Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Evde Çalışarak Yapılacak İşler

Evde Çalışarak Yapılacak İşlerEvde yapılabilecek işler

Ekonomik krizlerde işsiz kalan kadınlar, içindeki girişimciyi keşfedince ‘evden çalışmak’ kavramı doğdu. Uzmanlara göre ev-ofiste başarının ilk koşulu iyi bir iş fikri. Başlangıç için de internete bağlanmak şart.

Kadınlar için İnternnetten Kazanç Sistemleri

İş hayatındaki kadınların başlıca iki derdi var; biri erkek egemen yapı, diğeri ise ekonomik krizler. Özellikle 1999 yılında başlayıp, etkileri halen hissedilen ekonomik sarsıntıların ardından en çok yarayı alan yine kadınlar oldu. İşsiz kaldık, iş bulamadık, ekonomik özgürlüğümüzü bu krizler ve erkekler birçok kez elimizden aldı.

Sonuçta, işsiz kalan eğitimli, yetenekli ve akıllı kadınların çoğu kendine yeni bir yol çizmek zorunda kaldı. Hatta, öylesine zekice bir yol buldular ki, şimdi fırsat çıksa da, asıl işlerine geri dönmüyorlar. Tutundukları dal; İngilizcesi “home – office”, Türkçe’de ise, tam bir karşılık konulmasa da, şimdilik “ev ofisi” denilen yöntem. Daha önce çalıştıkları alanda, ya da hiç tanımadıkları bir iş dalında maceraya yelken açıp, evin bir kısmını atölye ya da ofis haline getirip, “para ve prestiji evden kazanan” kadınlar, herkese meydan okuyor; en başta da ev kadınlığına ve 09.00 – 17.00 sistemiyle çalışmaya…

Peki, işsiz kadınlar evden hangi işleri yapabilir, nasıl bir yol izlemeliler? Evden çalışan profesyonel iş kadınları neler öneriyor? Dört gün boyunca evinizde yapacağınız işleri irdeleyeceğimiz bu dizi sonunda, mevcut işlerinizden ayrılıp, kendi işinizin patronu olmak isteyebilirsiniz. Home – office kadınları mutlu, özgür ve zengin olacağınızı garanti ediyor.

Psikoterapist Nathaniel Branden “Kadının Özgüveni” isimli kitabında şöyle diyor: “Bir kadın bir diğerinden daha zeki ve daha farklı fikirlere sahip ama daha az başarılı olabilir. Başka bir kadın ise kendi fikirlerini çok daha fazla ciddiye aldığı için onları besler, geliştirir ve işyerinde kabul ettirmek için savaşır. Fark beyin gücünde değil, gayret ve motivasyonda, yani kendini adamada yatar.”

Her şey doğru ve gerektiği gibi yapılsa bile, ilk fikirle kazanmak her zaman mümkün olmayabiliyor. İlk zaferden önce birçok fikir bulmak ve sunmak zorunda kalındığı gibi, çoğu için günler, hatta aylar boyunca verilen tüm uğraşlar çöpe atılabiliyor.

Unutmamalı, sabır, üstün başarılı insanların en belirleyici özelliğidir.

İlk başarısızlıkta yılmayınBaşarısız olunsa da üzülmeye gerek yok çünkü kurulan her işletmenin neredeyse yüzde 90′ı ilk 5 yıl içinde kapanıyor. Bu nedenle, kendi işini kurmak isteyen kadınlara ilk dileğimiz: İyi şanslar…

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nin (ABİGEM) verdiği bilgileri göre, Türkiye’de kadının zorunlu çalışma hayatına katılımı 1955 yılından 2001 yılına kadar yüzde 72′den yüzde 28′e kadar indi. Kadın iş gücünün çalışma hayatına katılımı azalarak devam etmekte. Nüfusun yüzde 11-12’sini çalışan kadınlar oluşturuyor ve bunlardan yalnızca yüzde 7’si işveren.

Amaç, kadınların çalışma hayatına katılımını artırabilmek olduğu kadar, işsiz kalmış ya da hayalindeki iş ortamını bulamayan kadınların kendi fırsatlarını yaratabilmelerini sağlamak.

Sermayeniz kısıtlıysa en cazibi evden çalışmakGirisimcilik.org‘un kurucularından, ekonomist Aysan Doğaner, evinde iş kuran kadınların en belirleyici özelliklerinin başında, çalışma sistemine karşı durmaları geldiğini söylüyor. Ücretli olmanın ve saatlere bağımlı çalışmanın, yeteneklerinin ve potansiyelinin farkında olan birçok kadın için dezavantaj yaratabileceğini söyleyen Doğaner, şöyle devam ediyor:

Ne değil, nasıl?

Kendi işini kurmak isteyen kadınlar, ne yapması değil, nasıl yapması gerektiğine uzmanlaşmalılar. Sonuçta, ellerindeki sermaye kısıtlıysa, en cazibi evden çalışmak. Zaten bir evdeki çalışma odası, bir ofisin tüm donanımına sahip. Başlangıç için, internete bağlanmak, ayrı bir telefon hattı çekmek ve bir de web sitesi kurmak, istediği işi yapabilir duruma getirebiliyor kadınları.

En büyük desteği de, kendisi gibi çalışma arzusu içerisinde olan kadınlardan alacaklardır. Yeter ki, yapabilecekleri ve evden yürütebilecekleri işin ne olacağına karar versinler.”

Motivasyon. İş kurabilmek için gerekli motivasyona sahip olmak en önemli ve birincil adım. Finansman dahil tüm diğer gerekli etkenler, güçlü bir motivasyondan daha gerekli değil.

Kariyerini ücretli bir işte çalışarak gerçekleştirmeyi hedefleyen iyi eğitimli bazı kişilerin yaptıkları işle bir türlü motive olamadıkları gözleniyor. Aslında bunun nedeni, çoğu zaman içlerinde var olan ve keşfedilmeyi bekleyen girişimcilik tutkusu. Bu tutkuyu keşfedip, kendi işini açan girişimci inanılmaz bir potansiyeli de harekete geçirmiş oluyor.

Başarılı bir iş fikri nasıl belirlenir?
Evinde, kendi işini kurma motivasyonuna sahip kadınlar için başarının ilk koşulu iyi bir iş fikri oluşturmak. İş fikri belirlenirken, öncelikle bugüne kadarki iş deneyimleri, ustalıkları ve becerileri göze alınmalı. İş fikirleri, deneyimlerden ibaret de olmayabilir. Önemli olan tüm fırsatları değerlendirebilmek.

Ekonomist Aysan Doğaner’in önümüzdeki günlerde yayımlanacak “Girişimci olmak ya da olmamak” isimli kitabında, kadınların bir arayış içinde olması ve etraflarında olup biteni gözlemlemesi gerektiği anlatılıyor. İş örneklerini incelemesi ve analiz etmesi gerektiğini söyleyen Doğaner, şöyle diyor:

“Bir gün, hem de hiç beklemediğiniz bir anda haftalar boyu yaptığınız gözlemler bir kristal gibi değerli bir iş fikri olarak karşınıza çıkacak. Yollarda, alışveriş merkezlerinde, eğlencelerde geçirdiğiniz zamanın ödülü, bir piyasa sezgisi olacak. Kendi öz gözlemlerinizden kaynaklanan bu sezgi, bu içinizden gelen ses, her kritik dönemeçte size doğru yolu seçmenizi sağlayacak.”

  Kuzu Göbeği ve Trüf Mantarı Ek Gelir Kapısı Oldu

İşe başlamadan önce yerine getirilmesi gereken yasal prosedürlerin öğrenilmesi gerektiğini vurgulayan Doğaner, “Kadınlar kendilerinin temin edemeyeceği bilgi, beceri, ustalık ve işgücü girdileri var mı, finansman yeterli mi, diye de sormalılar” diyor.

5 bin dolarla bile iyi işler kurulabilir

‘Sermayem az, ne iş yapabilirim?’ diyen kadınların bahanesi kalmayacak. Ekonomist Atilla Başlar, en az 5 bin dolar sermayesi olan kadınlara yönelik iş fırsatlarını anlattı.

Ekonomist Atilla Başlar, 2001 ekonomik krizinden sonra işsizlikle baş etmeye çalışan ülke ekonomisinin kendisine gelmeye başlamasına rağmen, eğitimli beyaz yakalıların bu krizden herkesten daha fazla etkilendiğini söylüyor. “Belli bir birikimi olan kadın erkek birçok beyaz yakalı, hayalindeki işi kurmak için harekete geçti” diyen Başlar, şöyle devam ediyor:

“Ancak yeterli sermayesi olmayan birçok kadın zorunlu ev kadınlığına başladı. Eminim, iş hayatına alışmış bir kadın için evde boş oturmak dayanılmaz bir duygu olmalı. İşte böyle durumdaki kadınlar az sermayeyle evden yürütülebilecek işler bulmaya başladı.”

İşte iş fırsatları

Yabancı dil, matematik, Türkçe dersleri gibi konularda özel ders vermek, soğuk sandviç, salata satan büfe açmak veya ev yemekleri satılan küçük bir lokanta kurmak akla gelen ilk iş fikirleri arasında. Başlar, kadınların denediği ve başarılı olduğu, işsiz kadınlara da tavsiye ettiği, en az 5 bin dolarlık sermaye gerektiren işleri şöyle sıraladı:

• Çevresi geniş, dışa dönük, girişken kadınlar için tur, düğün gibi etkinlik organizatörlüğü evden kolayca idare edilebilecek bir iş fikri olabilir. Ayda 2 defa 15′er kişinin katıldığı bir etkinlik organize edilse ayda tahmini 6000 YTL (6 milyar lira) ciro yapılabilir. Bunun da yüzde 60-70′i masraflara gitse gayet makul bir düzeyde kazanç elde edilebilir. Organizasyon işine başlamak için öncelikle mekânlarla görüşmek, fiyat anlaşması yapmak, özel etkinlikler için fikirler geliştirmek, anlaşma sağlanınca da maliyeti düşük el ilanları ya da internet vasıtasıyla müşterilere ulaşmak, başlangıç için yeterli olabilir.

• Bir diğer seçenek internet üzerinden iş kurmak. Evde bir bilgisayar ve internet bağlantısının ardından, internet üzerinden servis sağlayıcılarına ulaşıp, sayfa anlaşması yapmak yeterli. Kadın, çocuk, alışveriş gibi konular hakkında web sitesi kurularak, reklam alınarak, gelir sağlanabilir.

• Bir başka iş alanı ise özelleştirilmiş ve uzmanlaşılmış bir konuda e-ticaret sitesi kurmak. İnternetten ulaşabileceğiniz bazı bilişim şirketleriyle anlaşarak yılda 1000 dolar gibi fiyatlara e-ticaret altyapısı temin ediliyor. Tek yapmanız gereken, iyi bir internet altyapısı kurup, şirketlerin sizi yönlendireceği kurumlara yasal başvurularda bulunmak. Sonrasında istediğiniz ürünü satabilirsiniz.

• Medyada tecrübe kazanmış kadınların ayrı bir avantajı var. Şirketlerin basın halkla ilişkiler konusunda ihtiyaçlarını karşılayan bir şahıs şirketi kurmanın maliyeti bir bilgisayar, e-mail ile faks yazılımı, bir telefon ve medyadan kişilere ulaşabilmek için bir telefon listesi.

• Bilgisayar mühendisi veya bilgisayarlara meraklı kadınlara önerilebilecek bir iş fikri de, yazılımcı olmak. Evden, bir bilgisayarla rahatlıkla yazılım geliştirilebilir. Yazılımcılara uygun bir diğer iş ise veri madenciliği. Şirketler piyasayla ilgili istediği bilgileri “veri madencilerine” toplattırıyor.

• Takı tasarım konusunda çalışan kadınlar da güzel örnekler arasında. Evde yarattığınız takıları internet sitesi kurarak satışa çıkarabilirsiniz. Hatta pazarlarda bir koleksiyon çantasıyla satışa sunabilirsiniz.

Emlak sektörü gözde

• Son günlerde emlak sektörü hareketlendi. Çevresi ve bağlantıları güçlü olan kadınlar evden veya aylığı 250-300 YTL’ye kiralanacak bir ofis kurarak emlakçılık sektörüne yönelebilirler.

• Toplam kalite yönetimi danışmanlığı da yapılabilir. SA 8000, OHSAS, ISO, HACCP gibi kalite standart belgelerinin alınabilmesi için şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilmek için minimum 3-5 yıllık bir tecrübe ve mühendislik eğitimi yeterli olabiliyor. Kurslarda uzmanlaşıp sertifika almanın maliyeti ise 3000-5000 YTL arasında.

• Ülke gündemini yoğun bir şekilde işgal eden Avrupa Birliği de çeşitli iş imkânları sunuyor. AB hibelerine proje hazırlama konusunda danışmanlık hizmeti vermek, konuya uzak sivil toplum kuruluşlarına, kamu ve özel kurumlara katma değer sağlıyor. Bunun için yabancı dil bilgisi şart. İnternet üzerinden veya AB bilgi ofislerinden bilgi alınabileceği gibi, bu alanda hizmet veren kuruluşlarla bağlantıya geçerek, bu alanda uzmanlaşmak gerekiyor.

Grafik merakınız varsa

• Az sermayeyle kurulabilecek bir diğer iş ise dijital baskı hizmetleri, grafik tasarımı gibi alanları içeren reklamcılıkla ilgili. Fiyatları 10 bin doları aşmayan dijital baskı yazıcıları, grafik tasarımına meraklı ve bu alanda tecrübe kazanmış kadınlara cazip iş fırsatları sunmakta. Bunun içinse, bu alanda hizmet veren baskı kuruluşlarıyla irtibata geçerek, evde yapılan tasarımları satarak dışarıdan hizmet sunulabilir.

• Kitap editörlüğü, redaksiyon yapmak ve kitap yazmak ise yazın diliyle ilgilenen kadınlara bilgisayarla yapabilecekleri cazip bir iş imkânı olarak önerilebilir. Yayınevlerinin dikkatini çekmek için, dilbilgisi pek iyi olmayan bir kitabın eleştirisi yayınevine gönderilebilir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde El Yapımı Pastacılık ve Pasta Süslemesi

Birçok insanın, yiyecek işine dair romantik fikirleri vardır, özellikle de bu iş el yapımı pastacılık …

154 Yorumlar

 1. evde alçı hediyelik eşya yapmak

  arkadaşlara bir yardımım dokunur düşüncesi ile yazma gereği duydum.evinizde alcı hediyelik esya uretıp satabılırsınız……maliyeti yok denecek kadar az. çıkan ürünü çok güzel eskitme boyadıktan( antik görünüm ) sonra ürünün polyester , alçı yada başka bir metaryalin olması tüketiciyi pek ilgilendirmediğini gördüm.açıkçası elde edilen ürünün hoş görünmesi müşteri için yeterli.

  ALÇI hediyelik eşyada en önemli nokta doğru obje seçimidir ( çok önemli )
  çıkardığın ürün doğru seçimse nasıl boyarsan boya o ürün kendini sattırır.doğru obje demişken ben pek tavsiye etmiyorum ama piyasada en çok satılan modelleride üretebilirsin.ama önemli olan kendine ait çizgiler taşıyan modeller üretmek ama dediğim gibi iyice düşünüp sonra karar vermek çünkü bu ürünleri çıkarmak için yapılan kalıpları çıkarmak çokta kolay değil zamana ve emeğe dayalı bir zahmet..kalıbı çıkardıktan sonrada alçı ürünleri seri üretip toptan ( toptan satış için eleman yada ortak ihtiyacı doğar ) yada parekende istediğiniz fiyata satabilirsiniz.
  biraz yorucu aynı zamanda zevkli olan bir iş ama emeğinizin karşılığını kesnlikle ama kesinlikle alırsınız diyorum.tahmini ne kazanırım sorusuna gelince toptan satışı düşünmezsek işlek bir yerde yarım gün açılan bir serginin aylık net kazancı ( biraz yanılma payım olabilir ) 2.500 __4000 ytl dir.bir başka yolda sergi tezgah açmadan hediyelik eşya dükkanlarına toptan satış yapabilirsiniz.tezgah açmadan toptan satışlarda kazanç miktarı tezgah açmaktan daha iyidir.çalışmak isteyen para kazanmak isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum.

  alcı hediyelık esya üretmek isteyen arkadaşlar bana
  yilmazfaruk811@hotmail adresinden ulaşabilirler..

 2. Bursa’da ikamet etmekteyim.Evde yaprak sarma,börek,kek, pasta,mandal montajı,kalem montajı gibi her türlü işi yapabilirim.Günü olan bayanlar sipariş verirlerse,zamanında istedikleri tüm yemekler zamanında teslim edilir.

 3. larissa kabakçı

  Merhaba ben öğrenciyim ve her öğrenci gibi ek iş arıyordum. Arkadaşımızın biri bana Silva diye bir markanın kataloğunu getirdi ve satış yaparsam çok güzel para kazanacağımı söyledi. Bende okuldaki tüm arkadaşlara onların arkadaşlarına herkese gösterdim çok yüklü bir sipariş topladım ve silvaya verdim. ay sonunda yaptıgım alışverişten hediye puanlar verdiler hediyeler verdiler. 1 yıl oldu ve okulumu ailemden destek almadan bitirdim. ve hala çok güzel satış yapıyorum . Arayın birşey kaybetmezsiniz arkadaşlar 444 1 761

 4. ek gelir elde etmek isteyen herkese ersağı tavsiye ederim..satışında%45 üye cirosundan%10 pirim kazanmak istemezmisiniz? üyelik ücreti olmadan ürünleri alıp hem satışını yapabilir hem de kar elde edebilirsiniz.sponsor numaram.613681 bu numara ile üye olup kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.hepimize bol kazançar diliyorum iyi günler dilerim…

 5. Merhaba arkadaşlar artık hepimiz avon orflime dore gibi şirketleri tanıyor ve biliyoruz. Beş yıla yakın bir süredir avon yapıyordum fakat bir adım bile ilerleyemedim inanın. İki üç ay öncesinde forivia diye bi firmayla karsılaştım ve iyikide karşılaşmışım üç ayda ben bile inanamadım üyelerim kendiliğinden üye olmak istiyorlar. Ürünleri Takı atlet , bodyler iç çamaşırı, pijama,gecelik. tayt ç
  orap,çeyizlik saten gecelik takımlar, mutfak araç gereçleri, süper mikrofiber bezler, konsantre deterjanlar, bebek bodyleri, hamile iç giyim, korse…… ÇOK ÇEŞİTLİ ÜRÜN YELPAZESİNDEN MUTLAKA EVİNİZİN İHTİYACI ÇIKACAKTIR. VE ÜRÜNLERİN NASIL SATILDIĞINA ŞAŞIRACAKSINIZ!!!
  ÜYELİĞİN HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOK
  SATIŞ ZORUNLULUĞU YOK
  VEEEEEE ÜCRETSİZ!!!!
  DENEMEYE DEĞMEZ Mİ?

 6. Elit Koltuk Yıkama

  Merhaba…

  Koltuk yıkama ve temizleme ile ilgili tüm makina ve aparatlar hazır setler şeklinde satılıktır.Kendimiz de bizzat içinde olduğumuz bu sektörle ilgi aklınıza gelebilecek tüm destek ve eğitimleri setlerimizden alan herkese ücretsiz veriyoruz.Nasıl yapılır, nereden başlanır, ne kadar sermaye gereklidir, evden yapabilir miyim, ek iş olur mu, ne kadar kazanabilirim, ek gelir getirir mi?Öğrenciler, az sermayeyle iş kurmak isteyenler, evden yapılabilecek iş arayanlar, ek gelir elde etmek isteyenler tüm bu sorularınız için hemen irtibata geçin. Ücretsiz danışmanlık çerçevesinde organizasyonunuzu kuruyor ve anahtar teslim hale getiriyoruz.1.000 TL ile 5.000 TL arasında değişen setlerimizden birisini alarak bu işe hemen başlayabilirsiniz.Beraberinde hediye olarak göndereceğimiz deneme boy endüstriyel kimyasallar ile kısa süre içerisinde yatırdığınız parayı amorte edebilirsiniz.Kişi başı 500 TL den başlayan fiyatlarla iş sahibi olun.Saatte minimum 50 TL kazanın.Çalışma gün ve saatlerinizi siz ayarlayın.Acele edin, yaz sezonunu boş geçirmeyin.Siz tamam diyene kadar yanınızda olacağız.
  elitkoltukyikama@hotmail.com

 7. KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL TC KİMLİK NUMARANIZLA TÜM SUBELERDEN KREDİNİZİ HEMEN KULLANABİLECEKSİNİZ KREDİ CEKİM İSLEMLERİNDE DOSYA MASRAFLARİ PESİN ALINIR KOMİSYON KREDİDEN SONRA ALINIR SİZE HİC PARA VERMEDEN KREDİ CIKARTICAGINI SOYLEYENLER İSLEMLERİNİZE BİLE BAKMAZ SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİ KULLANILIR HALE GETİRMEKTEYİZ MİNİMUM 15.000TL MAXİMUM 100.000TL 36 AY VADELİ OLARAK CIKARTILIR DAHA FAZLA VADE BDDK TARAFINDAN KALDIRILMISTIR. UFAK MEBLALAR İCİN RAHATSIZ EDENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR KREDİNİZİ HEMEN KULLANMAK İCİN OZGUR BEYLE GORUSUN İRTİBAT NO : 0543 441 94 08

 8. BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ?
  ÇAĞRI MERKEZİ DENEYİMİ OLAN YADA DENEYİM KAZANMAK İSTEYEN
  TÜRKİYENİN HER YERİNDEN EVİNDEN ÇALIŞACAK ÇALIŞMA ARKADAŞLARI
  ARIYORUZ….
  http://www.avabayi.com/ava-ltd-sti-kazanc-plani/
  http://www.avabayi.com/…/www.avabayi.com/ava-temsilci-bilgi/
  SAYFAMIZI İNCELEDİKTEN SONRA İLETİŞİM NUMARANIZI BIRAKIRSNIZ BİLGİ İÇİN
  SİZİ EN KISA SÜREDE SİZİ ARAYACAĞIZ

 9. Merhaba.
  Stres ve hızlı onayı olmadan kişisel ya da işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi Başbakan faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için, güvenli olup, bu e-postaya cevap lütfen. (privateloaninvesment@outlook.com) gerekli ad ve miktarı.

  bize ulaşın bugün (privateloaninvesment@outlook.com)

 10. feride yıldız

  evde nikah şekeri yapmak istiyorum bursa -inegöl

 11. feride yıldız

  merhaba bursa inegölde yaşıyorum evde nikah şekeri yapmak istiyorum

 12. Evde iş yaparak katkıda bulunmak istiyorum.acil

 13. evde iş yapmak istiyorum kulak çöpü işi

 14. yaşlıda bakarim evde 2 iki tane kizim var sorun olmaz evim müsait

 15. kendi evimde çocuk bakmak istiyorum küçükçekmece ikitellide oturuyorum ihtiyacım var 0507 774 00 26

 16. Ek gelir isteyen paraya ihtiyaci olanlar zor durumda olanlara iş verilir 0538 928 3843

 17. özgür bey bu bahsettiğiniz sistem tefeciliğin yeni versiyonudur. insanlardan zaten banka faiz alıyor,üstüne siz de en az onlar kadar alıyorsunuz. ama ne yapalım ki insanlar borç batağında olduğundan sizin gibilere muhtaç kalabiliyorlar.

 18. antalyada yaşıyorum evde ek is istiyorum

 19. Meraba yakupluda oturuyorum kalem etiket paketleme temizleme kutu katlama davetiye katlama herturlu isi yapabilirim acil ise ihtiyacim var lutfen donus yaparmisiniz teskkur edrim

 20. teşbih dizme.kalem mandal montajlama,kına poşetleme,kutu katlama işi yapmak istiyorum 05396535432

 21. evde etıket ısı yapmak ıstyorum 05345657138

 22. Merhaba evde ewk is olarak paketleme isi gibi isler yapmak istiyorum yasim 25 annem ve babababamlarla birlikte halici oglunda ikamet etmekteyim rarsaniz sevinirim 05345827378

 23. merhaba ben adanada oturuyorum evde iplik temizleme tesbih dizme kına poşetleme mandal ve kalem montajlama işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var dönerseniz memnun olurum tel. 0551 437 15 65

 24. merhaba hatay antakyada oturuyorum evde yapabileceğim kutu katlama iplik temizleme tesbih dizme davetiye katlama kalem montaj mandal işi gibi ek iş arıyorum mail adresim mussel8320@hotmail.com

 25. 5456393234 evde is ariyoz arayin her is yapilir

 26. Kendi boş zamanlarınızı değerlendirerek ister yarı zamanlı ister tam zamanlı olarak evinizden de çalışabileceğiniz bir iş arıyorsanız arayın randevu için: 0539 283 83 73

 27. merhaba mehmet ben istanbul 32 yaşındayım yalnız yaşıyporum evlenemk için bir bayanla güvenilir tanışmak istiyorum 543 881 42 80

 28. MEHMET BEN İSTANBUL EVLENEMK AMAÇLI BİR BAYANLA TANIŞMAK İSTİYORUM İSTANBUL ANADOLU YAKASI 32 YAŞ 0543 881 42 80 YALNIZ YAŞIYORUM KURUMSAL BİR İŞTE ÇALIŞIYORUM SAYGILARIMLA HOŞÇAKALIN 0543 881 42 80

 29. BEN ADANADA OTURUYORUM EVDE YAPABILECEYIMIZ EKIBIMLE BERABER IS ARIYORUZ PAKETLEME KINA VS HER TURLU EVDE YAPILABILECEK DUZGUN ISE IHTIYACIMIZ VAR LUTFEN DONUN BIZLEREDE YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM YETIMLERIMIZ VAR ONLARA GELECEK HAZIRLAMAK YARDIMCI OLMAK ICIN ARAYIN LUTFENNNN 05445230360

 30. EK GELİR ELDE ETMEK İSTEYEN HERKES ARAYABİLİR..yüksek primlerle kazanmaya başlamak için hemen arayın.İrtibat:05427843075

 31. merhaba 38 yaşında ev hanımıyım evde yapabılecegım bır iş arıyorum ek gelır olarak

 32. şaziye günaçık

  ben ev kızıyım evde paketleme veya etikleme ,işi yapmak istiyorum
  üsküdarda ikamet etmekteyim
  05357364086

 33. şaziye günaçık

  ben ev kızıyım evde paketleme işi yapmak istiyorum
  üsküdarda ikamet etmekteyim
  05357364086

 34. muhsine sancar

  Merhaba; 45 yaşında 11yaşına oğlumla yaşıyorum.Evimde yemek börek her tür paketleme montaj dikiş işi arıyorum.Üsküdarda oturuyorum zor durumdayım.0216 3100919

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir