanıtım ya da çocuk eğlendirmesi yapan kişilerdir.

Ot çiftçisi
Araştırma merkezleri ya da üniversitelerde kimyasal madde kullanımı için özel ot ve bitki yetiştiren kişilerdir.

Tavuk seçici
Civcivleri inceleyerek dişi ve erkekleri ayırt eden kişidir. Bu iş de önemlidir çünkü cinsiyetlerinin erken bilinmesi fayda sağlar.

Yumurta Kırıcı
Gün içinde yüzlerce yumurtayı kırarak, sarısı ile beyazını ayıran kişi.Daha sonra bu yumurtalar,çeşitli restoranlara satılmakta.

Karınca Yakalayıcı
Pet dükkanlarında karıncaların satılmaya başlanması bu mesleği daha da öne çıkardı.Doğadaki karıncaları yakalayarak iyi paralar kazanmanız mümkün.Özellikle dişi karıncaları yakalamak bu iş için oldukça önemlidir.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir