İş Fikirleri ve İş KurmakKahve Kafe Bayilikleri

Cafe Açmak Bayilik Alarak Çok Kolay ve Kazançlı

Türk kahvesi, hazır kahve, üçüncü nesil kahve… Kahvenin her türünü çok seviyor, artık onlarsız yapamıyoruz. Piyasa çok hızlı büyüyor, zincirler tüm ülkeye yayılıyor. Pazarda franchising yatirimcıları için büyük firsat var…

Güne başlarken, sohbet ederken, iş yetiştirmek için dikkatimizi toplamaya çalışırken ilk aradığımız şeylerin başında gelir kahve. Kendine has kokusuyla huzur, içimiyle mutluluk, verir. Bir de paylaşacağımız sevdiklerimiz varsa yanımızda, keyfimize diyecek yoktur.

Aslında kahveye yabancı bir toplum değiliz. Hatta Türk kahvesiyle dünyada ayrı bir yerimiz bile var. Yakın geçmişte onun yanma “instant” denilen hazır kahveler ilave oldu. Son birkaç yıldır ise üçüncü nesil denilen tüketicinin talebi doğrultusunda özel olarak hazırlanan kahveler rağbet görüyor. Ülkemizde söz konusu üçüncü nesil kahve pazarı muazzam bir hızla büyüyor. Kahve pazarı sadece bizde değil tüm dünyada muazzam bir büyüklüğe sahip. ABD’de pazarın yaklaşık 800 milyar dolar büyüklükte olduğu tahmin ediliyor. Pazar bu kadar büyük olunca bu alana yönelik ilgi de her geçen gün artıyor.

Tatları ve konseptleri birbirinden farklı çok sayıda kahve zinciri kurulmuş durumda. Aralarında yurtdışı-na açılanlar bile var.

Kahve piyasasındaki gelişmeleri, sektörün franchising yatırımcıları için sunduğu fırsatları, işletmelerin yurtdışı rotalarını markaların yetkili isimlerinin ağzından derledik…

Faydası çok

 • Baş ağrısına, mide ve karaciğer sorunlarına iyi geliyor
 • Kemikleri güçlendiriyor
 • Parkinson, siroz, astım gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor
 • Meme, pankreas, kolon ve bağırsak kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor
 • Nefes almayı kolaylaştırıyor
 • Kalp krizi riskini azaltıyor
 • Kolesterol seviyesini düşürüyor
 • Hafızayı güçlendiriyor
 • Dalgınlığı önlüyor ve zihne enerji sağlıyor
 • Sindirimi kolaylaştırıyor
 • Şekersiz içildiğinde kilo alimini ve mide sorunlarını önlüyor
 • Safra kesesi riskini yüzde 45 azaltıyor

Kafe açmak için markaların bayilik bilgileri hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Kırklareli ve Sivas’a ilk şube

Starbucks, dünya çapında 76 ülkede 28 ti binin üzerinde şube ile hizmet veriyor. Türkiye’de ise 30 şehirde 410 noktada bulunuyor, t 2018 başından bu yana Türkiye’nin farklı bölgelerinde 13 şube açan marka, Kırklareli ve Sivas illerinde ilk şubelerini açmayı hedefliyor. Markanın yakın zamda hayata geçirdiği yeni projesi var. Çay konusunda dünya lideri Teavana markasıyla, yeşil çay, siyah çay ve bitki çayı çeşitlerini kahve severlerin deneyimine sunuyor. Bunun yanı sıra çay ve sütün birleşmesi ile ortaya çıkan Matcha Tea Latte ve Rooibos Tea Latte’yi de menülerine ekliyor. 2016 yılında kahve severleri ‘Starbucks on the go’ adlı Premium Self servis ile tanıştıran marka, şu anda Shell, Opet, seçili plaza ve ofislerde olmak üzere 23 noktada hizmet veriyor.

Osman Faik BİLGE / FranchiseSMore Kurucusu
Konseptler şişiriliyor, yatırımlar milyonları buluyor

Kafeler iş yaptıkça her sektörden yatırımcı bu sektöre girmeye başladı. Rekabet artınca konseptler şişiriliyor, yatırımlar ise milyon TL’leri buluyor. Burada asıl yapılan iş kahve veya çay satmaktan ziyade misafir ağırlamak.

Çoğu zincir maalesef kaliteli hizmet üretebilecek sistem ve altyapıya sahip değil. Kafe yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar şu noktalara dikkat etmeliler:

Hesabınızı bugüne değil yarına göre yapın. Yer seçiminiz doğruysa, rakipleriniz artmaya başlar. Planladığınız düzeyde yatırım yapmış birkaç kafe işletmecisi bulup konuşun. Fazladan yatırımın kar sağlayacağından emin olun. Gereksiz harcamadan kaçının. Menü, fiyat, konsept konusunda net bir vizyon sahibi olun. Müşterinizi tanıyın, anlayın ve istediğini verin.

Franchise alacaksanız aynı markadan almış olan birkaç yatırımcıyla görüşün. Merkezin destekleri, markanın gücü, işletmecinin kazandıran özellikleri nedir öğrenin, iş sizin becerinize kaldığında altından kalkabileceğinizden emin olun.

Ayşe ÖZKAYA / Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü
“Ham teknoloji hem lezzet sunduk”

Kahve kültürünün yaygınlaşması ve kaliteli kahve tutkunlarının artması, ürünlerimize olan ilgiyi artırdı. Son yıllarda Türkiye’deki pazar payımız sürekli artıyor. Kahve alanında tüketicilerin beklentileri çok yüksek. Bu nedenle biz de makinelerimizdeki gelişmelerle bu beklentileri karşılamaya çalışıyoruz. En çok önem verdiğimiz konulardan birisi de hedef kitlemizin beklentileri doğrultusunda ürünlerimizin tasarımını ve teknolojisini geliştirmek. Geçtiğimiz aylarda, farklı kahve deneyimleri yaşamak isteyenler ya da favori kahvesinden vazgeçmeyenler için birbirinden farklı teknolojileri bir araya getiren yeni *EQ. 9 connect’ modelini piyasaya çıkarttık. Modelde, home connect özelliği sayesinde kullanıcılar wifi ya da mobil data hat üzerinden kahve makinesine ulaşarak, süt oranı, sertlik, demleme derecesi ve fincan boyunu seçerek kişiselleştirilmiş bir lezzet hazırlayabiliyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu