Anasayfa / Sağlık Haberleri / Diyabet için Stevia G7 bitkisi

Diyabet için Stevia G7 bitkisiSizleri “masum şeker” ile tanıştırayım…

tulin sahin Stevia G7NE zaman Uzakdoğu’da çekim yapsam Uzakdoğuluların saksıdaki bir bitkinin yaprağını koparıp çaylarına atıp karıştırdıklarına denk gelmişimdir. Sorduğumda gülerek “sağlıklı şeker” derlerdi. Oralarda yetişen bir bitkiymiş. Hepimiz biliyoruz Uzakdoğuluların kaliteli ve uzun yaşadıklarını. Sadece Uzakdoğu’da değil Latin Amerika’da da görülüyor bu bitkinin, yani stevia’nın kullanımı.

Sanki iki kıta bu harika bitkiyi yıllardır kendilerine saklamış gibiler.
Türkiye’de de nihayet keşfedilmiş ve artık burada da yetiştirilmeye başlanmış.

“Simbioyaşam” felsefesiyle Algen Biotechnology tarafından üretilmeye başlanan masum şeker ”Stevia G7” ile sadece diyet yapanlar ya da sağlıklı beslenmeyi önemseyenler değil şeker hastaları, obeziteyle mücadele edenler de ağızlarının tadını kaçırmadan, hayatlarını tatlandırabilecekler gibi görünüyor. Diyabet için Stevia G7 bitkisi öne çıkıyor.

AJgen Biotechnology’nin Türkiye’de ürettiği “masum şeker” Stevia G7’yi hem kahveme hem de çayıma atarak denedim. Tadının şekerden farksız olduğunu söyleyebilirim.

Stevia G7 tabii ki sadece çay ve kahvede kullanılmıyor. Bir süredir aşçılar tarafından da yoğun bir şekilde kullanılıp öneriliyor. Dünyaca ünlü aşçılar bu bitkiyi sosyal medyada önemini vurguluyorlar. Hatta uzmanlar bitkinin yapraklarını koparıp rahatlıkla yiyebileceğinizi söylüyorlar.

îster balkonunuzda ister bahçenizde ister pencerenizin kenarında yetiştirebilirsiniz. Bitki fidan olarak satılıyor ve size sadece onu bir saksıya yerleştirip su vermek kalıyor. Günde sadece iki saat güneş görmesi yeterli.

Tülin Şahin / Para

  Ayda 7 TL'ye sağlık!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerlilerin biyoteknolojik ilaç yarışı

Dünyada biyoteknolojik ilaçların kullanım oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor. Türkiye’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir