Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Elişi Abajur Benzeri Yok Paha Biçilemiyor

Basit ve sıradan abajurlar asla birer sanat eseri sayılmıyor. Elişi abajurları oluşturmak ve olası alıcılarında hayranlık duygusu yaratmak için ‘oya gibi işlenmiş abajurların daima bir alıcısı vardır mantığı her zaman geçerli. Nitekim şimdi Avrupa, ABD ve Japonya’da her biri sanat eseri gibi değerlendirilen el işi ‘Lampshades’ modası yeniden başlamış durumda. Fiyatları olağanüstü yüksek. Yeter ki elde üretilmiş, sıradan olmayan desenlere sahip olsunlar.

Elişi Abajur

Halen elişi olarak işlenmiş abajurlar ABD’de 100 ila 500 dolara kadar alıcı buluyor. İhraç edilenleri de var. Avrupa’da el yapımı zarif abajurlar -biraz da evde kapalı kalmanın getirdiği psikolojik sıkıntı nedeniyle- ısrarla aranıyor. Dekoratif bir obje olmanın ötesinde insanlarda ruhsal bir dinginlik ve neşe yarattığı otoritelerce saptanmış.

Elişi Abajur
Elişi Abajur

El işi abajur üretimi aslında başlı başına sanatsal bir uğraşı. Yalnız evlerde değil, ofislerde de yaygın olarak kullanılmaya başlamış durumda, önemli olan ayrıntı benzersiz olması, hatta sipariş üzerine çok özel motiflerle üretilebilmesi. Bunların içinde sıcaklık etkisiyle kendi çeperinde dönenlerin yeniden moda olması da ruhsal sıkıntıları yok ediyor. Bu konuda özel sipariş alan yeni nesil işletmeler var.

El işi abajurlar aynı zamanda günümüzün anlamlı hediyelikleri arasında da yer alıyor, önemli olan, fabrikasyon üretimi olmaması ve daima ‘kupon’ özellikler taşıması. Bu yönleriyle büyük firmalar bayi ve müşterilerine ‘el yapımı abajur’ hediye ederek hem kendilerini hatırlatıyor, hem de onlara sanatsal değer taşıyan bir obje hediye ederek jest yapıyorlar.

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu