Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / İş Fikri, Domain Satmak

İş Fikri, Domain SatmakAraştırmacı ve girişimci olun ileriye dönük fikir yürütün hamlenizi yaparken iyi düşün. Bu dediklerimden hiç bir anlam çıkarmadığınızı anlıyorum. İnternet sitesi ismi yani domain yada alan adı hangisini kabul ederseniz bu isimlerin yıllık tescil fiyatı 10 dolar civarlarında ileride popüler olabilecek isimleri öngörmek ve isimleri tescil etmek size çok paralar kazandırabilir.

Alan Adı (Domain) Satarak Para Kazanmak

Günümüzde yıllık 10 dolar gibi fiyatlarla www.isim.com gibi alan adları satın alınabildiğinden, aklınıza gelen bir site fikrine ait ismi almanız hiç de zor değil. Güzel bir isim yakalarsanız ve ileride bunu birisi sizden satın almak isterse, fiyatlar birkaç yüz dolarla binlerce dolar arasında değişiyor.
Elinizdeki alan adını şimdilik kullanmayı düşünmüyorsanız veya mevcut bir sitenizi kapatacaksanız, o alan adını “park ederek” değerlendirebilirsiniz. Park edilen alan adlarında genellikle alan adıyla ilgili reklamlar görüntüleniyor ve bu sayfalar bazı kullanıcılar için her ne kadar can sıkıcı olsa da tıklanan reklamlar size para kazandırabiliyor. Bazı park servisleri, park edilen alan adlarını aynı zamanda satışa çıkarmanıza da olanak tanıyor ki bu da iyi bir seçenek olabilir. Bu alanda en ünlü isimlerden biri Sedo olsa da satış komisyonları epey yüksek olduğundan alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Son zamanlarda Google’ın AdSense for Domains hizmeti de dikkat çekiyor. Alan adınızı satmak konusunda kararlıysanız yerli alan adı satış sitelerine ve webmaster forumlarına da ilan verebilirsiniz.

www.sedo.com
www.namedrive.com
domainsponsor.com
www.parked.com
www.google.com/domainpark/

İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yolu

  Oyun Merkezi Kurma İş Fikirleri, Konsol Oyunları İş FikriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir