Anasayfa / Foto Galeri / İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yoluİnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz 23 farklı yöntemi derledik. Tecrübeniz olmasa da eğitim ve kurs alarak öğrenebileceğiniz bu iş fikirleri para kazanmanızı sağlayacaktır. Yapılabilecek bu işler sermayesiz olup tecrübe ve bilgi gerektirir.

İnternetten para kazanmak için küçük çaplı araştırma yapmanız yeterli. İnternet teknolojileri büyük bir gelişim ile en parlak döneminde ve bunun ucu bucağı görünmüyor. Her ay yenilikler ile gelişen teknoloji dünyasında akıllı mobil telefonlar, mobil uygulamalar, her kişide internet erişimi ve saymakla bitmez.

İnternetten para kazanmak mümkün mü?

İnternetten para kazanmak biraz bilgi ve beceri ile mümkün hatta çok büyük paralar kazanmak da münkün. İnternet üzerinden, bilgisayarınızın başından kalkmadan size para kazandıracak yöntemleri ve internetten bulabileceğiniz iş olanaklarını bir araya getirdik.

KOLTUĞUNDAN hiç kalkmadan, internet üzerinden bir şeyler yaparak para kazanma hayali herkesin aklını kurcalamıştır. İnternetten para kazanmak elbette mümkün, ama “yan gelip yatarak para kazanmak” pek mümkün değil. 0 yüzden, internette gördüğünüz ‘‘bir günde 100 $ kazanın” gibi ilanlara kanmayın. Bu yazımızda ne onlardan ne de ‘‘saadet zinciri” modelleriyle gelir elde etmekten bahsediyoruz. Belli bir alanda uzmanlığınız ve boş vaktiniz varsa, bu kapak konumuzdaki onlarca farklı yöntemden biri veya birkaçı mutlaka size hitap edecektir; çünkü gerçek emeğinizin karşılığını alabileceğiniz ve boş vakitlerinizi değerlendirmek için ek iş imkânları bulabileceğiniz site ve servislerden bahsediyoruz.

Çoğu kişi için internetten sabit bir maaş kadar gelir elde etmek mümkün olmayabilir, ama yazımızdaki servisleri kullanarak düzenli işler yapmaya başladığınızda harçlığınızı çıkarabildiğinizi ve kayda değer bir ek gelir elde edebildiğinizi göreceksiniz.

1- Çektiğiniz Fotoğraflarınızı Satarak Para Kazanabilirsiniz

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, çektiğiniz yüksek kaliteli fotoğrafları stok görsel sitelerinde satarak bunları paraya dönüştürebilirsiniz. Stok fotoğraflar, özellikle yayıncılık alanında kullanılmak üzere tasarımcıların satın alarak yayınlarında kullanabildiği, belli bir konuya yönelik fotoğraflardır. Örneğin PCnet’te gördüğünüz fotoğraf ve illüstrasyonların bir kısmı stok görsel sitelerinden alınmıştır. Böylece uygun maliyetle görsel alan kişi, çekim için fotoğrafçı kiralamak zorunda kalmaz. Satılan fotoğrafların fiyatları birkaç dolarla birkaç yüz dolar arasında değişiyor. Tabii bu siteler kabul edecekleri fotoğrafları çok özenli seçiyor ve çok fazla rakibiniz olduğunu da unutmamak gerekiyor. Genellikle, belli anahtar kelimeleri çok iyi anlatan görseller daha fazla dikkat çekiyor ve para kazandırıyor.

En büyük stok fotoğraf sitelerinden Shut-terstock, fotoğraf başına 0,25 $ ila 28 $ kazanabileceğinizi söylüyor. İStockphoto ise satılan her fotoğrafınızın %15’ini size ödüyor. (Kıdemli üyeler için %45’e kadar çıkıyor.) Stok sitelerinde sadece fotoğraf değil; illüstrasyon, video ve ses dosyası satabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Tabii ilk kural, siteye göndereceğiniz tüm malzemelerin gerçekten yüksek kalitede olması.

Stok Fotoğraf Sitelerinden Bazıları:

www.istockphoto.com
www. sh utte rstock. com
tr.fotolia.com
depositphotos.com
www.bigstockphoto.com
www.corbisimages.com
www.dreamstime.com
2- Dosya Paylaşarak Para Kazanabilirsiniz

Dosya paylaşım sitelerini bilirsiniz. Genellikle bir sitede veya forumda gördüğünüz linke tıkladığınızda karşınıza çıkar, sizi bir süre bekletir, güvenlik kodu girmenizi isterler. Bunları aşmanın yolu o servise ücretli üye olmaktır. Belki bilmediğiniz bir şeyse, indirdiğiniz dosyayı yükleyen kişinin bu sayede para kazandığıdır. Piyasada onlarca farklı dosya paylaşım servisi olsa da en fazla 10-15 tanesi popüler ve para kazandırıyor. Bu sitelere üye olarak, çok defa indirileceğini düşündüğünüz dosyalarınızı bunlara yükleyebilirsiniz. Genellikle her indirme için düşük bir gelir (örneğin 1000 indirme için 1-5 $ arası) ve sizin linkiniz üzerinde ücretli üye olan kişiler için de daha yüksek bir gelir elde edersiniz.

Bu servislerden para kazanmanın püf noktası, binlerce kez indirilecek dosyaları yüklemek ve bunları popüler forumlarda paylaşmak. Tabii bunlar genelde korsan film ve müzikler oluyor ama paylaşacak daha pek çok yasal içerik bulabilirsiniz. Bunları paylaştığınız forumlarda dikkat çekici, renkli ama forum kurallarına aykırı olmayan tanıtımlar yapmayı unutmayın. Bu işe günde 1-2 saat ayıranlar ayda birkaç yüz dolar kazanabiliyor.

Popüler dosya paylaşım siteleri:

www.fileserve.com
www.filesonic.com
www.hotfile.com
www.oron.com
www.uploadstation.com

3- Blog’unuza İçerik İlanı Alın

Hâlihazırda bir blog sahibiyseniz reklam amaçlı bazı yazılarla (banner değil) da para kazanabilirsiniz. Türkçe blog’lar için bu sistemi Bumerang (http://bumerang. hurriyet.com.tr) uyguluyor. Bumads adlı sistemde, size verilen yazı, resim ve video gibi içerikleri değiştirmeden blog’unuza girmeniz gerekiyor. Bu sayede her bir teklif için 1 lira ile birkaç yüz lira arasında kazanç sağlayabiliyorsunuz, ilk tekliflerinizde kazanç genellikle düşük oluyor ama blog’unuzun kalitesi ve geçmişte yayımladığınız tekliflere bağlı olarak giderek artıyor. Tabii bu sistemde blog’unuz editör incelemesinden geçtiği için yeni kurulmuş veya alıntı içeriklerden oluşmuş blog’lar sisteme kabul edilmiyor.

Bumads bu işi sistematik olarak yapıyor ama çeşitli Türkçe webmaster forumlarında, sitesini veya ürününü tanıtmak amacıyla blog yazısı yazacak kişiler arayan üyeleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Genellikle yazı başına 5-10 TL civarında teklifler sunuluyor. Aynı zamanda, bu tip forumlara siz de ilan vererek kendi sitenize/blog’unuza makale alabileceğinizi belirtebilirsiniz.

Webmaster forumlarından bazıları:

www.r10.net
forum.iyinet.com
www.webmastersitesi.com
http://zone.org

4- Eski Eşyalarınızı Satarak Para Kazanmak İstermisiniz

Artık kullanmadığınız eşyalarınız, üst modelini aldığınız elektronik aygıtlarınız, okuduğunuz kitaplar, işinize yaramayan alet edevat kolaylıkla ikinci el pazarlarında alıcı bulabilir. Böylece, evinizdeki fazlalıklardan kurtulduğunuz gibi hem para kazanmış hem de bir başkasının ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmuş olursunuz, ikinci el satışta Türkiye’de iki lider siteden söz etmek mümkün: sahibinden.com ve gittigidiyor.com. sahibinden.com’un avantajı, ilan vermek için peşinen ücret vermek zorunda kalmamanız. Dilerseniz GeT (güvenli e-ticaret) sisteminden yararlanmamayı seçerek satış işlemlerini de kendiniz üstlenebilirsiniz. GittiGidiyor’da böyle bir şansınız bulunmuyor: ilan vermek için 1-5 TL gibi ufak bir ücret vermek ve satış hâlinde gelirinizin %10’unu GittiGidiyor’la paylaşmak şart. Bunun karşılığında GittiGidiyor size güvenli ve rahat bir alışveriş ortamı sunuyor. Her iki sitede de ilanınızı daha dikkat çekici hâle getirmek için kullanabileceğiniz birkaç lira ücretli ekstra seçenekler de bulunuyor. Bu sitelerde hemen hemen her türlü ürüne uygun bir kategori bulmak mümkün. Genellikle bu sitelere verilen ilanlar başarıya ulaşıyor ama dilerseniz “bedava ilan” gibi aramalarla ulaşabileceğiniz alternatif siteleri de deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

27 Yorumlar

 1. Ücret Karşılığı Anketler

  Tarafından teklif edilen internet anketleri, ufak tutarları, bazen de ilginç hediyeleri biriktirmenin cazip yoludur. Mesele çok basittir.

  Anketler doldurularak ne kadar kazanılabilir?

  Potansiyel kazancınız aldığınız anketlerin sayısına, tipine ve uzunluğuna bağlıdır.

  Alınan anketlerin tipi ve gönderilme sıklığı, araştırmayı yaptıran şirketin ihtiyaçlarına bağlıdır. Şirketlerin halen yürüttükleri kampanyaya bağlı olarak bir ay daha fazla anket alabilirsiniz, sonraki ayda ise gelen anket sayısı azalabilir. Standart anket 2 – 30 dakikanızı alır, anketi doldurarak ise 0.50 – 10 dolar, bazen daha fazla da kazanabilirsiniz.

  Market Agent firmasının en güzel yanı Kayıt olur olmaz , kayıt Bonusu 1,5 Euro Hesabınıza Yüklenmektedir.

  Başarılı bir anketin ödülü anketin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlıdır. Bu nedenle, başarılı anketin ödülü 20 – 250 Puan arasında yer almaktadır, puanlık bir anketin ödülü 0,50 – 8 Euro’dur…

  ŞİMDİ KAYDOL:

  Kaynak: http://internetpanell.azillo.com
  Kaynak: http://internetpanell.npage.de

 2. Günümüzde bilgisayar ve internetin girmediği çok az yer kaldı. Özellikle evlerimize. Maalesef iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da var. Çocuklarımızı eğitirken aynı zamanda onları korumanın da mümkün olabileceğini biliyoruz. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz ürün sayesinde bunu gerçekleştirirken hem siz kazanın hem de biz kazanalım. Bir çok “evde iş” veya “ek iş” ilanlarında olduğu gibi sizden hiç bir ücret talep edilmeyecektir. Hatta önce siz kazanacaksınız, sonra bizim kazancımızı sizler bize göndereceksiniz. Sanal ortamda çalışmayacaksınız. Saçma sapan satış ortaklığı yapmayacaksınız. Gerçek bir iş yapmış olacaksınız. Ürünün nasıl satılacağı size telefonda bildirilecek. Çok uygun ücretli bir ürün olduğu için satması kesinlikle zor olmayacaktır. Her Şehirden (Büyükşehirler hariç) sadece 1 veya 2 kişiye iş verilecektir. Arayın detayları görüşelim. 0.555. 535 86 56 Herkese bol ve hayırlı kazançlar. Elemanımız değil Emeğinizle ortağımız olun.

 3. Sosyal ağlarda reklam yapma veya paylaşıp kazanma imkanı sunarken casback ve network m. sisteminide sisteme dahil eden netlioo türkiyenin yeni kazanc fenomeni oldu arkadaşlar…Davet ettiginiz kişilerin ve ondalrında davet etigi kişilerden kısacası refinin refindende kazandıran cok güzel bir sistem …Alışveriş siteleri paylaş kazan ve daha bir cok şey 250 tlik ödeme kanıtım youtubede var arkadaşalr kısaca bunu yazmak istedim sizleri fazla yormucam sisteme refsiz üyelik acamıyoruz sistem bi zaman sonra sizleri refli üye yapıyor..refimden üye olursanız sevinirim ki sosyal agı geniş olan kişilerin alt üyesi olmanız yararınıza olucaktır..internetten para kazandıran bu yeni sistem 50 bin üyesiyele yola devam ederken sizde katılın sizde kazanın… üye olmak icin tıkla : 
  https://netlioo.com/register/netkazanbgn

  Sosyal MEDYADA GÜCÜNÜ GÖSTER KAZAN 
  üye olmak icin tıkla : https://netlioo.com/register/netkazanbgn
  Not: aktivasyol mailleri bazen gereksiz (spam) klasörüne düşebiliyor
  HAYIRLI KAZANCLAR…

 4. merhaba internet tabanlı iş hakkında bilgi almak istiyorum

 5. Merhaba, öncelikle şunu samimi bir şekilde söylemeliyim ben de internetten para kazanma yollarını çok araştırdım. Bu iş sabır gerektiren bir iş. Uğraş gerektiriyor. Ama benim zamanım var, günde 2 3 saatimi buna ayırabilirim diyorsanız benim karşılaştığım en iyi site bu http://www.clixsense.com/?6535745

 6. Tüm android telefonlar için para kazandıran ücretsiz uygulama RİNGPARA google playde

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ringpara.main

 7. Merhaba dostum, bu sistemin adresi yokmu? Varsa söylede lütfen bizde katılalım…
  533.461 62 98

 8. sevgili rain iletini okudum ama sana nasıl uşlaşacğımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olursan sevinirim .inci

 9. nasıl olacak bu iş bide detay anlatsaydınız harika olurdu

 10. İnternetten en kolay para kazanmanın yöntemleri ve sırlarını inceleyerek en doğru rehber ile siz de ciddi şekilde kazançlar elde ederek hayat standartınızı yükseltebilirsiniz.
  http://www.xticaretsirlari.com

 11. http://tr.fanslave.com/?ref=622295 bu linkle üye olun facebooktan para kazanın saygılarla …

 12. Size ait hiçbir ücret ödemeden e-ticaret sitesi sahibi olmak ister misiniz ?

  Satabileceğiniz el işi ürünleriniz olabilir,imalatını yaptığınız özel ürünler olabilir,işletmenizde ürettiğiniz ender bulunan ürünleriniz olabilir,kapı kapı dolaşarak satmaya çalıştığınız ürünleriniz olabilir,toptan alıp perakende satarak kazanç elde etmek istiyor olabilirsiniz,yörenize mahsus gıda ürünlerini Türkiye nin her şehrine satmak ya da yurt dışına pazarlamak istiyor olabilirsiniz. Gelir elde etmek isteyen ev hanımı,öğrenci,emekli olabilirsiniz.

  Hemen bağlantı kurun lütfen
  enlerler@hotmail.com

 13. bit.ly/onlinesunum

 14. evet link görünmüyor nerede !!!!!!!!!!!!

 15. Yukardaki yazan arkadaşlardan bir tanesi aylık 1000 tlnin üzerinde kazandığını belgelerle ispat ederse evet derim.. ama yok böyle beleşten para kazanma kardeşim nerde yaşıyorsunun yahu…

 16. para kazanmamın bir çok yolu vardır en kolay yolu çalışarak kazanmak diyemeyiz… alın teri zorlar insanı bu da bizlerin işine gelmez… kısa yollar aramaya iter bizleri:

  bizde bu yolda yeni yollar izlemek isteriz
  en kolay para kazanma yolu bir mucit olarak sizlere tavsiyem beyin gücü
  ile yeni iş fikirleri bulmanız veya beyin gücü yüksek olduguna inandıgınız. beyin fikir adamlarıylaaynı masaya oturmanız en mantıklısı olabilir…

  hali hazırda çalışan bir firmanın adı almak yerine kendi adınızı hiç bilinmeyen yeni bir iş fikriyle yeni bir marka oluşturmanız hem de bu alanda yeni bir fikirler belki de kendi alanında dünya da bir ılk olabilme şansınız olacaktır…

  örnegin benim çok projelrim şu an da bile var dünyada ilk olabilecek 5 adet fikrim var ama türkiyede güvenilir yatırımcı bulmak zor iş….0537 039 49 60 genç mucit musa dalbudak henüz geliştiremedim ilerki zamanlarda oda olur…. görüşmek üzere:)

 17. ÖN YARGILARINIZI BİR KENARA BIRAKARAK
  LÜTFEN YAZIMIZIN DEVAMINI OKURMUSUNUZ?
  BU YAZIYI OKUMAK BİZİM GİBİ BİR ÇOK İNSANIN GÜNLÜK YAŞAMINI DEĞİŞTİRDİ !!!
  Yaklaşık 12 Senelik Bir sistem
  Kaptı-Kaçtı Bir Sistem İçin Oldukça Eski
  ABD ‘den Patent Hakkını Almış
  Güvenirlilik,Risk,Uygulanabilirlilik Testlerini Geçerek Onay Belgesi Almış
  Dünya Çapında 5 milyona yaklaşan Üye Sayısı
  Türkiye’de 10.000 civarı Üye Sayısı
  Ve Bu Sayı Hergün Artmakta
  Yanlızca İnternetteki Web Sayfasının Değeri
  4.5 Milyon Dolar Eden Bir Sistem
  Ürün Satışı YOK
  Alt Üye Zorunluluğu YOK
  Saatlerce İnternet Başında Beklemek YOK
  Kayıt Ücreti YOK
  Konferanslara Katılım Zorunluluğu YOK
  Tıklamak YOK
  Reklam Yapmak YOK

 18. süleyman doğan

  EVİNİZDEN GÜNDE 2-4 SAAT AYIRARAK AYDA 1000TL VE ÜSTÜ PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ? FİRMAMIZA İNTERNET TABANLI CALISACAK CALISMA ARKADASLARI ARIYORUZ .MEMURLAR EV HANIMLARI EMEKLİLER ÖGRETMENLER ÖGRENCİLER İNTERNETİ KULLABİLEN HERKES BİZİMLE CALISABİLİR .ÖNEMLİ NOT İŞİMİZ SATİŞ VE PAZARLAMA DEGİLDİR DETAYLI BİLGİ İCİN TIKLAYINIZ http://onlineisplatformu.com/hazirpara

 19. İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu da AFFİLİTE programlardır… bu alanda yeni bir sektör olan alternatif enerji kaynakları üzerine faaliyet yürüten NEPASUN UG firması bu program sayesinde yüksek karlar sağlamaktadır bilgi için

  http://nepasun.com/affiliate/affiliate/affiliate.php?affiliate_pro_tracking_id=14:5:DE

 20. interntetten para kazanmayla ilgili bende bir site açtım satış ortaklıgıyla para kazanmanın dışında bazı özel makaleler yazdım bi gözatabilirsiniz

 21. arkadaşlar facebook veya twitterda sayfa beğenerek(takip ederek) fazla düşük olmayan paralar kazanabilirsiniz. tek yapmanız gereken üye olup beğenmelere başlamak. 15euro olduğunda ödemenizi alabilirsiniz. gayet büyük bir şirket olduğundan bir riski yok ayrıca para harcamadan kazanabilirsiniz. veya facebook sayfanızın üye sayısını çoğaltabilirsin -sayfayı türkçeleştirmek için google çeviri yi kullanın inanın çok kolay sizde kazanın

  birde bu günlerde Türkiyeden bir alışveriş sitesini
  facebook ta beğen anında hesabında 30 TL alışveriş çeki

 22. internetten para kazanmak isteyenler için benimde bir tavsiyem olacak.burda sadece size verilen görevleri her gün 2 saat yapmanız kazanç sağlamanız için yeterli. merak etmeyin burda herkese uygun görev var ve çalışma saatlerinide siz kendiniz seçiyorsunuz.. detaylı bilgi için eğer link silinmeden yayınlanırsa aşağıdaki linki kopyalayarak adres çubuğunuza yapıştırabilir yada benimle iletişime geçebilirsiniz…
  j.mp/proje-detaylari
  gece_89@hotmail.de

 23. hangi link acaba görünmüyor?

 24. Bu iş bana hem moral , hem kendime güven hem de maddi özgürlük kazandırdı!
  Hamile kaldıktan bir süre sonra işimden ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi bebeğim 8 aylık ve onu bırakıp tekrar çalışmaya başlayamıyordum. Sonra bir arkadaşımın sayesinde sıradışı bir iş ile tanıştım ! Evimde her gün 2 saat internete bağlanarak önceden belirlenmiş olan görevimi yapıyorum. Bilgisayar kullanabilen herkesin yapabileceği basit işler. Bu sayede hem para kazanıyorum , hem de kendimi daha verimli hissediyorum. Üstelik bebeğimden ayrılmak zorunda kalmadan ! Bu iş ile herkesin tanışmasını isterim.
  Bu işin diğerlerinden farkları şöyle :
  •İnsanları ikna etmek zorunda kalmadan
  •Satış yapmak zorunda olmadan
  •Pazarlamacı gözü ile bakılmadan
  •Toplantılara misafir getirmeye çalışmak gibi olumsuzlukların olmadığı bu işte evinizden günde 1-2 saat ayırarak performansınıza bağlı olarak ayda 300 – 1500 tl civarında gelir elde edebilirsiniz.
  Aşağıdaki linke tıklayın ve detayların anlatıldığı online bilgilendirme toplantılarına katılın. BENCE ÇAĞIMIZIN İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK ÇOK CAZİP BİR FIRSAT :

  İnceleyin ve kararı kendiniz verin , belki benim gibi birkaç kişiyi daha gün ışığına kavuşturabilirim 🙂

 25. dilek çakılkaya

  evde iş yaparak para kazanmak istiyorum

 26. Geçiminize destek için ek gelir

  Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde ister kamu da olsun, ister özel sekterde olsun tüm ücretli çalışanların
  geçinebilmeleri ve faturalarını ödeyebilmeleri için ek bir gelire ihtiyaçları vardır. Firmamızın internet tabanlı
  çalışma platformunda çalışmak üzere sadece internet kullanıcısı düzeyinde bilgiye sahip çalışma
  arkadaşlarına ihtiyacımız vardır. Ev hanımları, öğrenciler, memurlar, hemşireler, asgari ücretliler serbest
  zamanlı ancak disiplinli bir çalışma ile platformumuzda rahatlıkla çalışabilir ve ciddi bir kazanca
  ulaşabilirler. İşimizle ilgilenen arkadaşlarımızın mail adreslerini bildirmeleri halinde işimizin detayları mail
  adreslerine gönderilecektir

 27. Merhaba

  Bilgisayar başında anket doldurarak gelir elde etmek isteyen arkadaşlar için http://www.anketrehberim.com sitesini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.