Emlak Bayilikleri

ERA Gayrimenkul Franchise Veriyor

Gayrimenkul danışmalığı yapmak isteyen girişimcilere Era Türkiyeden kendi işini kurma fırsatı. Türkiye şantiyeye dönmüş durumda. Kentsel dönüşüm projeleri ve konut sektörüne yönelik yeni teşvikler ve yasalarla gayrimenkul alanında büyük bir iş potansiyeli doğmuş durumda.

ERA Türkiye’ye ERA Avrupa Konvansiyonundan özel ödül geldi

ERA Türkiye’nin  en başarılı ofisi, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ERA Avrupa Konvansiyonu ve ödül töreninde özel ödüle layık görüldü.

Dünyada ve Türkiye’de en hızlı büyüyen markalardan biri olan ERA Türkiye, başarılarıyla uluslararası gayrimenkul danışmanlığı sektöründe de öne çıkıyor.  ERA Avrupa, 10 Şubat 2015 Salı günü Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen ‘ERA Avrupa Konvansiyonu Ödül Gece’sinde, ERA Türkiye’yi de ödüllendirdi.

ERA Avrupa’nın gayrimenkul danışmanlığı sektöründe yer alan uluslararası ofislerini ödüllendirdiği geceye ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ve ERA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tansa Mermerci Ekşioğlu katıldı. ERA Türkiye’nin en başarılı gayrimenkul danışmanı ERA Koç brokerı Hüseyin Karakoç’da ERA Avrupa Konvansiyonu ve ödül törenine katılarak gayrimenkul sektörünün bu prestijli ödül gecesine tanıklık etti.

ERAgayrimenkulturklogo

ERA Türkiye, Avrupa’da öne çıkıyor

ERA’nın dünyada ve Avrupa’daki başarısını global bir marka olarak Türkiye’ye gururla taşıdıklarını ileten ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, “ERA Türkiye olarak ERA Avrupa’nın en iyi profesyonellerinin ödüllendirildiği törende ödüle layık görülmekten büyük onur duyuyorum. ERA Global’in dünyadaki 40 yılı aşkın marka gücü desteğini arkamıza alarak, sektörde farklı bir bakış açısı, yenilikçi bir yaklaşım ve bilgi birikimi katma amacıyla hedeflerimizi hızla gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türkiye’nin, gayrimenkul sektöründeki gelişiminin Avrupa’da da dikkat çektiğini belirten Ekşioğlu, “ERA Türkiye olarak biz de dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlığı şirketinin önemli bir parçası olarak, Türkiye’de, nitelikli ve bilgili danışmanlık felsefemizle bu sektöre katkı yapmayı sürdüreceğiz. Sektördeki ilk ve tek gayrimenkul danışmanlık akademimiz, saha desteklerimiz ve uygulamalı iş modelimiz sayesinde tüm ofislerimizin başarıları uzun soluklu işletmeler haline geliyor ve bu başarıları sayesinde ödül almamız bizi çok mutlu ediyor.” diye konuştu.

Türkiye, gayrimenkul sektöründeki gelişimiyle Avrupa lideri

ERA’nın Avrupa genelinde gerçekleştirdiği 2015 Avrupa Pazarlama raporuna göre Avusturya, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, Portekiz ve Türkiye gibi ülkeleri kapsayan araştırması, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki büyümesini gösterdi.

2013 ve 2014 konut işlemler sayısı karşılaştırmasında ise Türkiye, 2013 yılına göre kısmi bir düşüş gösterse de 2014 yılında da açık ara gayrimenkul sektöründe Avrupa’daki birçok ülkeden daha avantajlı bir pozisyonda olduğu görülüyor. Türkiye, 2014 yılı içinde 1 milyon 110 bin 280’lik konut alım işlemiyle Avrupa genelinde birinci sırada yer alıyor.

Avrupa başkentlerinde fiyatlar yüksek seyrederken ülkemizde durum farklı seyrediyor. 2014 yılı başkentlere göre konut fiyat ortalamasında en pahalı şehir, 1 milyon 600 bin Euro ortalamayla İsviçre’nin başkenti olan Bern olurken, Türkiye (Ankara) ise 70 bin Euro ortalama ile Bulgaristan’ın (Sofya) arkasından en düşük ikinci şehir olarak dikkat çekiyor.  İstanbul ve Ankara kıyaslandığında ise ticari başkent olarak İstanbul çok daha öne çıkıyor.

Mortgage sistemi önümüzdeki yıllarda önemli fırsatlara sahip olacak

Raporda Mortgage sistemi Türkiye’de bilindik anlamıyla değil konut kredisi olarak uygulanıyor. Global mortgage sistemi olmamakla birlikte önümüzdeki yıllarda önemli fırsatlara sahip olması bekleniyor. 2010 yılında 0,70ler civarında olan konut kredisi oranları, global krizin etkisiyle yüzde 1’lerin üzerinde seyretmeye başladı. Ekonomideki istikrar politikaları sayesinde bu oran bugünlerde 0.90 seviyelerine kadar ulaştı.
Önümüzdeki yıllarda bu faiz oranının daha olumlu sonuçlara ulaşılacağına ve düşüş görüleceğine inanmakla birlikte şu anda maksimumda 120 aya varan vadelerin öncelikle 180, sonraki aşamada 240 aylara varılacağı bekleniyor.

Sektör: Hizmet
Ürün Hizmet Kapsamı: Gayrimenkul Danışmanlığı
Merkez Ülkesi: ABD
Kuruluş Yılı: 2012
Firmaya Ait İşletme Adedi: 1
Bayi/Franchise Adedi: 35
Sağladığı İstihdam: 300
İş Fırsatı: Franchise
Başlangıç Bedeli: 9.000$-20.000$ KDV (Bölgesel.)
Yatırım Bütçesi: 40.000TL-70.000TL
Bütçe Aralığı
Kullanım Bedeli
Ortalama Kâr Oranı:
Kârdan Alınan Pay: %6 + %3 (Reklam Fonu)
Bayi/Franchise Hedefi: 2015 yılı – 100 ofis
Hedef Bölge: Turkiye Geneli – Öncelikle İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir
Yer Seçimi: Var
Personel Eğitimi: Var
Proje Eğitimi: Var
Pazarlama Eğitimi: Var

Franchise Yöneticisi
Caner Öner

Bağdat Cad. No:240/A Kadıköy
İstanbul – TÜRKİYE
T. 0216 386 13 71 F. 0216 386 13 30

Gayrimenkul sektörüne yönelik iş kurmak için bayilik veren firmalar başlıklı kategorimizde binlerce marka bulunmaktadır.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Franchise veriyorda kime veriyor… Cemaate veriyir galiba.. Site Emlak bunun ornegi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu