İş Fikirleri ve İş Kurmak

E-Ticarete Atılarak İnternet Üzerinden Ürünlerinizi Satabilirsiniz

E-ticaret sektörü hızlı bir büyüme göstermektedir. Girişimciler bu sektöre yatırım yapmak için yarış halindeler. Başarılı girişimlerde var başarısız girişimlerde. E-ticaret yapmak için e-ticaret yapanlar bu işte başarıyı yakalayamamıştır. İş modeli ve iş planı ile yapılacak e-ticaret yatırımları girişimcisine daime kazandırmıştır.

E-Ticarete Atılın

Hâlihazırda bir mağaza sahibiyseniz veya internetten düzenli olarak satabileceğiniz bir şeyler üretiyorsanız, e-ticarete atılarak internet üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz.

Kapsamlı bir sanal mağaza oluşturmayı hedefliyorsanız bir e-ticaret sistemine ihtiyacınız olacak. Türkiye’de bu işi oldukça başarılı şekilde yapan şirketler var. Maliyet, paketin sunduğu özelliklere göre birkaç yüz lirayla birkaç bin lira arasında değişebiliyor. Hemen hemen tüm paketlerde kolay şekilde ürün fotoğrafını ve özelliklerini girme, kredi kartıyla ödeme modülü, kargo modülü gibi özellikler oluyor. Bu konuda tek tavsiyemiz, piyasa “genel amaçlı” alışveriş sitelerine doyduğu için, belli bir konuya ve ürün segmentine yönelen site fikirleri geliştirmenizden yana.

Daha düşük maliyetli bir diğer alternatif, sahibinden.com ve gittigidiyor.com site-lerinde “mağaza” kurmak. Bu siteler de ürünlerinizin satışı kolaylaştırıyor ve sitelerin zaten mevcut olan yüz binlerce üyesine ulaşabiliyorsunuz. Üstelik mağaza ilanları daha dikkat çekici oluyor.

E-ticaret sistemi sunan yerli firmalar:

www.hepsiburada.com
www.gittigidiyor.com
www.n11.com
www.ideasoft.com.tr
www.neticaret.com
www.hemenal.com
www.kolaymagaza.com
www.tsoft.com.tr
www.platinmarket.com

İnternetten Para Kazanmanın 23 Farklı Yolu

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu