Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Canlı Konserlerde Ses Kalitesini Yükselten Kulaklık Geliştirildi

Canlı Konserlerde Ses Kalitesini Yükselten Kulaklık GeliştirildiKonser kulaklıkları, ses karıştırıcısından direk yüksek kalite ses sağlayabiliyor.

Prog rock grubu Umphrey’s McGee, yapılan performasnları net yüksek kaliteli versiyonlarını iletebilen kulaklığı tanıttı.

Müzisyen Dan Deacon, konser esnasında dinleyicilerle daha fazla iletişime geçebilmek için akıllı telefonları konserin bir parçası haline getiren teknolojiyi tanıtmıştı. şimdi Umphrey’s McGee rock grubu, canlı konserleri, net ve yüksek kalitede kulanıcılara iletebilen kulaklık setini tanıttı.

umphreysmcgee
Konser severlerden gelen genel şikayet, albümde dinlemeye alıştıkları ses kalitesini konserlerde bulamamalarıydı. Mühendisler ses kalitesini yükseltmek için çok fazla çaba sarfettiler fakat kulaklıktan dinledikleri müzik, Row Z’deki fanların duydukları ile aynı değildi. Bununla başedebilmek için, Umphrey’s McGee konserlerindeki hayranlar, sahnedeki grubun çaldığı parçaları daha net bir şekilde duyabilmek için Sennheiser EK G63 kablousuz alıcı ve Audio Technica ATH-M50 Profesyonel Stüdyo Monitör kulaklıklarını kiralayabiliyorlar. Bu hizmetin maliyeti $40 olarak belirlenmiş fakat kullanıcılar herhangi bir hasar ihtimaline karşı $500’lık depozito bedelini ödemek zorundalar. Bu ücret karşılığında, dinleyiciler gerçek zamanlı yüksek kaliteli müzik dinleme keyfini yaşayabiliyorlar. Konser bittiğinde, kullanıcıların konserde çalınan müzikleri mp3 ya da FLAC formatında indirebilmeleri için kendilerine bir kod veriliyor.

Gruba göre, bu hizmey “her notada nüyans, her bir sözde netlik ve her bir alanda nefes” sağlıyor. Fakat bu hizmet şu an için 20 kişiyle sınırlandırılmış. Canlı konserlere yeni bir boyut kazandıran bu hizmet, gelecekteki konserler için standart bir hizmet haline gelebilir mi?

Website: www.umphreys.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Güneşten elektrik enerjisi üretebilen lif geliştirildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir