Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Evde Nazar Boncuğu İşi

Evde nazar boncuğu işi yapmak istermisiniz? Arkaik inançların günümüze yansımasıyla ortaya çıkan kimi inançlara nazar deniyor. Nazar değmesi ifadesi de buradan türemiş. Güya kem gözlü insanlar, başka insanların yaşam enerjisine zarar veriyormuş. İnanışa göre bu kötü bakışları (nazarı) etkisiz hale getiren objelere halk 1 dilinde ‘nazarlık’ deniyor.

Nazarlık üretimi devam ediyor

En tanınmışı göz değmesini geri çevirdiğine inanılan göz şeklindeki nazar boncukları… Aslında nazar boncukları hiçbir işe yaramıyor ama görünüşü, renkleri ve estetik biçimleriyle en güzel ‘ süsleme objelerinin başında.

Evde nazar boncuğu işi
Evde nazar boncuğu işi

Nazar boncukları genellikle ilkel usullerle cam parçalarının eritilmesiyle yapılıyor. Zahmetli ve yorucu bir iş… Günümüzde nazar boncuklan kalıplama makinelerinde üretiliyor. Bunların en basit örneklerini ise bugün uygun fiyatlarla Çin’den sipariş etmek mümkün. İlgili sitelerden ayrıntılı araştırma yapılabilir. Çin’de yeni gelişen buluşlardan biri: Aynı makinelerle anahtarlık, cam içerikli dekorasyon materyali de üretmek mümkün. Geleneksel nazar boncuğu üretim atölyelerine rakip olan bu makinelerin asıl işlevi dizayn ve buluşçuluğa dayanıyor. Bunlarla her türden objeyi kalıplamak çok kolay.

Üretim için sadece öğütülmüş cam granülleri ve bazı kalıpların bulunması yeterli oluyor. Makine aynı zamanda abajur ve avizeler için parçalar da yapabiliyor. Çoğu kristal benzeri birtakım süsleme maddeleri. Girişimci kadınlar ufak bir araştırmayla bu makineleri edinip sempatik bir atölye kurabilirler. Sanal dünyada da rengârenk bir mağaza açmayı unutmayın!

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

6 Yorum

  1. Evde iş imkanı bende talep ediyorum İstanbul’da ikamet ediyorum.

  2. Sakarya da yaşıyorum eşim ve ben evden iş yapmak istiyoruz. Dönüş yaparsanız sevinirim.

  3. Bahçelievler istanbulda oturuyorum işe ihtiyacım var yuvamı kura bilmem için çalışmam lazım lütfen yardımcı olun

  4. merhab evde ise ihtiyacım var yardımcı bana yardım edebilirmisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu