Anasayfa / Kariyer ve İş / Çalışanın Anladığından Emin Olun

Çalışanın Anladığından Emin OlunBazen, iş arkadaşlarımın personel toplantılarıyla ilgili izlenimleri benimkilerden o kadar çarpıcı ölçüde farklı oluyor ki, aynı toplantıya katılıp katılmadığımızı merak ediyorum. Bu durumun özünde kendi beklentilerimiz ve yorumlarımızın başka-larınınkiyle çelişen sonuçlar oluşturması yatıyor. Bu sebepten ötürü de takip eden konuşmalar, yöneticinin belirsizlikleri ortadan kaldırmasına imkan yarattıklarından büyük önem taşıyor.

calisanin anlamasi
Sorunlu bir çalışanla uğraşırken belirsizlik her koşulda kaçınmak isteyeceğiniz şeylerden biri. Bu kişi işe vaktinde gelmenin saat 9.00’da otoparka girmek değil o saatte masasının başında olmak olduğunu anlıyor mu? Bu kişi vazifesinin onun odaklanmak istediği konulardan fazlası olduğunu kavrayabiliyor mu?

Açık iletişim karşılıklıdır. Çalışanlarınızı, teke tek görüşmelerde kendi çalışma performansıyla ilgili düşüncelerinizi sormaya teşvik edin ve siz de ona sorular yöneltin. Söylediklerinizle ilgili fikirlerini sorarak sizi ne kadar iyi anladığını ölçün. Görüşmenin sonunda ana noktaları özetleyip bunları not alm.

Çalışanınızın sizi anladığından emin olmakla zamandan, efordan ve sinirlerinizden tasarruf etmiş olursunuz.

  Engelli Kadınlara Çağrı Merkezlerinde İş İmkânıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir