Anasayfa / Emlak Haberleri / Çelik Ev Yapan Firmalar ve Çelik Ev Fiyatları

Çelik Ev Yapan Firmalar ve Çelik Ev FiyatlarıGÜVENLİ bir evde deprem korkusu olmadan yaşamak mı istiyorsunuz? Öyleyse size son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan çelik ev yaptırmanızı öneriyoruz.

celik ev yapimiBir arsa veya araziniz varsa, 45 gün içinde çelik ev ya da villanıza sahip olabilirsiniz.

Bunun için bir ev modeli seçtikten sonra, yapı iznini alıp zemin betonunu attırmanız yeterli. Türkiye’de çelik ev yapan firmaların kataloglarından bir ev modeli seçebilir ya da kendi düşündüğünüz evin planlarını firmaların mimar ve mühendislerine çizdirebilirsi-niz.

Taşıyıcı sistemleri üretim tesislerinde yapan firma, arsa veya arazinizin üzerine iki hafta gibi kısa bir sürede evinizin montajını yapabiliyor. Firmalar, evinizi vitrifiye, armatürler, kapılar, mutfak ve banyo dolapları, priz ve anahtarlar, radyatörler, yer döşemeleri, fayanslar ve boyası yapılmış halde size teslim ediyor.

Konutta çeliğin kullanımı artıyor iki haftada montaj

19 ve 20’nci yüzyıldaki endüstriyel gelişmenin lokomotif malzemesi olan çelik, aynı dönemde mimari tasarımlar için de önem kazandı. Geniş kullanım alanı, şekillendirme imkanı (boru, profil, yuvarlak demir, yassı çelik gibi) ve teknik özellikleri sayesinde, 21’inci yüzyılın en önemli inşaat malzemesi oldu. Bütün bunların yanı sıra dünya üzerinde geri dönüşümü en yaygın olan malzeme olarak da ön plana çıkan çelik, kaynak ve enerji tasarrufu da sağlıyor. Amerika, Kanada, Avustralya, Almanya, Finlandiya, Japonya gibi ülkelerde çelik kullanımı Türkiye’ye göre oldukça yüksek. Son 10 yıllık dönemde, ana yapı malzemesi olarak çelik kullanımı gittikçe yaygınlaştı. Almanya’da çok sayıda küçük ve orta ölçekli şirket, çelik taşıyıcılı evleri geliştirmek için çalışıyor. Alman Çelik Enformasyon Merkezi, çeliğin konut yapımında kullanımının arttırılması için çelik konut sistemi ve çelik üreticisi 12 imalatçıyı bir araya getirip 1999 yılında Çelik Konut Ortakhğı’nı kurdu. Amerika’da da özellikle 1993’den bu yana konut endüstrisinde çelik kullanımı arttı. Özellikle Japonya gibi deprem bölgelerinde, insanlar kendilerini güvende hissetmek için çelik taşıyıcılı evleri tercih etmeye başladı.

Soğukta şekillendirilmiş galvaniz saç profillerden oluşan (U, C, Z gibi] taşıyıcıların kullanıldığı sisteme “hafif çelik taşıyıcılı sistem” adı veriliyor. Evlerin kaplamaları, isteğe bağlı olarak her çeşit malzemeden yapılabiliyor. Duvar ve tavan profilleri fabrikasyon olup, montajları sahada yapılıyor. Taşıyıcısı ve kaplamaları ile ekonomik bir sistem oluşturan çelik yapılar, hızlı montaj imkanı sağlıyor. Çelik taşıyıcılar, alçı panel, kontrplak veya sunta ile kaplanabiliyor. Isı yalıtımı dış duvarların içine konulan, camyünü, taş yünü gibi malzemelerle sağlanıyor. Hava durumundan etkilenmeyen montaj işlemi ile tüm yapı iki haftada tamamlanabiliyor.

FİYATLAR UYGUN

Yapı izinleri ve zemin betonu için yapacağınız masraflar haricinde, çelik evlerin fiyatları da oldukça uygun. Evinizin büyüklüğünü belirlemek ise tamamen size kalmış. 37 ile 250 metrekare arasında farklı büyüklüklerde, tek veya çift katlı istediğiniz çelik evi sipariş edebilirsiniz.

Aklınıza çelik olunca pahalı olur diye bir düşünce de gelmesin. 145 metrekare büyüklüğündeki bir çelik eve yaklaşık 50 bin TL’ye sahip olabilirsiniz.

Sizler için Türkiye’de çelik evlerin üretimini ve montajını yapan firmaları, ev modellerini ve fiyatlarını araştırdık…

EV-SA ÇELİK YAPI

Ev-Sa Çelik Yapı, 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisinde, günde 12 evi panel olarak üretebiliyor. Firmanın, tek katlı, çift katlı ve ikiz olmak üzere 23 farklı ev modeli bulunuyor. Brüt 66 ile 184 metrekare büyüklüğünde dokuz farklı model tek katlı çelik ev modeli üreten firmanın, 151 ile

210.65 metrekare arasında da 12 farklı çift katlı ev modeli bulunuyor. 156 ile 170 metrekare büyüklüğündü 2 farklı ikiz çelik ev modeli de var. Özel tasarlanan modeller de üreten firma, ruhsat alınıp temel betonu tamamlandıktan sonra 45 gün içinde evinizi teslim ediyor. Kampanya yapan ve karkas metrekare fiyatını 180 TL olarak açıklayan firma, çelik ev karkasın metrekaresini ise 45 TL’ye monte ediyor. Evin fiyatı ise sizin seçeceğiniz kaplama malzemesine göre belirleniyor.
İrtibat tel: 0216 443 43 41 Web: evsacelik.com

STEELIFE
Vefa Grup markası olan Steelife; Kocaeli Dilovası, İstanbul Kurtköy ve Tuzla’daki tesislerinde galvanizli hafif çelik yapı sistemleri üretiyor. Konforlu, estetik, yüksek ses ve ısı izolasyonuna sahip geri dönüşümlü malzemelerden çelik yapılar üreten Steellife’m, beş farklı ev modeli bulunuyor. Markanın, brüt 95.70 ile 218 metrekare arasında tek ve iki katlı beş farklı Co-untry modeli, 163.80 ile 252.40 metrekare arasında ıki katlı beş farklı Heritage modeli, 94.20 ile 710.70 metrekare arasında yedi farklı Meditarrenean modeli, 70.70 ile 352.80 metrekare arasında beş farklı Suburban modeli ve 176 ile 244.40 metrekare arasında üç farklı Urban modeli çelik konut tipi var. Temel betonu atıldıktan sonra bir haftada ana taşıyıcı sistemi kuran firma, iki ay gibi bir sürede de evinizin anahtarını size teslim ediyor. myfikirler.com Steelife’da anahtar teslim metrekare fiyatı 400 ile 700 dolar arasında değişiyor. Fiyata, cephe ve çatı kaplaması ile bina içinde kullanılan malzemeler de dahil.
İrtibat tel: 0216 557 57 21 Web: steclife.com.tr

  Oksijen Üreten Binalar

ÖZGE YAPI

Hekim Holding kuruluşu olan Özge Yapı, çelik ev, çelik konut ve çelik yapılar konusunda uzmanlaşmış bir firma. Çelik konutların taşıyıcı konstrüksiyonunu galvanizli çelikten kay-naksız olarak üreten firma, cephe kaplamalarını ise fiberce-ment (silika bazlı çimentolu hazır levha) veya yalıbaskı ya da tuğla dehalarla yapıyor. Fir-manın, 14 6 + 6 metrekare büyüklüğünde iki katlı Fulden, 124 metrekare büyüklüğünde Anemon ve 135+5 metrekare büyüklüğünde Margarit isimli üç farklı çelik ev modeli mevcut.

Çelik ev modellerinin ileri kaba metrekare fiyatları ise 900 ile bin 500 TL arasında değişiyor. Binanın kurulması için gerekli izinlerin alınması, zemin betonu, zemin ve duvar kaplama malzemeleri, tavan yalıtımı, ısıtma ve soğutma sistemi, elektrik ve sıhhi tesisat hat bağlantıları, nakliye ve nakliye sigortası gibi masraflar alıcıya ait.
İrtibat tel: 0216 392 21 28 Web: ozgeyapi.com

FEZA PREFABRİK

Merkezi Denizli’de olan Feza Prefabrik, iki katlı çelik evler üretiyor. Ön üretimlerini fabrikada bilgisayar kontrollü makinelerle yapan firmanın, üç farklı çelik ev modeli bulunuyor.

Ana taşıyıcı dahil tüm yapı elamanları perçin, akıllı vida ve bulon kullanarak montajı gerçekleştirilen çelik evlerin, depreme karşı direnci artıyor. Evlerin montajı ve giydirme işlemi yapılırken de yalıtım levhaları kullanılıyor. İstenilen renk ve modelde siding dış cephe kaplaması yapan firma, çatı kaplama ve boyama işlerinin ardından evinizi size teslim ediyor. Metrekare sınırlaması olmayan çelik evlerin metrekare fiyatı, tek katlılarda 650 TL ve çift katlılarda da 750 TL olarak değişiyor. Fiyatlara, zemin ve mutfak dolapları dahil edilmemiş.
İrtibat tel: 0258 274 66 66 Web: fezaprefabrik.com

SERVİLLA

Kendi tesislerinde çelik konstrüksiyon villa üretimi yapan Servilla, arsanızın üzerine Amerikan tarzı istediğiniz modeli inşa ediyor. Beğendiğiniz modelin mimari projeleri tamamlandıktan sonra projeyi özel CAD programları ile çözümleyen ve vida yerlerine kadar detaylandıran firma, tüm yapı malzemelerini bilgisayar kontrolünde üreterek işçilik ve üretim hatalarını ortadan kaldırıyor. Yapı sistemlerini galvanizli hafif çelikten üreten firma, duvar, döşeme ve çatı profillerinin panel birleşimlerinde ise perçin ve akıllı vidalar kullanıyor. 10 şiddetindeki depreme dayanıklı olarak üretilen çelik villalar, binaların içindeki soğuk ve sıcak havayı da yüzde 70 oranında koruyabiliyor. 60 ile 250 metrekare arasında farklı büyüklükte 123 çelik villa modeli üreten firma, evlerin montajını da 45 günde tamamlıyor. Çelik villaların fiyatları ise 38 bin 500 ile 179 bin 900 TL arasında değişiyor.
İrtibat tel: 0216 614 04 34 VVeb: servilla.net

ATAŞ ÇELİK YAPI

Tekirdağ’da faaliyet gösteren Ataş Çelik Yapı, Türkiye’nin her yerinde hizmet veriyor. Galvanizli yapı profillerini sıcak daldırma teknolojisi kullanarak üreten ve soğuk şekillendirme yöntemi kullanan firma, duvar, çatı ve tavan panellerinde profil birleşimlerini de perçin ve vidalarla gerçekleştiriyor. Dış cephenin kaplanması, su ve ısı izolasyonlu kaplamaların yapıması, pencere ve kapı ünitelerinin montajı, mermer ve seramik kaplanması, boya gibi işlemleri kendi ekibiyle gerçekleştiren firmanın, tek katlı üç ve iki katlı altı çelik ev modeli bulunuyor.

Firma, ruhsat işlemleri tamamlanıp zemin betonu atıldıktan sonra 45 gün içinde evinizi teslim ediyor. Ruhsat işlemleri ve zemin betonu hariç tek ve iki katlı çelik evlerin anahtar teslim metrekare fiyatı ise 800 TL.
İrtibat tel: 0282 231 24 24 VVeb: ataseelikyapi.com

İKA YAPI

Yıllık 300 bin metrekare üretim kapasitesine sahip tesislerinde üretim yapan İka Yapı, tek ve çift katlı çelik konut modelleri sunuyor. Yapı profillerini kaynaksız yapı teknolojisi ile üreten firma, galvaniz yapı çeliği, çatıda ise galvanizli saç kullanıyor. Firmanın 37 ile 145 metrekare arasında farklı büyüklüklerde tek katlı ve dubleks modelleri var. Ruhsat işlemleri ve zemin betonu hariç, çelik evlerin anahtar teslim satış fiyatları ise 13 bin ile 49 bin 600 TL arasında değişiyor.
İrtibat tel: 444 28 07 Web: ikayapi.com

VADİ YAPI

İstanbul’da faaliyet gösteren Vadi Yapı, ürünlerini Tuzla’da-ki tesislerinde imal ediyor. Firmanın 110 ile 130 metrekare büyüklüğünde iki tek katlı, 100 ve 130 metrekare büyüklüğünde de iki farklı dubleks çelik ev modeli bulunuyor. Vitrifiye, armatürler, kapılar, mutfak ve banyo dolapları, priz ve anahtarlar, radyatörler, yer döşemeleri, fayanslar ve boya yapılmış halde evinizi teslim eden firma, ruhsat işlemleri ve zemin betonunu ise müşterisine bırakıyor. Anahtar teslim çelik ev metrekare fiyatları ise 550 ile 650 TL arasında değişiyor.
İrtibat tel: 0216 397 77 11 Web: vadiprefabrik.com

ENDER ÇELİK YAPI

Ender Çelik Yapı, Amerikan tarzı tek katlı ve dubleks konutlar üretiyor. İsteğe uygun konutlar da üreten firmanın, galvanizli, fibercement, Amerikan ve yahpan konut modelleri bulunuyor. Firmanın. paket çelik ev ve çatı fiyatları bin 750 üç 20 arasında değişiyor.
İrtibat tel: 0216 389 09 50 Web: endercelikyapi.com.tr

Bülent Ekimci / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir