İş Fikirleri ve İş Kurmak

Evde ne iş yaparım Sermayesiz işler

Hemen hemen herkesin ek iş yaparak hayat standartlarını biraz daha yükseltmeye çalıştığı şu günlerde akla gelen ilk soru ne yapabilirim? Öncelikle birşeyler yapabileceğinize inancınız tam olsun. Özgüveniniz geldikçe başarınız artacaktır. Olaki bir başarısızlık söz konusu olursa lütfen yılmayın. Nerede yanlış yaptığınızı düşünün. Doğruyu araştırın ve analiz etmeyi hesap yapmayı öğrenin. Kendinizi eleştirin ama yeri gelincede illa ki övün ve övünün. Hayatımda yaptığım hiçbirşey ile övünmedim ama şimdi yaptığım işle övünüyorum ve daha dik yürüyorum. Anlatmaya çalıştığım herşeyin ilk başta motivasyonla başladığı. Kendinizi çok iyi motive edin.

sermayesiz-isler

Çok kısa bir örnek vereceğim belki size bir iş fikri bile olabilir. Komşumuz bir gün bana internetten evlerde kullanılan yer sofraları için sofra bezi araştırmamı rica etti. Kıramadım araştırdık bulduk bir kaç firma telefonlarını aldı fiyatlarını araştırmış ve ilk parti olarak 100 adet sofra bezi geldi. Fiyat mı ? 100 tl, tanesi bir lira. Toptancıya durumu anlatmış oda abla sana 1,5 tl olan fiyatı bu yüz tane için 1 lira yapalım demiş buda ayrı bi güzel. O toptancı çok dua aldı daha sonra. Neyse 100 adet sofra bezi 3-4 günde bitmiş tanesi 2,5 liradan. Komşumuz her eve 1 tane satabilir miyim diye hesap ederken genelde evlerde; “çok çabuk kirleniyor 3-4 tane olsun” mantığıyla alımlar yapılmış ki bu ablamız çocuklarının eski defterlerinden birinde tuttuğu hesaba göre 4 ay gibi bir sürede 3000 e yakın sofra bezi satmış. Kendine öyle bi güveni geldi ki sormayın. mutluluğuna ise diyecek söz bile yok. Damlaya damlaya göl olur. Merak edip hesaplayacaksınız sizin yerinize ben hesaplayıp buraya yazıyorum.

gider kalemi             100   ad.     1 tl den      =         100 tl

2900 ad.     1,5 tl den  =      4.350 tl

gelir kalemi             3000 ad.     2,5 tl den =       7.500 tl

kâr 3.050 tl

olur mu demeyin oluyor… siz bunu çeşitlendirebilirsiniz. çorap, yanmaz ütü masası kumaşı, şapka, atlet vs.vs.vs. gelelim diğer evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirlerine

* oturduğunuz apartmanın merdivenlerini yıkayabilirsiniz… çalışmak ayıp değildir.

* sabahları gözleme yaparak ister kendiniz işlek bir caddede 1-2 saat satabilir, isterseniz bir dükkanada satabilirsiniz.

* sıcak yaz günlerinde soğuk su ve limonata satabilirsiniz.

* çeyiz paketleri yapıp bunu satabilirsiniz

* el işi yeteneğiniz varsa kendi el emeklerinizi satabilirsiniz.

* evde takı yapıp satabilirsiniz.

* çocuk ve yaşlı bakabilirsiniz.

* türkiyede çok pahalı olan ürünleri internetten araştırıp satabilirsiniz.

* şifalı bitkileri aktarlardan alıp (tüy dökücü, nemlendirici, uyku düzenleyici vs.vs. insanlar bu günlerde doğal bitkilere daha çok rağbet ediyor) bunların satışını yapabilirsiniz.

* evde çok basit bir kaç malzeme ile nikah  şekeri yapabilirsiniz

* evlere ütü hizmeti yapmak ta iyi bir fikir bizim evde sık sık bu sorunla karşılaşıyoruz. keşke ütü yapan biri olsa saat te 10-20 tl versem de evdeki herşeyi ütülese dediğim olmuyor değil hani.

* toz bırakmayan temizlik bezlerini komşularınıza pazarlamanızda iyi bir fikir olabilir. kimse evinde toz istemez.

* gazete yada el ilanları da dağıtabilirsiniz. birde kilolardan muzdaripseniz tam size göre akşama kadar müthiş kalori yakarsınız.

Şimdilik yazacaklarım bunlar aklıma gelen diğer sermayesiz yada çok az sermaye gerektiren işleri bir arada toplayıp yine yayınlayacağım.

Saygılarımla.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

29 Yorum

  1. Mrb Fatma hanim tayt uretimi yapiyorsunuz sanirim musait oldugunuzda bu konu hakkinda gorusmek isterim ben pazarlamaciyim tel yaziyorum donus yaparsaniz sevinirim..iletisim:0506 138 83 05

  2. gümüşün merkezi MARDİN de telkari işi yapıyorum.gümüş takı setleri telkari setleri.gümüş bakır kahve fincan takımları,zemzem takımları,gümüş gondol,gümüş şekerlik,bakır takım çeşitleri sattığım ve imalatını yaptığımız ürünlerimiz mevcut piyasanın en altı fiyatına satıyoruz.çok karlı bir iş almanya ve belçikaya telkari e kahve takımları gönderiyoruz yüzde 300 ‘ü aşkın karla sattıklarını söylüyorlar.bir çok arap ülkesine ticaretimiz mevcut lübnan arabistan iran gibi çok kazanç sağlayan bu ürünleri satmak isteyen ister yurt içi iter yurtdışı çok kazanmak isteyen arkadaşlar hazirannnn@hotmail.com adresine msj atsınlar isteyen mağazamıza gelip çayımızı içebilir yurtdışı gönderilerimiz mevcuttur.çok karlı bu işe başlamanın tam zamanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu