Anasayfa / Makaleler / Ediz Giray Bilgi Üniversitesi Akademi Mortgage’de

Ediz Giray Bilgi Üniversitesi Akademi Mortgage’deAvrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray

Uzun yıllardır sektörde yer alan ve halihazırda inşaat sektöründeki pek çok konut projesine danışmanlık hizmeti veren Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, konut sektöründe edindiği deneyimlerini ING Bank’ın Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Akademi Mortgage Sertifika programında sektöre girecek olan yeni adaylarla paylaşıyor.

İnşaat sektöründeki pek çok konut projesine danışmanlık hizmeti veren Avrupa PY Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, konut sektöründe edindiği deneyimlerini, ING Bank’ın Bilgi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği Akademi Mortgage’de, sektöre girecek olan yeni adaylarla paylaşıyor.
Mortgage konusunda vizyon kazandırmayı hedefleyen sertifika programına Bilgi Üniversitesi öğretim görevlilerinin yanı sıra konut finansmanı ile emlak ve inşaat sektörünün önde gelen isimleri örnek çalışmalar düzeyinde katılarak birikimlerini katılımcılara aktardığı Akademi Mortgage Sertifika programının 2011 yılının ilk programında eğitim verecek olan Ediz Giray, sektörün gerçeklerinden yola çıkılarak oluşturulacak olan konut finansman modelleri ve mortgage ile ilgili konularda mortgage uzmanı adaylara ders verecek.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünde gerçekleştirilen ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman açığına çözüm üretmeyi amaçlayan programın, sektördeki önemli bir soruna çözüm ürettiğini söyleyen Ediz Giray, hızla büyüyen sektörde kalifiye eleman bulmanın önemli bir sorun haline geldiğini beirtiyor. Ediz Giray, sektörün mortgage ve emlak konusunda eğitim alan elemanlara ihtiyacı olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle devam etti:
‘İnşaat sektörünün, konut alıcısının ihtiyaçlarını doğru analiz edip buna uygun çözüm önerileri sunacak satış temsilcilerine ihtiyacı var. Sonuçta satın alınan ürün memnun kalmazsanız iade edebileceğiniz bir ürün değil. Pek çok alıcının yaşamak üzere satın aldığı konutta, alıcıyı karar verme sürecinde doğru bilgilendirecek donanıma sahip satış temsilcilerin olması gerekiyor. Konut alıcısının ihtiyacını doğru tesbit edip o ihtiyacı en doğru şekilde cevaplayabiliyor olmak gittikçe daha da önemi bir hale gelecek.’

  Girişimcilik Artık Buluşçuluğa Doğru EvriliyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir