İş Fikirleri ve İş Kurmak

Eski CD’leri MP3 Formatına Çeviren Online Platform

cd ile iş fikirleri, online platform iş fikirleri, girişimci, iş fikri, iş fikirleri, yeni iş fikirleri, yeni yatırım fırsatları

Genel Bakış:
ABD’de kurulan Murfie adındaki online platform fiziksel diskleri, internetten indirilebilmeleri için dijital formata çeviriyor.

İhtiyaçlar:
Murfie ile ilgili aşağıda göreceğiniz detaylardan da anlaşılacağı gibi bu tür bir iş kurmak için; güçlü bir yazılım altyapısı, dönüştürü ve fiziksel materyallerin kargolanması için uygun bir sistem geliştirmeniz gerekiyor.

Başarı İçin İpuçları:
Murfie kullanıcıları platforma ücretsiz üye olabiliyor. Ardından CD’yi koruma amaçlı materyaller ve bir özel bir kutu içeren “Kit” isteğinde bulunuyorlar. Bu Kit aracılığıyla, üyeler eski CD’lerini Murfie’ye gönderiyor-CD gönderim masrafı Murfie tarafından karşılanıyor- ve Murfie CD’yi online shop’una yerleştiriyor. Üye göndermiş olduğu CD’nin fiyatına karar verip online mağazaya bu fiyatı kaydediyor. Böylece CD’ler diğer üyeler tarafından satın alınabiliyor ve müşteri satın aldığı CD’yi dijital olarak kendi bilgisayarına indirebiliyor. Ayrıca Murfie’ye gönderilmiş olan fiziksel CD Murfie tarafından depolanıyor.
Buna benzer inovasyonlar Müzik endüstrisine has değil. Bookscan adlı şirket fiziksel kitapları e-book’a dönüştürerek satıyor. The Brazillian film kiralama servisi de filmleri dijital formata sokarak satışını yapmaktadır. Murfie’nin farkı ise kullanıcılarının kendi aralarında satış yapmasına imkan vermesidir. Belki de Murfie’nin bu inovasyonu e-book, film vb başka ürünlerle ilgili başka iş fikirleri doğmasına da öncülük edebilir.

Sürekli Para Kazandıracak İşler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu