Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Emlak / Gayrimenkul Danışmanlığı İşi Kurabilirsiniz

Emlak / Gayrimenkul Danışmanlığı İşi KurabilirsinizEmlak / Gayrimenkul Danışmanlığı

Son yıllarda emlak sektöründe yaşanan yükseliş bu sahayı oldukça hareketlendirmiş durumda. Özellikle kurumsal bir şirketin çatısı altında franchise şube açarak düşük maliyet ve yüksek kâr marjı ile çalışılabilmesi, gayrimenkul danışmanlığını en çok cazip kılan nokta olarak dikkat çekiyor. 10 bin ile 25 bin TL arasında sermayeyle kurulabilecek gayrimenkul danışmanlığı ofisi için franchise veren şirketler şöyle:

emlak gayrimenkul danismanligi

ALTIN EMLAK

1998 yılından beri faaliyet gösteren Altın Emlak’ın 20 ilde 83 temsilciliği bulunuyor. Bu yıl şube sayısını 100’e çıkartmayı hedefleyen Altın Emlak’ın franchise vereceği iller arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Samsun ve Trabzon yer alıyor. Franchise giriş bedeli olarak 13 bin 500 TL + KDV alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise 15 bin TL olarak ifade ediliyor. Kâr payı alınmıyor. Franchise ofislerin yatırımı iki ayda amorti edebildiği ifade ediliyor.
Başvuru için: 0505753 83 77

INTERNATIONAL REALTY PLUS
ABD merkezli International Realty Plus, 2011 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Şu anda şube sayısı 14. 2014 yılı içerisinde başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde 25yeni şube daha açmayı hedefliyor. Hedefdeki yerleşim yerleri arasında Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Sakarya ve Konya ile Güneydoğu’daki iller bulunuyor. Girişimcilerden 5 bin ile 15 bin dolar arasında franchise giriş bedeli talep ediliyor. Bunun dışında ofis için yapılması gereken ortalama yatırım ise 10 bin dolar. Royalty bedeli olarak cironun yüzde 7’si alınıyor. Ofislerin ortalama kâr marjı yüzde 50 olarak ifade ediliyor. Realty Plus ofislerinin ortalama ciroları ise aylık 8 bin ile 25 bin dolar arasında değişiyor.
Başvuru için: 0216 30511 91

ERA TÜRKİYE

1971 yılında ABD’de kurulan ERA, bugün Avrupa’da lider konumunda bulunan, 3 bini aşkın ofisi, 38 binden fazla ofis sahibi ve gayrimenkul danışmanı ile 35 ülkede hizmet veren bir gayrimenkul ağı. Türkiye pazarına 2012 yılında giriş yaptı. Şu anda İstanbul, Antalya, Ankara ve Aydın olmak üzere dört şehirde, 23 bayiyle faaliyet gösteriyor. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlere 40 franchise vermeyi hedefliyor. Franchise başlangıç bedeli, Türkiye genelinde bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte, 9 bin dolar ile 15 bin dolar arasında değişiyor. Royalty bedeli olarak yapılan işlem üzerinden yüzde 6 ve yüzde 2 ulusal tanıtım fonu alınıyor. Yıllık 350 bin TL ciro hedefleniyor.
Başvuru için: 0212 345 0516-17

  Hobi bahçeciliği

RE/MAX

Türkiye çapında 234 şube ile faaliyet gösteren RE/MAX, bu yıl 40 franchise şube daha açacak. Türkiye geneline franchising verilmesi planlanıyor. Yatırım maliyeti 15 bin ile 28 bin dolar arasında değişiyor. Cirodan yüzde 6 royalty bedeli alınıyor. Ofisler için yıllık ciro hedefi ise 200 bin TL ile 5 milyon TL arasında değişiklik gösteriyor.
Başvuru için: 444 27 69 ya da
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

2 Yorumlar

 1. Emlak dünyası son yıllarda franchise veren firmaların çoğalması ile bu işi yapmayı düşünen kişi ya da kuruluşlara önemli fırsatlar sunmaya başladı.Global ya da ulusal pek çok markanın “emlakçılık” sektörüne önemli düzenlemeler getirdiği söylenebilir.
  Aslında emlak ofisi açmak isteyenlerin kendilerine sormaları gereken en önemli soru “bir markaya ne kadar ihtiyaç duyuyorum” sorusudur.Yıllarca bu tür firmalarda çalışmış birisi olarak bırakın yatırımcısına ,çalışanlarına bile pek çok açıdan katkı sağladıklarını düşünüyorum.Bazı noktalarda farklılık göstermelerine rağmen franchise veren emlak firmalarının yatırım koşulları şöyle özetlenebilir.

  5000 usd-25000 usd arası bir marka kullanım bedeli talep ederler(5 yıl süre ile)
  Aylık standart bir ödeme isterler(200 usd-1000 usd)
  Aylık cironuzdan belli bir oranda pay isterler(%5-%10)
  İyi dizayn edilmiş ve kurumsal imaja uygun bir ofis açmanızı isterler.(yatırım maliyeti size ait)
  Danışmanların ve Broker’ın düzenli olarak verilecek ve ücretli olan eğitimlere katılmalarını isterler.

  Yukarıda belirttiğim yatırım maliyetleri geri dönüşüm alabilme şansınızın en yüksek olduğu emlak sektörü olması nedeni ile bana göre en düşük riski taşımaktadır.Kısa sürede yatırımınızı karlılığa dönüştürme ihtimaliniz bireysel becerileriniz ve markanın gücünün birleşimi ile oldukça hızlı olacaktır.Ayrıca iyi bir danışman ekibi kurmanız markanın gücü ile daha çabuk olacaktır.

  Sık sorulan sorular.
  1.Emlak ofisi açmak basit,kolay ve daha az yatırım gerektirir.Neden bir franchise firması tercih edeyim.?
  Emlak işi bir pazarlama gücü gerektirir.Pazarlamak üzere aldığınız bir gayrimenkulü eğitim görmüş kalite bir ekip ile kolayca pazarlayabilirsiniz.Bu tarz bir satış ekibini en iyi şekilde bir kurumsal firma desteği ile kurabilirsiniz.Ayrıca aynı marka adıyla çalışan diğer ofislerle daha büyük bir pazarlama gücüne sahip olursunuz.Ayrıca seçeceğiniz markanın bilinirliği ve güvenilirliğine paralel olarak pazarlamak üzere gayrimenkul bulma konusunda da önemli avantajlarınız olur.
  2.Kalabalık bir satış ekibi yüksek bir personel gideri demek değil midir?
  Emlak sektöründe danışman çalıştırma uygulaması 100% performansa dayalıdır.Zaten çalışan danışman da firmanın çalışanı değil iş verdiği taşeronu durumundadır(İşe alımda sözleşme yapılır).Yani işi veren olarak yatırımcı danışmanın ürettiği satışın yüksek bir oranını kendisine öder(%45-50).Aylık bir maaş uygulaması olmadığından kazanç üretmeyen danışmana da ödeme yapılmaz.
  3.Bu şekilde firmaya çalışan bulmak zor olmaz mı?
  Günümüzde emlak işi pek çok insanın ilgisini çekmektedir.Ancak pek çoğu nereden başlayacağını bilmez.Zaten kurumsal bir marka ile anlaşmanın avantajlarından biri de budur.Kurumsal firma vereceği eğitimlerle verimli satış danışmanlarının yetiştirilmesinde önemli katkılar sağlar.Emlak işini meslek edinmiş tecrübeli danışmanlar içinse söylenecek söz ” siz maaş verseniz de onlar yüzde ile çalışmak isterler”.Ayrıca çalışan psikolojisinde “aidiyet” duygusu önemlidir.Büyük bir markanın parçası olmak kendilerine daha fazla güvenmelerini ve daha verimli iş üretmelerini sağlar.
  4.Hangi marka iyidir, hangisini tercih etmeli?
  Aşağıda bazı önemli emlak markalarının bağlantılarını inceleyerek koşullarınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

  http://www.remax.com.tr
  http://www.realtyworld.com.tr
  http://www.turyap.com.tr

 2. Az bir parayla düzenli günlük geliriniz olsun istermisiniz ne bayilik parası ne frence parası ne dosya parası nede proje parası nede komisyon parası istemiyoruz bizim çiftlikte doğal organik özgür tavuk köy yumurtası üretiyoruz az parası olup ta ne iş yapabilirim diye düşünen ve tarıma yatırım yapmak ist eyip de arazim yok diye düşünmeyin 600 dönüm arazimiz var burada sizde paranız ölçüsünde bize katılabilirsiniz verdiniz parada size bir ay gibi kısa bir sürede dönüyor kısaca size bir hesap yapalım
  örneğin bin adet tavuk alıyorsunuz tavuğun tanesi 10 Tl 1000×10 = 10 bin TL ediyor köy yumurtasının tanesi 750 KRŞ bin tavuk günlük ortalama 800 yumurta verir 800 x 750 =günlük 600 TL ediyor 600 TL de ayda 18 bin TL ediyor verdiğiniz para size kısa bir sürede dönüyor ilgilenen arkadaşlar eko tarım doğal ürünler must19_@.com tel 0541 440 81 51 youtubeda çorum/ sungurlu Mustafa kayar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir