Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / Emekliye Bireysel Sigortacılık İşi

Emekliye Bireysel Sigortacılık İşiBİREYSEL SİGORTACILIK

bireysel sigortacilikEmlakçı, pansiyon işletmecisi gibi eskiden emeklilere özgü kabul edilen işler artık kılık değiştiriyor. Bunların çoğu profesyonel meslekler haline geldi. Ancak emeklilere uygun hala birçok uzmanlık alanı var. Bunlardan biri de yerel sigortacılık. Eğer geçmiş iş hayatınızda iyi bir çevre edinmişseniz bir sigorta acentesi açmanıza hiçbir engel yok. Sigortacılık bir çevre ve portföy işi. Uzmanlığı zamanla kazanıp bir profesyonel haline gelmeniz ise işi önemsemenize bağlı bir şey.
Bir başka seçenek ise bir sigorta acentesinde “freelance” (serbest) çalışmak. Emekli insanları sahip oldukları mesleğe ya da piyasadaki tanınmışlık düzeyine göre değerlendirebilecek çok sayıda sigorta acentesi var. Sigorta müşavirliği (danışmanlığı) ise uzman emeklilerin yapabileceği bir başka iş. Fakat danışmanlık ülkemizde genellikle acenteler tarafından üstleniliyor, müşterilere bedelsiz olarak veriliyor.

Son günlerde yükselen uzmanlık alanı ise bireysel emeklilik konusunda “tanıtıcı” olarak görev almak. Kendisi bireysel emekli olan bir bireyin çevresine bu işteki pozitif incelikleri anlatması çok daha kolay.

  İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İndir Kazan Uygulaması Ek Gelir İmkanı Sunuyor

Evde, işte veya okulda artık her yerde para kazanmak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey …

Bir yorum

  1. 05335416420

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir