Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Elişi Yolluk Şimdiden Pazarı Hazır

Elişi yolluk özellikle Çukurova ve diğer güney illerimizin kırsalında iyi bilinen kazançlı bir işten bahsedeceğiz öncelikle. Ahşaptan yapılmış, pek de yer işgal etmeyen basit bir tezgâh ilginç üretiminiz için yeterli olabilir. Enlemesine ince kesilmiş kumaş ve bez artıkları ile her türlü elyaf sizin için hammadde kaynağı haline gelecek, önceden hem çekmemesi, hem de virüs ve bakteri gibi mikroplardan arınması için tümünü bir süre kaynatıp kurutmak gerekecek.

Elişi Yolluk
Elişi Yolluk

Adından da anlaşılacağı üzere, evlerin koridorlarına, karyola, beşik gibi gereçlerin zeminine serilebilen nispeten dar el yapımı basit ama gösterişli bir kilim çeşidi bu. Üretim için evinizin küçük bir odasını bu işe ayırmanız yeterli. Desen ve renk kombinasyonu gibi dertleriniz pek yok. Dokuma işlemi sırasında her şey kendiliğinden mükemmel biçimde oluşmuş olacak, internette konuyla ilgili derinlemesine bilgileri bulamayabilirsiniz. Konuyu daha iyi anlamak için durumunuz uygunsa köylerimizde bu işin nasıl yapıldığını incelemeniz yeterli. Daha çok yaşlı köylülerimizin geleneksel sanatlarından olan yolluk yapımıyla ilgili muhtarlıklarla ilişki kurabilir bilgi alabilirsiniz. Elişi yollukların dayanıklılığı bir hayli fazla. Çoğu toz tutmuyor, yıkanabiliyor ve hayli esnek oluyorlar.

kazançlı bir iş
Elişi

Aynı teknikle yapılmış kilimler ise yalnız evlerde değil, kolay yıkanması nedeniyle paspas olarak da sıkça kullanılıyor. En fazla talep gören yerlerin başında ise minibüs, tekne ve alışveriş mekanları var. Yuvarlak kesimlerin kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Her şey tanıtım ve üstünlüklerinizi yeterince pazarlamanıza bağlı. Kazancı hayli yüksek nispeten kolay bir iş bu.

Sermaye gerektirmeyen kazançlı iş fikirleri başlıklı yazımızda ilginiz çekecektir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu