İş Fikirleri ve İş Kurmak

Domates Tozu Üretmek İş Fikri

domates tozu üretmek, domates tozu iş fikirleri, domates tozu üretimi, domates tozu satmak, gıda endüstrisinde domates tozu, gıda üzerine iş fikirleri, domates tozu iş fikri

YENİ İHRAÇ ÜRÜNÜ: DOMATES TOZU

İlk başlarda kulağa hayli yabacı gelebilir! Son yıllarda ortaya çıkan niş endüstrilerden biri de domates tozu üretimi.

Tıpkı biberde olduğu gibi çeşitli domates ırklarından elde edilmiş domates tozları şimdi ev tüketiminde büyük rağbet görüyor. Gıda endüstrisinde ise sos ve dayanıklı salça üretiminin önemli girdilerinden biri olmuş.

Hacim olarak çok daha küçük yere sığması, uzun süreli dayanıklılığı ve lezzetini aynen koruması domates tozunun vazgeçilemeyen üstünlükleri arasında…

Suyla muamele edildiğinde istenen ‘brix derecesi’ne (kıvam düzeyine) ulaşabilen domates tozu, geleneksel salça endüstrisine niş alanlarda rakip olabilecek gibi görünüyor.

Bu yeni endüstrinin kendine özgü artıları var: Örneğin domates tozunu baz alıp sonsuz karışımlar oluşturmak mümkün. Kereviz, pırasa, soğan gibi sebzeler domates tozunu zenginleştiren önemli katkılar arasında.

Domates tozu doğası gereği kendine özgü lezzetleri öne çıkarma ayrıcalığına sahip. Çeşitli domatesler toz haline getiriliyor, lezzet daha belirgin hale geliyor.

Son gelişmelerden biri de organik domateslerin toz haline getirilmesi. Bunlar daha çok gurme mutfaklarda kullanılıyor.

Üretim sırasında uygulanan kimi teknikler domates tozuna ‘hidrofilik’ (su çekici özellik) kazandırıyor. Böylece istenen kıvam elde edilebiliyor.

Domates tozunun hava geçirmez özel ambalajlarda pazara sunulması zorunluluğu var.

Son zamanlarda belli miktarı içeren poşetler (toz çorba poşetlerine benziyor) hayli ilgi görüyor.

Oldukça güvenli bir ihraç ürünü olması ve gıda endüstrisinin tüm dalları tarafından talep edilmesi, domates tozunun şansını arttıran önemli faktörler arasında.

İnternet sayfalarını karıştırdığınızda ‘tomato powder‘ın onlarca ilginç çeşidiyle nasıl bir ihraç ürünü olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Keyifli ve kazançlı bir iş!

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Merhabalar
    Domates Tozu Üretmek icin detayli biligileri rica ediyorum.
    tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu