Reklamlar-Reklamcılık

Dijital Reklam Ajansı Voden Yurt Dışına Açılıyor

Voden’in hedefi yurt dışına açılmak

Pek çok uluslararası markaya hizmet veren Voden, yurt dışına da açılmak için kollan sıvadı. Şirket iki ülkede ofis açmaya hazırlanıyor.

2011 yılında reklam yatırımı yapılan mecralar içerisinde en büyük atağı dijital yaptı. Hatta geçen yıl en çok yatırım yapılan ilk üç mecra arasına girdi dijital. Bir taraftan bu mecrayı kullanan reklam verenlerin sayısı ve mecraya ayrılan bütçe bir taraftan da dijital ajans sayısı arttı. Bu gelişme uluslararası iletişim gruplarının da dikkatini çekti. 2010 yılında I lavas’ın Project House’u almasıyla başlayan yabancı ilgisi 2012’nin başında WPP’nin 4l?29!’u satın almasıyla devam ediyor. Hali hazırda iletişim gruplarının ilgi alanında bulunan dijital ajanslardan biri de Voden.

Absolut, Akbank, Audi, ING Bank, Godiva, Novaıtis, Finansbank, Coca-Cola, Kellogg’s, Türk Hava Yollan gibi yerel ve global markalara hizmet veren Voden, 50 kişilik ekibiyle markaları hedef kitleleriyle buluşturacak; kampanyalar, web siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal medya projeleri üretiyor. 1997 yılında kurulan ve sosyal medya ile mobile odaklanan ajansın başkanı Mehmet Kurtuluş Eker, global networklerin yöneticileriyle görüştüklerini söylüyor. Bu konuda bir işbirliği yapmak istediklerini söyleyen Eker bir netwoık’e katılıp sadece Türkiye için iş yapan ajans olmak istemediklerinin altını çiziyor. Eker konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Kendi bölgemizde büyüyüp bir network olma niyetimiz var. Birkaç danışmanla bu konuda çalışmaya başladık. iki ülke hedefimizde. Biri Arap ülkelerinden biri, diğeri de Asya’da bir ülke. Buradaki yapılanmamızın benzerini orada kuaıp, bilgi birikimimizle o ülkelerde de hizmet verir hale gelmek istiyoruz.”

Coca Cola için geliştirdikleri BlackBerry uygulamasının 90 ülkede kullanıldığını söyleyen Eker, mobil uygulamaların önümüzdeki dönemde işleri içindeki payını artırmasını teklediğini de sözlerine ekliyor. Sadece şirketler için uygulama geliştirmiyor Voden. Mobil kullanıcılar için biri Arazi ol, diğeri ise Muhabbetmatik olmak üzere iki uygulama şu anda kullanıma sunulmuş. Şirket içinde oluşturulan 10 kişilik bir ekip şimdilerde mobil oyun geliştirme üzerine çalışıyor.

FATOŞ BOZKUŞ

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu