Kahve Kafe Bayilikleri

Cafe Home Store Bayiliklerle Yayılacak

CAFÉ HOME STORE
Bayiliklerle yayılacak

Home Store markası 1986’da Levent Penso tarafından kuruldu. Önceleri ev ve dekorasyon markası olarak yola çıkıldı. Daha sonra 1994’te hazır giyim, perakende alanında hizmet vermeye başladı. 2008’de de Acar Grup bünyesine katıldı. Café Home Store, hazır giyim mağazasında kafe açan Türkiye’deki ilk işletmelerden biri.

Café Home Store Koordinatörü Murat Acar, bir mekanın başarısındaki en önemli etkenlerden birinin ekip ruhu olduğunu belirtiyor. Acar, “Bir ekipte, enerjisini ruhunu ortaya koyan insanlar olduğunda mekanın başarısı da arkasından geliyor” diyor. Ekibin eğitimlerini ön planda tuttuklarını da anlatan Acar şunları söylüyor:
“Mönü konusunda mevsimsel değişiklikler yaparken bile ekip halinde karar veriyoruz. Müşteri geri bildirimlerini analiz ediyor, kendi istatistiklerimiz doğrultusunda beyin fırtınası yapıyoruz. Dünya trendlerini takip ederek Türkiye’ye uyum sağlayacak lezzetler üzerine araştırmalar yapıyoruz.”

Murat Acar’a göre başarıdaki bir diğer etken de lokasyon. Bu nedenle Café Home Store şubeleri stratejik noktalarda konumlandırılıyor. Markanın İstanbul Akmerkez, Etiler Nispeti-ye Caddesi, Mersin ve Ankara olmak üzere 4 şubesi var. Akmerkez ve Mersin şubeleri Home Store mağazalarının içinde yer alıyor.

2012 yılında İstanbul’da büyürken Anadolu’da da bayiliklerle yayılmayı planlıyor. Marka, biri Anadolu yakasında olmak üzere, İstanbul’da 2 şube daha açmayı hedefliyor.

Birçok ülkeden bayilik talepleri aldıklarını ifade eden Acar, “Yurtdışında açılma konusunda altyapı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda taleplere yanıt vereceğiz” diyor.

Café Home Store, franchise isim bedelinin dışında, aylık ciro üzerinden düşük bir komisyon talep ediyor. Bunların karşılığında bayilere eğitim desteği, reklam, halkla ilişkiler desteği, servis, işletmecilik, Ar-Ge desteği veriyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu