İş Fikirleri ve İş Kurmak

Dilimlenmiş sarımsak üretimi girişim fırsatı olabilir

DİLİMLENMİŞ, İŞLENMİŞ SARIMSAK

Ve bir başka basit girişim daha. Dilimlenmiş sarımsak üretimi dünyada giderek artıyor. Üstelik ihraç pazarında önemli bir yeri var. Ev kadınlarına büyük kolaylık sağlayan vakumlanmış sarımsak ambalajları dilimlenmiş, ezilmiş, pellet haline getirilmiş formlar halinde. Son yıllarda konsantre sarımsak topları ise ev kadınlarının bu mucize bitkiyi soyma külfetinden kurtarıyor. Girişimcilerimiz konu üzerine yoğunlaşır, sarımsak kolaylığını sağlayacak ürünleri projelendirir ise kazanç büyük!

Sarımsakları hızla soymak ve dilimlemek için saatte 90 kilo mal işleyen basit ucuz makineler var. Bunları yerli olarak ısmarlamak mümkün… Önce sarımsak konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak şart görünüyor. Doğal ‘antibiyotik’ ve ‘antioksidan’ olan sarımsağın onlarca kullanım alanı üzerinde yorum yapmak yeni buluşların önünü açabilir. Sarımsak konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler Ege Üniversitesi Gıda Fakültesi gıda mühendisliği profesörlerinden Semih Ötleş ve Eren Çiçek tarafından hazırlanan ‘Sarımsak Kitabı’nı merakla okuyabilirler.

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı’nın (TOSYÖV) konuk konuşmacısı v olarak geçen hafta Çanakkale’de verdiğim konferans hayli ilgi çekti.

Kadın Girişimciler için Çanakkale’de ilginç İş Fırsatları” konulu bu toplantıya çok sayıda kadın girişimci katıldı. Türkiye’de fazla bilinmese de Çanakkaleli kadın girişimcilerin birbirinden ilginç projeleri var.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantı bizde kadın girişimcilerin hayal dünyasının ne kadar geniş olduğunu göstermiş oldu. Dünyada eşi benzeri olmayan hediyelik eşyalar, takılar ve tekstil materyali… Bir zamanlar sadece Gelibolu’nun simgesi olan balık konserveciliğinin kadın girişimciler eliyle yeniden canlanmasına tanık oldum. Aynı zamanda bir uzman hekim olan Meltem Çetin’in Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olarak tüm işlerde büyük emeği geçtiğini gördüm. Türkiye’deki kadın girişimci adaylarının Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek bilgi almalarında yarar var. Önemle tavsiye ediyorum.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

4 Yorum

  1. Arkadaşlar sarımsak o kadar kullanılan bi ürün değil ki.Ayrıca kullananlar da çok az bikaç dilim kulanıyolar.Yani dilimlenmiş sarımsak nasıl bi iş sahası oaabilir ki?

  2. konuyla ilgili bilgi ve tecrübesini paylaşabileceğim kişi veya kurum varsa yardımcı olaursanız sevinirim

  3. DİLİMLENMİŞ SARIMSAK ÜRETİMİ İLE İLGİLİ BİLGİ ARAŞTIRMAKTAYIM. MAKİNA BULMA KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. SAYGILARIMLA TEL: 0535 932 14 11

  4. Ben bu işi yapmak istiyorum makina bulma konusunda yardımcı olursanız çok sevınırım teşekkürler 05356935447

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu