Şirket Haberleri

Dönerci Ali Efendi 5 Yılda Döner Zinciri Kurdu

5 yılda döner zinciri kurdu

Şanlıurfalı Serdar Karahan, 2007 yılında başladığı restoran işinde “Dönerci Ali Efendi” markasıyla 6 şubeye ulaştı. Bu restoranların tamamı İstanbul Anadolu yakasında. Karahan, şimdi de Avrupa yakasında 8 restoran açmayı planlıyor…

donerci-aliefendi2007 yılında kendi deyimiyle “hiç bilmediği” restoran işine tesadüfen girdi Serdar Karahan. Üstelik Şanlıurfalı olmasına rağmen restoranında Urfa’nın meşhur kebabını değil döneri tercih etti, iki tanınmış ustayla başladığı restoran yolculuğunda 5 yıl gibi kısa bir sürede “Dönerci Ali Efendi” markasını yarattı. Halen tamamı Anadolu yakasında bulunan 6 “Dönerci Ali Efendi” restoranıyla faaliyet gösteriyor.

Karahan’ın şimdiki hedefi ise Avrupa yakasında şubeleşmek.

“2 yıl içinde Avrupa yakasında 8 şube açmayı planlıyorum” diyor.

Ardından da çalışma prensiplerini ve önümüzdeki döneme ilişkin diğer planlarını şöyle anlatıyor:

“Hijyenik koşullara sahip üretim tesisimizde ürettiğimiz hazır dönerleri restoranlarımıza gönderiyoruz. Restoranlarımızda sadece döner servisi yapıyoruz. Ünümüzdeki dönemde şubeleşmenin yanı sıra Avrupa standartlarına uygunluk belgeli hazır döner üretimimizi endüstriyel hale getirmeyi de hedefliyoruz.

Üretim tesislerimizde hazırlanan hazır döneri pişirmeden işletmelere satmak istiyoruz. Bu doğrultuda Yeditepe Üniversitesi’nin yiyecek içecek ünitesiyle anlaştık. Onlara döneri hazır gönderiyoruz, kafeteryalarında pişirip servis ediyorlar.

Avrupa standartları uyarınca önümüzdeki 5 yıl içinde “merdiven altı” döner üretimi ortadan kalkacak. Bizim gibi başta kalite olmak üzere çok sayıda belgesi olan firmaların ürünleri öne çıkacak. Önümüzdeki dönemde yeni müşteriler bularak bu konuda yaygınlaşmayı planlıyoruz.” avantajları ise şöyle sıralıyor:

“Yapı Kredi, diğer bankaların POS’larından çok daha düşük oranlarda komisyon uyguluyor. Ayrıca arıza halinde çok çabuk çözüm üretiyorlar. Özellikle mobil POS’larda sık sık arızalar yaşanıyor. Yapı Kredi, bu arıza durumlarında anında çözüm üretebiliyor. Bu da satışlarının önemli bölümünü kredi kartı ve dolayısıyla POS üzerinden yapan bizim gibi gıda sektöründekiler açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca satış sonrası tüm diğer hizmetler de çok iyi. Bu yüzden tüm restoranlarımızda Yapı Kredi’nin POS’unu tercih ediyoruz.”

Restorana gelen bayilik istiyor

Dönerci Ali Efendi, rakibi birçok firmanın aksine bayilik için gelen teklifleri kabul etmiyor. 6 restoranı da kendilerinin işlettiğini, bayilik vermediklerini söyleyen Serdar Karahan, “Özellikle yemek yemeğe gelen müşterilerimizden çok sayıda bayilik teklifi alıyoruz. ‘İş kurmak istiyorum, bayilik veriyor musunuz diye soran çok. Ancak biz teklifleri kibarca reddediyoruz. Dışarıya vermeyi düşünmüyoruz. Avrupa yakasında açmayı Planladığımız şubelerimizi de yine kendi bünyemizde açacağız” diyor.

Esin Çetinel

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu