Kahve Kafe Bayilikleri

Coffeetainer Kahve Evleri, franchise ile büyüyecek

2015’de hizmete soktuğu Coffeetainer Kahveleri ve Coffeetainer Kahve Evleri, franchise ile büyüyerek, zincir mağazalar oluşturmayı hedefliyor.

Girişimciler kahve kokusuna geliyor

Sidem gıda ve içecek kuruluşu olan Coffeetainer, yurtiçi ve yurtdışında Nashira Hotel zincirlerini işletmektedir. Turizm sektöründe otel ve inşaat yatırımları olan CoffeetainerYön. Krl. Bşk. Ezgican Aydoğan’ın 3 senelik Ar-Ge çalışmasından sonra kuruldu.

Antalya’dan Dünya’ya açılacak…

İlk şubesi olan Nashira Park Antalya’daki Coffeetainer akademik olarak hizmet vermektedir. Franchisee’lerin tüm işletme, hizmet ve Barista eğitimleri Coffeetainer Akademi’de verilmektedir. Coffeetainer Akademi, başta kahve severler olmak üzere tüm profesyonel ve amatör olarak Baristacılık ile ilgilenen herkese açıktır. Marka sahibi Ezgican Aydoğan Türkiye kahve sektörü hızla büyüyor. Sektörün büyüklüğü 2019 yılında yaklaşık 900 milyonTL’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. Büyüme ulusal ve uluslararası yatırımcıların dikkatini çekiyor. Türkiye’de 2 şubesi ile hizmet veren marka, yakın gelecekte aynı anda Ortadoğu, Avrupa ve Uzak Doğu’da şubelerini açmayı hedefliyor. 3. şubesi Antalya Lara ‘da açılacak olan Coffeetainer yurt içi ve yurt dışına toptan kahve satışı da yapmaktadır. Marka büyümesini İngiltere Merkezli The Franchise Company ile sürdürecek.

Coffeetainer

Coffeetainer Kim

Coffeetainer, Sidem Gıda ve İçecek A.Ş. kuruluşudur. 1984 yılından bu yana yurtiçinde ve yurtdışmda kendine ait otellerini işleterek hizmet vermektedir. İnşaat ve ticaret sektöründe de aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Sidem A.Ş. hizmet sektöründe yılların verdiği deneyim ile üç senelik arge çalışması neticesinde yiyecek ve içecek sektörünün vazgeçilmezleri arasında olan cafe işletmeciliğine sağlam bir adım atmıştır.

Yakın zaman içerisinde COFFEETAINER markası ile yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere zincir mağazalarını oluşturarak sektörün öncü markalarından biri olmayı hedeflemiştir. Coffeetainer ismi konteynırda kahve sunumu fikrinden doğmuştur.

Mekanın konteynır konseptiyle dizayn edilmesi üzerine, bütünüyle ismiyle özleşen sağlam bir marka niteliği taşımaktadır. COFFEETAINER kahveleri yine COFFEETAINER markası adı altında kendi kahvelerini en yüksek kalite standartlarında arabica kahve bitkilerinin en iyi çekirdeklerini işleyerek sunuma hazırlamıştır.

COFFEETAINER, Sidem A.Ş. bünyesinde bulunan 120 dönümlük ormanda kurulu olan Nashira Park’ta ilk konteynerlerini aynı zamanda da eğitim merkezini oluşturmuştur. 200m2’lik kapalı alanı ile hizmet veren COFFEETAINER’ımız aynı zamanda barista eğitimlerinin verildiği ve yeni ürünlerin arge çalışmalarının yapıldığı merkez şubesidir.

Şahane bir markanın kimliğine sahip olmanın gururu içerisindeyiz. Bu haklı gururumuzun bir halkası olmanızdan onur duyarız.

Coffeetainer Franchise Sistemi

Franchise Şartları

Başvuru ve aday değerlendirilmesi Lokasyon seçimi ve onayı Fizibilite raporu Coffeetainer model seçimi Karşılıklı görüşme Franchise sözleşmesinin imzalanması Resmi prosedürlerin başlaması Eğitim süreci Mimari projenin hazırlanması Reklam tanıtım planının hazırlanması
Ürün sipariş teslimi Acılıs

Başvuru ve Aday Değerlendirmesi

COFFEETAINER franchise adayları www.cofTeetalner.com adresi üzerinden dolduracağı aday formunu franchise@coffeetainer.com adresine göndererek değerlendirme sürecine adım atar. Formun ön değerlendirmesinin yapılmasının ardından görüşme için adaylarla irtibata geçilmektedir.

Her franchise bayisini iş ortağımız olarak gördüğümüz için yaptığımız seçimler, franchise adayının marka değerini taşıyabilecek deneyime sahip olması, ticari etik ve ahlaki değerlere göre karar verme sürecimizin odağını oluşturmaktadır.

Lokasyon Seçimi ve Onayı

Franchise adayın yatırım yapmak istediği bir bölge var ise bölgenin COFFEETAINER bölge planlan içerisinde olup olmadığı değerlendirilir.

Lokasyon seçiminde en önemli kriterlerimiz;

COFFEETAINER konseptini taşıyacak lokasyonun yer ile ilgili tüm izinlerinin alınarak, stratejik ve popüler noktaların, AVM’ler, AVM girişleri, yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler, tercihen bahçe yada teraslı ferah mekanlar olmasıdır.

Lokasyon Onayı;

Doğru lokasyonun seçimi, işletmenin başarısını ve sürdürebilir hedeflerine ulaşmasını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Aday tarafından sunulan fizibilite raporu COFFEETAINER tarafından detaylı olarak incelendikten sonra karar verilir. Fizibilite raporu kabul edilmeyen adaylara alterantif uygun bulunmuş başka bir lokasyon önerisinde bulunulur.

Fizibilite Raporu

Başvuru sonucu olumlu olan adaylar lokasyon için fizibilite çalışmasına başlar. Fizibilite çalışması yatırım maliyetlerinden tahmini satış rakamlarına kadar birçok konuyu kapsar. Lokasyonun yaşam alışkanlıkları, gelişme potansiyeli, ve birçok faktör göz önüne alınarak COFFEETAİNER konseptine uygunluğu analiz edilir.

Fizibilite raporu, lokasyon seçimini, piyasa incelenmesi, karlılık analizini, ve geri dönüş analizini kapsar.
Franchise adayı tarafından hazırlanan fizibilite raporu COFFEETAINER’a sunulur. Rapor incelendikten sonra saha araştırması yapılır ve uygun olup olmadığı konusunda karar verilip aday ile bilgi paylaşılır.

Coffeetainer Modeli Seçimi

İki farklı model COFFEETAINER konsepti bulunmaktadır.

Dükkan Konsepti;

Günümüzde trend olan endüstriyel mimari konseptiyle konteyner şeklinde oluşturulmuş en az 60m2 kapalı alana sahip dükkanlardır.

Dekorasyonda büyüleyici bir etki yaratırken hem de kahve içmeye teşvik eden, kişiyi rahat hissettiren bir ortam yaratılmıştır. Mimarimizde dört elementide dengeli bir şekilde kullanmaktayız. En kaliteli ve en lezzetli kahveyi sembole eden siyah, ana renk temamızdır.

Buna ek olarak organik ve temizliği sembole eden ham ağaçlarımız siyah renge eşlik etmektedir. Metal elementleri de kullandığımız COFFEETANER dükkanlar modem bir şıklık içinde müşterilerine sunum yapmaktadır.

Konteynir Konsepti;

Bu dükkanlar COFFEETAINER’ın ana fikir noktasıdır.

Bütçe olarak standart mağazalara oranla çok daha düşük maliyetlerle aynı ekipman donanım ve mimari yapıya sahip olan ve aynı iş hacmini yakalayan konteynerlerimiz lüks minyatür cafe tasarımlan ile hizmet vermektedir.

Konteynprterin büyüklüğü 14 m2’dir.

Karşılıklı Görüşme

COFFEETAINER franchise adayının başvuru formu ile eksiksiz olarak lokasyon ve fizibilite raporunu hazır hale getirmesi halinde karşılıklı görüşülerek detaylı çalışmalar başlatılır.

Franchise Sözleşmesinin İmzalanması

COFFEETAINER sözleşmesinin imzalanması için gerekli evrak listesi aday ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenilir. Evrakların teslimi ve detaylı incelenmesi sonrasında sözleşme karşılıklı olarak imzalanır.

COFFEETAİNER franchise katılım bedeli tahsil edilir ve mimari proje başlatılır.

Resmi Prosedürlerin Başlaması

Aday COFFEETAINER işletmesinin yeni bir şirket olması gerekmektedir. Şirket vergi levhası, ticari sicil gazetesi ve faaliyet belgesi merkezimize teslim edilmelidir. Şirket kuruluşu ile pos makineleri için bankalara müracaat edilerek talepte bulunulur. Tüm işlemler açılıştan en geç 2 ay öncesine kadar tamamlanmış olmalıdır.

Eğitim Süreci

Tüm COFFEETAINER çalışanları ve yöneticileri insan kaynakları departmanımız tarafından kendi atölyemizde belli aralıklarla eğitilmektedir. Konsept ve kalite gereği bu eğitimlerin alınması önem arzetmektedir ve franchise işletmecileri şef baristalar eşliğinde bu eğitimleri almak zorundadırlar. Baristalarımız özel eğitimlerini alarak hizmet vermeye başlamaktadırlar.

Mimari Projenin Başlaması

Yeni COFFEETAINER adayıyla sözleşme ve resmi prosedürler süreci tamamlandıktan sonra COFFEETAINER’ın mimari ekibi tarafından mimari proje sürecine geçilir. Bu süreçte yeni işletme yerinin rölevesi alınıp uygulanacak COFFEETAINER konseptinin çizimi hazırlanır. Karşılıklı mutabakat sağlandıktan sonra projenin uygulanması aşamasına geçilir.

Reklam ve Tanıtım Planının Hazırlanması

Tüm kurumsal tasarımların tek bir çizgi altında buluşması için COFFEETAINER dükkanlarının tüm reklam ve tanıtım çalışmaları yetkili ajansı tarafından hazırlanıp onayımız dahilinde basılır.

Franschiselarımız; COFFEETAINER’dan bağımsız kampanya başlatamaz, promosyon dağıtamaz, açıkhava reklamı oluşturamaz.

Ürün Siparişlerinin Teslimi

İşletmeye açılacak olan COFFEETAİNER için gerekli olan verilmiş tüm siparişler açılıştan 2 gün önce teslim edilmektedir.

Açılış

COFFEETAINER tarafından kontrol edilen mağaza, açılış onayı aldıktan sonra yapılır. Açılış onayı için; mimari, ekipman, personel gibi konularda tüm süreçlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Açılış COFFETAINER, eğitim, operasyon ekibi ve yönetimin bizzat katılımı ile yapılır.

Konteynir Dükkan Özellikleri

Vinçlerle istenidiği yere yerleştirilebilen Konteyner Mağazalar’ın üretimi tamamen kendi imalathanemiz de yapılarak istenilen yere lojistiği sağlanmaktadır. Hertürlü iklim şartına uygundur. Güvenliği göz önünde bulundurularak yapılan konteyner mağazalarımız bir kişi tarafından bile rahatça günlük satışına hazırlanabilmekte, gün sonunda da rahatça kapatılıp, güvenli bir şekildekitlenebilmektedir.

Hidrolik ön penceresi sayesinde kolayca otomatik ve manuel olarak açılabilen konteynerlerin istenirse tüm su tahliye giderleri ve temiz su ihtiyaçları kendi üzerindeki su depolarıyla sağlanmaktadır. 15m2 ‘lik alan kaplayan mağazalar İso Konteynerlerdan üretilmektedir. Dünya’da da trend haline gelen, tasarım ve yaratıcı fikirleri birleştirilerek ürettiğimiz konteyner dükkanlarımız oldukça lüks ve dayanıklı şekilde üretilmesi hedeflenerek hazırlanmıştır.

Konteyner dükkan içinde dört kişilik personel rahatlıkla çalışabilmektedir. Uzman kadrolarla, uzun süren arge çalışmalarının ardından yarattığımız COFFEETAINER’larımızda malzeme kalitesi ve kullanışllılığı ön planda tutularak tasarlanmıştır.

Coffeetainer Bayilik İletişim

Adres: Öğretmen Evleri, 957. Sk. 07070 Konyaaltı/Antalya
+90 242 230 35 34
+90 242 230 35 72
franchise@coffeetaineir.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu