Anasayfa / Makaleler / E-Ticarette Yaşanacak Gelişmeler

E-Ticarette Yaşanacak GelişmelerE-Ticarette Yaşanacak Gelişmeler

Uzmanlar, e-ticarette yaşanacak gelişmeleri şöyle özetliyor:

•    Web ortamında hızla büyüyen online ticaret ve ödeme pazarı dünya ekonomisinin krizden çıkışı için önemli fırsatlardan birini sunuyor. Bu fırsatları iyi değerlendiren şirketlerin rakiplerine karşı rekabet avantajı elde edeceklerine kesin gözüyle bakılıyor.

•    Bu yıl pek çok yeni oyuncunun pazara girmesi bekleniyor. Son bir yılda yükselen trend, private shopping siteleri, fırsat siteleri, fiyat karşılaştırma ve sosyal paylaşım sitelerinin gelişiminin bu yıl da devam edeceği tahmin ediliyor.
•    E-ticaret yazılımı yapan şirketlerin iş hacimleri artacak ve yeni şirketler kurulacak. Görsellik, fonksiyonellik ve tasarım ön planda olacak.

•    Sektör erkek ve elektronik ağırlıklı yapısından biraz farklılaşarak moda ve giyim ürünlerinin de ön planda olduğu bir görünüme bürünecek.

•    Mobil yatırım-ticaret hızla yaygınlaşacak. Önümüzdeki 1 -2 yıl içinde iphone, ipad ve android telefonlardan yapılan online alışverişler, e-ticaret işlem hacminin yüzde 15’ini oluşturacak.

•    Kitap, ev aksesuarları, spor ürünleri gibi spesifik konularda hizmet veren e-ticaret siteleri çoğalacak. Bu alanda niş e-mağazalar açılacak.

•    2012, Türkiye’de başarılı olmuş e-ticaret sitelerinin yurtdışına açılma yılı olacak.

•    E-ticaret siteleri gitgide daha da sosyalleşecek. Facebook gibi sosyal network alanlarında topluluk yaratmaya daha fazla önem verecekler.

  Yeniçeri Ocağı’nın sonunu Yeniçerilerin kendi hazırladıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İhracat değişim ve yeniliklerden beslenir

Küresel gelişmelere açık olmak gerekir. Teknoloji ve imaj ithal etmeden büyük ihracatçı olunmuyor. Yenilik odaklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir