Anasayfa / Bayilik ve Franchise / Etiler Marmaris franchise veriyor

Etiler Marmaris franchise veriyor
Etiler Marmaris franchise

Etiler Marmaris franchising, Etiler Marmaris bayilik
Tekstilci kimliğiyle bilinen Hikmet Tanrıverdi, Temmuz 2010’da satın aldığı Etiler Marmaris Büfe ile fast-food (hızlı yemek) sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

Satın alma bedeli dahil bugüne kadar 3 milyon dolar civarında yatırım yaptıklarını belirten Hikmet Tanrıverdi, “Aldığımızda 23 olan büfe sayısı 59’a çıktı. 2011’i 100 büfe, 2015’i ise 400 büfelik bir zincir olarak tamamlarız. Hedefim, global bir restoran zinciri çıkarmak. Başka bir alanda global marka yaratamazdım. Burada olacağına inanıyorum. Islak hamburgeri, dilli kaşarlıyı dünyaya tanıtacağız” dedi.

etiler-marmaris-bayilik-veriyor

Etiler Marmaris, Marmaris isminin peşinde

Kökleri 1960’a kadar giden Etiler Marmaris Büfe’yi satın alıktan sonra, Marmaris Büfe ismini tescil ettiren kişilerden de isim hakkını alan Tanrıverdi, ‘Marmaris’ isminin önüne-arkasına başka kelimeler eklenerek kullanılmasından kaynaklanan karışıklıklar olduğunu, bunlarla ilgili hukuki mücadeleyi de sürdüreceklerini söyledi. İsminde ‘Marmaris’ kelimesi bulunan bazı büfelerin de kendi çatıları altına girmek talebinde bulunduğunu belirtti.Tanrıverdi, Etiler Marmaris Büfe’nin 2015’te yüzde 30 merkez şubeler, yüzde 70 de franchise şube planladığını söyledi. Tanrıverdi franchise için gerekli yatırım miktarını şöyle açıkladı: “100 bin-150 bin TL arası yatırım gerekiyor.” Tanrıverdi, 2011’de 5 milyon dolar yatırım ve 40 milyon TL ciro beklediklerini de söyledi.

Etiler Marmaris 5 ayda yüzde 160 büyüdü

BÜFECİLİĞİ kurumsal bir yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını vurgulayan Hikmet Tanrıverdi, 5 ayda yüzde 160 büyüdüklerini, müşteri sayısında ise yüzde 200 artış yakaladıklarını söyledi. Bu süreçte 250 olan çalışan sayısı da 580’e çıkmış. 2015’te çalışan sayısının 6000’e ulaşması bekleniyor. Paralel alanlardan teklifler aldıklarını belirten Tanrıverdi, belli bir aşamadan sonra olabileceğini kaydetti. Malatya’da şube açmak için teklifler aldıklarını söyledi.

Etiler Marmaris 5 ülkede tescilledi

Türkiye’de ünlü simaların uğrak yeri olarak da bilinen Etiler Marmaris Büfe’nin marka tescili ABD, Almanya, İngiltere Fransa, Japonya, Rusya’nın da aralarında bulunduğu Madrid Protokolü’nü imzalamış 85 ülkede yapıldı. Yurtdışı yapılanmasına 2012’den sonra Avrupa Birliği ve Ortadoğu ülkelerinden başlayacaklarını anlatan Tanrıverdi, “Avrupa’da Almanya ve Avusturya’yı ve Ortadoğu ülkelerini öncelikli hedef pazarlar olarak belirledik” dedi.

Berk ARSLAN

Satış Pazarlama ve Franchise Yöneticisi
Sales & Marketing and Franchise Manager

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş.
Acıbadem Mah. Çeçen Sok. Akasya Evleri Kent Etabı No: 25/A A Kule Blok Kat:7 Daire:9 34660 Üsküdar / İstanbul

Tel : (216) 407 27 27
Fax : (216) 290 79 63
Cep: (533) 813 97 13

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

2 Yorumlar

 1. Merhabalar,

  Franchise şartları ve bilgi için lütfen http://www.etilermarmaris.com.tr adresinden bize ulaşın

  • merhabalar, etiler marmaris büfe türü bir işletme açmak istiyorum.
   bu konuda beni nasıl bilgilenririr ve yönlendirebilirsiniz,

   şimdiden teşekkürler,
   iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir