İş Fikirleri ve İş Kurmak

Çocuk uçak yolcuları için güvenlik sistemi iş fikri

İş fikirleri-Çocuk uçak yolcuları için güvenlik sistemi

Fikrinin peşinden 6 yıl koştuktan sonra verdiği onca emeğin karşılığını Louise şimdi alıyor. İş fikrinin hikayesi ilk olarak kızının çocukları ile uçaktan inerken çektiği çileyi görmesiyle başladı. Uçaklardaki çocuk güvenliğini araba koltuklarıyla değilde ne ile sağlasak, sorusuna yanıt bulan Louise, şimdi küçük fikrinin ona getirdiği şirketin başında.

Ürün tanıtımı: Uçak seyahatlerinde çocuklar için hafif bir emniyet kemeri ve tokası.

İş fikri: Louise Stoll, ABD

Finansal Ödül: 3,5 Milyon Dolardan fazla

İş fikrinin hikâyesi: Louise stoll için her şeyin başlangıcı hamile kızını sırtında yeni doğmuş bebeği, omuzunda bebek bezleri ve elinde 10 kiloluk araba çocuk koltuğuyla uçaktan çıkmaya çalışırken görmesiyle başladı. Ailelerin kocaman bir sürü eşya taşımadan çocuklarını uçak koltuklarına güvenli bir şekilde bağlamanın mutlaka daha iyi bir yolu olmalıydı.

Eve vardığında uçaklarda kullanılmak üzere hafif bir emniyet kemeri ve tokası için bazı fikirler karaladı. Daha sonra buna Çocuk Uçak Yolcuları Güvenlik Sistemi adını verdi. Clinton yönetimi zamanında ulaşımdan sorumlu müsteşar yardımcılığı yaptığı için federal hükümetin nasıl çalıştığını ve nasıl araştırma yapması gerektiğini biliyordu ama bir mucidin fikrini nasıl hayata geçireceği hakkında çok da bilgisi yoktu.

Patent Avukatıyla Toplantı
2000 yılının başlarında Stoll ona buluşunun patentinin alınabileceğini söyleyen bir avukatla tanıştı ve Stoll da ona dosyasını Birleşik Devletler Patent Ofisine göndermesi için onay verdi. Mucitlik ve girişimcilik macerası başlamıştı ama önünde uzun bir yol vardı.

Patentin onaylanma süreci 2,5 yıl sürdü ve bu sürenin büyük bir kısmında Stoll da kar amacı gütmeyen büyük bir kuruluşta yönetici olarak işini devam ettirdi. 18 ay geçtikten sonra patentinin onaylandığını öğrenen Stoll tam zamanlı çalışmayı bıraktı ve kendini bir imalatçı buldu.

Araştırma Şirketleri
Çaylak mucit, gerekli sertifikalara yabancı olmadıklarını düşündüğü için ilk olarak çocuk güvenliği şirketleriyle çalışmaya başladı. Ancak, otoyol ve havayolları güvenlik gereksinimlerinin başka hükümet alanlarıyla ilgili olduğunu ve çocuk güvenliği şirketlerinin doğru bilgiye ve deneyime sahip olmadığını keşfetti.

Birçok araştırma ve şirketlerle yapılan telefon görüşmelerinden sonra Arizona’daki AmSafe Havacılık şirketiyle bağlantıya geçti. Bu şirket dünyadaki uçakların büyük bir bölümünün emniyet kemerlerini üretiyordu ve Stoll’un fikrini beğendiler. Haziran 2002’de patenti aldıktan sonra onlarla bir lisans anlaşması imzaladı ve şirket de Stoll’un çizimlerinden yola çıkarak prototip üretmeye başladı ve kurum içi testler yaptılar.

Güvenlik Testlerinden Geçiş
CARES bütün güvenlik testlerinden büyük bir başarıyla geçti ama bu sürecin sonu değildi, hala Federal Havacılık İdaresi tarafından kabul edilmesi gerekiyordu. Buradan sertifikaların alınması 2003’ün başlarından 2006’ın sonlarına kadar neredeyse 4 yıl sürdü. Üzerinde durulan şey bu emniyet kemerlerinin uçak koltuklarını uygulanışı ve diğer yolcular için uygunluğuydu. Sonunda CARES 7 Eylül 2006 yılında sertifikasını aldı ve araba çocuk koltuklarına alternatif olan ilk emniyet kemerinin uçaklarda kullanılmasına izin verildi.

Üretim hattını Pkoenix’de döndürmeye başladılar ve web sitesi kuruldu. Artık aileler çocuklarını uçaklara bindirirken ağrıyan omuzlarla uğraşmak zorunda kalmayacaklardı. Ürün 15 cm2lik küçük bir pakette geliyor ve ağırlığı sadece yarım kg. Uçaklarda kullanılan diğer emniyet kemerleriyle aynı endüstriyel sağlam malzemeden üretildi ve her boyuttaki uçak koltukları için ayarlanabiliyor. Emniyet kemeri koltuğun etrafını sarıyor ve çocuğun etrafını bağlıyor. Kurulumunu öğrenmek sadece bir dakikanızı alıyor.

Perakende Satış Noktalarına Girmek
İlk 18 aylık CARES emniyet kemerleri sadece kendi web sitesinden satılıyordu (www.kidsflysafe.com). Ancak şu an bir düzineden fazla ülkede perakende satış mağazalarında satılıyor ve Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur’da ve Avrupa ve Asya’da kayıtlı büyük havayollarının çoğunda sertifikaya sahip. Stoll’un sabrı ve ve azmi karşılığını verdi. Uzun bir gelişim sürecinden sonra buluşu 40,000’den fazla satış yaparak rafların tozunu attırdı ve Stoll eşi ve kızını da kapsayan aile şirketinin başında duruyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu